magnus cort nielsenMagnus Cort Nielsen (Team Cult Energy) wygrał pierwszy etap Post Danmark Rundt – Tour of Denmark. To największy sukces w karierze tego 20. letniego zawodnika. Kolejne miejsca na podium zajęli jego rodacy: Nikola Aistrup (Concordia Forsikring – Riwal) i Lars Ytting Bak (Lotto Belisol).

Pierwsza odsłona Wyścigu Dookoła Danii liczyła 180 km i prowadziła z Silkeborg do Varde. Był to raczej płaski etap, ale sporą trudnością mogły być odcinki dróg gruntowych, na których przeważała nawierzchnia żwirowa.

Od początku etapu mieliśmy odjazd sześciu zawodników: Frederik Plesner (Team Trefor), Pim Ligthart (Vacansoleil – DCM), Jacob Nielsen (Blue Water Cycling), Nikola Aistrup (Concordia Forsikring – Riwal), Markus Kilsgaard i Jimmi Sřrensen (obaj Dania). 10 km przed metą dojechał do nich Lars Ytting Bak (Lotto Belisol) i natychmiast spróbował solowej akcji. Niestety jego szarża nie do końca okazała się skuteczna. Podzielony po kraksie peleton dopadł go na ostatnich metrach, ale Bak zdołał zająć trzecie miejsce na etapie.

Najszybciej finiszował młody zawodnik Team Cult Energy, Magnus Cort Nielsen. To niewątpliwie jego największy sukces w dotychczasowej karierze. Drugie miejsce zajął Nikola Aistrup (Concordia Forsikring – Riwal).

Wyniki:

1 CORT NIELSEN Magnus Team Cult Energy 20 30 4:32:24

2 AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal 14 18 ,,

3 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team 8 12 ,,

4 COQUARD Bryan Team Europcar 7 7 0:10

5 MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox 6 4 ,,

6 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 5 3 ,,

7 FARRAR Tyler Garmin – Sharp 4 2 ,,

8 MARKUS Barry Vacansoleil – DCM 2 1 0:11

9 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,

10 HUNTER Robert Garmin – Sharp ,,

11 DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team ,,

12 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

13 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 0:15

14 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

15 ANDERSEN Sřren Kragh Team Trefor ,,

16 SELIG Rüdiger Katusha Team 0:19

17 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 0:24

18 BRANDLE Matthias IAM Cycling ,,

19 HAUGAARD JENSEN Kristian Denmark ,,

20 OLLEGAARD Morten Blue Water Cycling ,,

21 ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

22 LöFKVIST Thomas IAM Cycling ,,

23 KREDER Michel Garmin – Sharp ,,

24 BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

25 PORSEV Alexander Katusha Team ,,

26 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

27 THURAU Bjorn Team Europcar ,,

28 FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp ,,

29 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM ,,

30 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,

31 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM ,,

32 VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step ,,

33 GULDHAMMER Rasmus Blue Water Cycling ,,

34 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise 0:31

35 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

36 RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step ,,

37 TSATEVITCH Alexey Katusha Team ,,

38 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,

39 ANDERSEN Asbjřrn Kragh Team Trefor ,,

40 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling ,,

41 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal ,,

42 KELDERMAN Wilco Belkin Pro Cycling Team ,,

43 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,

44 REIHS Michael Team Cult Energy ,,

45 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff ,,

46 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,,

47 FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM ,,

48 MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

49 NEYENS Maarten Lotto Belisol Team ,,

50 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

51 BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff ,,

52 VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step ,,

53 IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,

54 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team ,,

55 ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox 0:37

56 TURGOT Sébastien Team Europcar ,,

57 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk ,,

58 JENSEN Dennis Denmark ,,

59 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

60 BRöCHNER Nicolai Denmark ,,

61 FODER HOLM Daniel Blue Water Cycling ,,

62 NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling ,,

63 MAASKANT Martijn Garmin – Sharp ,,

64 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

65 ELMIGER Martin IAM Cycling ,,

66 HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team ,,

67 VINJEBO NYGAARD Emil Team Trefor ,,

68 MYGIND Rasmus Team Trefor ,,

69 HANSEN Jesper Team Cult Energy ,,

70 MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,

71 PEDERSEN Mark Sehested Blue Water Cycling ,,

72 NIELSEN Jacob Blue Water Cycling 0:42

73 BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff ,,

74 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff ,,

75 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff ,,

76 BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

77 GAUDIN Damien Team Europcar ,,

78 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy ,,

79 LANDER Sebastian Denmark ,,

80 CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk ,,

81 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team ,,

82 PELUCCHI Matteo IAM Cycling ,,

83 PLESNER Frederik Team Trefor ,,

84 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar ,,

85 KILSGAARD Markus Denmark ,,

86 SřRENSEN Jimmi Denmark ,,

87 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step 0:49

88 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step ,,

89 MOBERG JORGENSEN Christian Team Cult Energy 0:50

90 RONNING VINTHER Troels Team Cult Energy ,,

91 HERBćK GRöN Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,

92 KRITSKIY Timofey Katusha Team ,,

93 BOS Theo Belkin Pro Cycling Team ,,

94 BROWN Graeme Belkin Pro Cycling Team 0:57

95 HALLER Marco Katusha Team ,,

96 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team 0:59

97 HUREL Tony Team Europcar 1:03

98 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff 1:09

99 LAMOISSON Morgan Team Europcar ,,

100 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

101 BANDIERA Marco IAM Cycling ,,

102 ROBERT Frederique Lotto Belisol Team 1:35

103 VELITS Martin Omega Pharma – Quick-Step 0:31

104 ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp 2:10

105 SCHONNEMANN LARSEN Kaspar Team Trefor ,,

106 GODDAERT Kristof IAM Cycling 0:31

107 TJALLINGII Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,

108 FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team 2:37

109 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 2:50

110 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise 0:31

111 VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step ,,

112 WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk 3:51

113 BROGE Rolf Nyborg Denmark 3:53

114 BERLING Michael Concordia Forsikring – Riwal ,,

115 CLANCY Stephen Team Novo Nordisk ,,

116 MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal ,,

117 STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal ,,

118 GARBY Marc Christian Denmark ,,

119 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step 3:56

120 BULGAC Brian Lotto Belisol Team ,,

121 STEENSEN Andre Team Cult Energy ,,

122 VORRE LOURING Aske Blue Water Cycling 4:00

123 QUAADE Rasmus Team Trefor 4:02

124 FOLSACH Casper Team Trefor ,,

125 MOLLER Mathias Nielsen Blue Water Cycling ,,

126 KERN Christophe Team Europcar ,,

127 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 4:07

128 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 0:31

129 WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

130 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

131 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

132 MORRIS Justin Stuart Team Novo Nordisk 8:06

133 STEROBO Rasmus Team Cult Energy 9:17

134 GADE JACOBSEN Mathias Concordia Forsikring – Riwal ,,

DNF CRAVANZOLA Paolo Team Novo Nordisk –

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga