Taylor Phinney (BMC Racing) po samotnym ataku na ostatnich kilometrach wygrał 4. etap Tour de Pologne z metą w Katowicach! Ponownie aktywni byli Polacy. Najlepszym na mecie okazał się ósmy Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).
Czwarty etap 70. Tour de Pologne to najdłuższa przeprawa w tegorocznej odsłonie wyścigu. Kolarze musieli pokonać w sumie 231 kilometrów. Start nastąpił w Tarnowie, a meta znajdowała się w Katowicach. Ten odcinek był kolejną szansą dla sprinterów.
Zaraz po starcie ostrym, na 5. kilometrze do przodu wyrwali: Dirk Bellemakers (Lotto-Belisol), Fabio Duarte (Columbia), Miguel Minguez (Euskaltel), Matthieu Ladagnous (FDJ.fr), Cesare Benedetti (NetApp Endura), Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice), Paweł Franczak i Kamil Gradek (Reprezentacja Polski). Ósemka dzielnie współpracowała, jednak peleton nie chciał odpuścić czołówki na tak dużą różnicę jak wczoraj.
W najkorzystniejszym momencie harcownicy zyskali ponad 4 minuty nad zasadniczą grupą. Było to na 52 kilometrze. Na lotnych premiach bardzo aktywni byli Polacy, jednak najwięcej punktów uzbierał dziś Morajko. 60 km przed kreską przewaga zmalała do 2 i pół minuty.
Wjeżdżając na rundy w Katowicach, zasadnicza grupa traciła do prowadzących 1 minutę i 22 sekundy. Przewaga na kolejnych okrążeniach mniej więcej utrzymywała się. Na około 20. km przed kreską zaatakował Morajko, a wkrótce „poprawił” Gradek. Zawodnik BDC MarcPol odjechał od swoich rywali na kilkanaście sekund.
Siódemka została skasowana na 16. km przed końcem, a były mistrz polski orlików zakończył swoją akcję na 11. km przed kreską, tuż po górskiej premii.
Na 7. kilometrów przed metą, na samotną akcję zdecydował się Taylor Phinney (BMC Racing). Wicemistrz świata w jeździe indywidualnej na czas szybko zyskał 16 sekund przewagi i pomimo zaciekłej pogoni peletonu nie dał się złapać! Drugie miejsce zajął Steele Von Hoff (Garmin Sharp), a trzecie Yauheni Hutarovich (Ag2r La Mondiale). Dobrze w końcówce spisał się Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice). Nieco zamknięty na ostatnich metrach Polak, zdołał zafiniszować na 8. miejscu. Na 13. pozycji finiszował Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step).
Liderem pozostał Rafał Majka (Team Saxo-Tinkoff).
Wyniki etapu:
1 | PHINNEY Taylor | 44 | BMC | – 10s | 05h 40′ 17” | 20p | |
2 | VON HOFF Steele | 106 | GRS | – 6s | + 00′ 00” | 19p | |
3 | HUTAROVICH Yauheni | 173 | ALM | – 4s | + 00′ 00” | 18p | |
4 | KRUOPIS Aidis | 135 | OGE | + 00′ 00” | 17p | ||
5 | JANSE VAN RENSBURG Reinardt | 142 | ARG | + 00′ 00” | 16p | ||
6 | HUSHOVD Thor | 42 | BMC | + 00′ 00” | 15p | ||
7 | MEZGEC Luka | 144 | ARG | + 00′ 00” | 14p | ||
8 | MATYSIAK Bartłomiej | 214 | CCC | + 00′ 00” | 13p | ||
9 | RATTO Daniele | 63 | CAN | + 00′ 00” | 12p | ||
10 | SCHORN Daniel | 195 | TEN | + 00′ 00” | 11p | ||
11 | DUQUE Leonardo Fabio | 203 | COL | + 00′ 00” | 10p | ||
12 | SWIFT Ben | 34 | SKY | + 00′ 00” | 9p | ||
13 | GOŁAŚ Michał | 13 | OPQ | + 00′ 00” | 8p | ||
14 | BOLE Grega | 152 | VCD | + 00′ 00” | 7p | ||
15 | STYBAR Zdenek | 15 | OPQ | + 00′ 00” | 6p | ||
16 | COURTEILLE Arnaud | 184 | FDJ | + 00′ 00” | 5p | ||
17 | PREIDLER Georg | 146 | ARG | + 00′ 00” | 4p | ||
18 | VENTOSO Francisco José | 115 | MOV | + 00′ 00” | 3p | ||
19 | MADRAZO RUIZ Angel | 112 | MOV | + 00′ 00” | 2p | ||
20 | RENSHAW Mark | 93 | BEL | + 00′ 00” | 1p | ||
21 | VAN DER SANDE Tosh | 164 | LTB | + 00′ 00” | |||
22 | NERZ Dominik | 43 | BMC | + 00′ 00” | |||
23 | KANGERT Tanel | 4 | AST | + 00′ 00” | |||
24 | URAN URAN Rigoberto | 35 | SKY | + 00′ 00” | |||
25 | ROMERO CORREDOR Jeffry Johan | 206 | COL | + 00′ 00” | |||
26 | SELVAGGI Mirko | 155 | VCD | + 00′ 00” | |||
27 | HENAO MONTOYA Sergio Luis | 31 | SKY | + 00′ 00” | |||
28 | RIBLON Christophe | 176 | ALM | + 00′ 00” | |||
29 | HERMANS Ben | 82 | RLT | + 00′ 00” | |||
30 | HOWARD Leigh | 134 | OGE | + 00′ 00” | |||
31 | LAMMERTINK Maurits | 153 | VCD | + 00′ 00” | |||
32 | POZZOVIVO Domenico | 175 | ALM | + 00′ 00” | |||
33 | DEKKER Thomas | 101 | GRS | + 00′ 00” | |||
34 | CAPECCHI Eros | 111 | MOV | + 00′ 00” | |||
35 | IZAGUIRRE INSAUSTI Jon | 122 | EUS | + 00′ 00” | |||
36 | CANCELLARA Fabian | 81 | RLT | + 00′ 00” | |||
37 | MORENO BAZAN Javier | 113 | MOV | + 00′ 00” | |||
38 | GUSEV Vladimir | 73 | KAT | + 00′ 00” | |||
39 | HONKISZ Adrian | 216 | CCC | + 00′ 00” | |||
40 | MAJKA Rafał | 55 | TST | + 00′ 00” | |||
41 | ROHREGGER Thomas | 85 | RLT | + 00′ 00” | |||
42 | ZAUGG Oliver | 54 | TST | + 00′ 00” | |||
43 | SALERNO Cristiano | 64 | CAN | + 00′ 00” | |||
44 | WEENING Pieter | 136 | OGE | + 00′ 00” | |||
45 | HOWES Alex | 103 | GRS | + 00′ 00” | |||
46 | SANTAROMITA Ivan | 46 | BMC | + 00′ 00” | |||
47 | MONTAGUTI Matteo | 174 | ALM | + 00′ 00” | |||
48 | BARGUIL Warren | 141 | ARG | + 00′ 00” | |||
49 | PETERSON Thomas | 145 | ARG | + 00′ 00” | |||
50 | BASSO Ivan | 61 | CAN | + 00′ 00” | |||
51 | KRUIJSWIJK Steven | 92 | BEL | + 00′ 00” | |||
52 | CHERNETSKI Sergei | 72 | KAT | + 00′ 00” | |||
53 | SARMIENTO TUNARROSA Cayetano Jose | 65 | CAN | + 00′ 00” | |||
54 | PAUWELS Serge | 14 | OPQ | + 00′ 00” | |||
55 | SORENSEN Chris Anker | 52 | TST | + 00′ 00” | |||
56 | DOCKER Mitchell | 132 | OGE | + 00′ 00” | |||
57 | VAN SUMMEREN Johan | 105 | GRS | + 00′ 00” | |||
58 | REBELLIN Davide | 211 | CCC | + 00′ 00” | |||
59 | MESTRE Ricardo | 123 | EUS | + 00′ 00” | |||
60 | SAEZ DE ARREGUI Adrian | 125 | EUS | + 00′ 00” | |||
61 | POPOVYCH Yaroslav | 84 | RLT | + 00′ 00” | |||
62 | SORENSEN Nicki | 53 | TST | + 00′ 00” | |||
63 | ATAPUMA HURTADO Darwin | 201 | COL | + 00′ 00” | |||
64 | DA SILVA Pires Bruno | 51 | TST | + 00′ 00” | |||
65 | CIEŚLIK Paweł | 222 | POL | + 00′ 00” | |||
66 | KONIG Leopold | 193 | TEN | + 00′ 00” | |||
67 | DE GREEF Francis | 162 | LTB | + 00′ 00” | |||
68 | ELISSONDE Kenny | 182 | FDJ | + 00′ 00” | |||
69 | VANDEWALLE Kristof | 16 | OPQ | + 00′ 00” | |||
70 | SERGENT Jesse | 86 | RLT | + 00′ 00” | |||
71 | WAGNER Robert | 96 | BEL | + 00′ 00” | |||
72 | VANENDERT Dennis | 165 | LTB | + 00′ 00” | |||
73 | VEIKKANEN Jussi | 186 | FDJ | + 00′ 00” | |||
74 | NIBALI Vincenzo | 1 | AST | + 00′ 00” | |||
75 | MARCZYŃSKI Tomasz | 151 | VCD | + 00′ 00” | |||
76 | REYNES MIMO Vicente | 163 | LTB | + 00′ 00” | |||
77 | FRANK Mathias | 41 | BMC | + 00′ 00” | |||
78 | DE WEERT Kevin | 12 | OPQ | + 00′ 00” | |||
79 | VOSS Paul | 196 | TEN | + 00′ 00” | |||
80 | WURF Cameron | 66 | CAN | + 00′ 00” | |||
81 | TACIAK Mateusz | 215 | CCC | + 00′ 00” | |||
82 | TANNER David | 95 | BEL | + 00′ 00” | |||
83 | SCHILLINGER Andreas | 194 | TEN | + 00′ 00” | |||
84 | VANOTTI Alessandro | 6 | AST | + 00′ 00” | |||
85 | ULISSI Diego | 26 | LAM | + 00′ 00” | |||
86 | NIEMIEC Przemysław | 22 | LAM | + 00′ 00” | |||
87 | BAGDONAS Gediminas | 171 | ALM | + 00′ 00” | |||
88 | PATE Danny | 32 | SKY | + 00′ 00” | |||
89 | PINOTTI Marco | 45 | BMC | + 00′ 00” | |||
90 | BRAVO OIARBIDE Garikoitz | 121 | EUS | + 00′ 00” | |||
91 | TIRALONGO Paolo | 5 | AST | + 00′ 00” | |||
92 | SZMYD Sylwester | 114 | MOV | + 00′ 00” | |||
93 | SANCHEZ GIL Luis Leon | 94 | BEL | + 00′ 00” | |||
94 | LINDEMAN Bert Jan | 154 | VCD | + 00′ 00” | |||
95 | RATHE Jacob | 104 | GRS | + 00′ 00” | |||
96 | SCARPONI Michele | 23 | LAM | + 00′ 00” | |||
97 | VRECER Robert | 126 | EUS | + 00′ 00” | |||
98 | DUGGAN Timothy | 56 | TST | + 00′ 00” | |||
99 | SPILAK Simon | 76 | KAT | + 00′ 00” | |||
100 | CASAR Sandy | 181 | FDJ | + 00′ 00” | |||
101 | BRAMBILLA Gianluca | 11 | OPQ | + 00′ 00” | |||
102 | ANACONA GOMEZ Winner Andrew | 21 | LAM | + 00′ 00” | |||
103 | BODNAR Łukasz | 221 | POL | + 00′ 00” | |||
104 | STORTONI Simone | 25 | LAM | + 00′ 00” | |||
105 | SERPA PEREZ Jose Rodolfo | 24 | LAM | + 00′ 00” | |||
106 | IGNATENKO Petr | 74 | KAT | + 00′ 00” | |||
107 | QUINTERO Carlos Julian | 205 | COL | + 00′ 00” | |||
108 | MIHAYLOV Nikolay | 213 | CCC | + 00′ 00” | |||
109 | CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo | 204 | COL | + 00′ 00” | |||
110 | WIGGINS Bradley | 36 | SKY | + 00′ 00” | |||
111 | AGNOLI Valerio | 2 | AST | + 00′ 31” | |||
112 | VISCONTI Giovanni | 116 | MOV | + 00′ 31” | |||
113 | DOMAGALSKI Karol | 223 | POL | + 00′ 31” | |||
114 | PATERSKI Maciej | 62 | CAN | + 00′ 31” | |||
115 | HUZARSKI Bartosz | 192 | TEN | + 00′ 31” | |||
116 | LADAGNOUS Matthieu | 183 | FDJ | – 21s | + 00′ 44” | ||
117 | VALLS FERRI Rafael | 156 | VCD | + 01′ 01” | |||
118 | JI Cheng | 143 | ARG | + 01′ 06” | |||
119 | BELKOV Maxim | 71 | KAT | + 01′ 11” | |||
120 | VICIOSO ARCOS Angel | 75 | KAT | + 01′ 11” | |||
121 | PINEAU Cedric | 185 | FDJ | + 01′ 34” | |||
122 | DYACHENKO Alexandr | 3 | AST | + 01′ 34” | |||
123 | KISERLOVSKI Robert | 83 | RLT | + 00′ 00” | |||
124 | CLEMENT Stef | 91 | BEL | + 03′ 00” | |||
125 | MOURIS Jens | 131 | OGE | + 04′ 41” | |||
126 | VANENDERT Jelle | 166 | LTB | + 06′ 24” | |||
127 | BELLEMAKERS Dirk | 161 | LTB | – 2s | + 06′ 24” | ||
128 | MORAJKO Jacek | 212 | CCC | – 38s | + 06′ 24” | ||
129 | BENEDETTI Cesare | 191 | TEN | – 2s | + 06′ 24” | ||
130 | FRANCZAK Paweł | 226 | POL | – 2s | + 06′ 24” | ||
131 | MINGUEZ AYALA Miguel | 124 | EUS | + 06′ 24” | |||
132 | DUARTE AREVALO Fabio Andres | 202 | COL | + 06′ 24” | |||
133 | GRADEK Kamil | 224 | POL | – 13s | + 07′ 25” | ||
134 | HAAS Nathan | 102 | GRS | + 10′ 14” |
Klasyfikacja generalna:
1 | MAJKA Rafał | 55 | TST | 21h 55′ 02” | |
2 | HENAO MONTOYA Sergio Luis | 31 | SKY | 21h 55′ 06” | + 00′ 04” |
3 | RIBLON Christophe | 176 | ALM | 21h 55′ 08” | + 00′ 06” |
4 | WEENING Pieter | 136 | OGE | 21h 55′ 09” | + 00′ 07” |
5 | IZAGUIRRE INSAUSTI Jon | 122 | EUS | 21h 55′ 11” | + 00′ 09” |
6 | SORENSEN Chris Anker | 52 | TST | 21h 55′ 11” | + 00′ 09” |
7 | POZZOVIVO Domenico | 175 | ALM | 21h 55′ 15” | + 00′ 13” |
8 | CAPECCHI Eros | 111 | MOV | 21h 55′ 15” | + 00′ 13” |
9 | KISERLOVSKI Robert | 83 | RLT | 21h 55′ 18” | + 00′ 16” |
10 | ROHREGGER Thomas | 85 | RLT | 21h 55′ 20” | + 00′ 18” |
11 | BASSO Ivan | 61 | CAN | 21h 55′ 22” | + 00′ 20” |
12 | HOWES Alex | 103 | GRS | 21h 55′ 50” | + 00′ 48” |
13 | HERMANS Ben | 82 | RLT | 21h 56′ 16” | + 01′ 14” |
14 | SANTAROMITA Ivan | 46 | BMC | 21h 56′ 25” | + 01′ 23” |
15 | KANGERT Tanel | 4 | AST | 21h 56′ 36” | + 01′ 34” |
16 | MORENO BAZAN Javier | 113 | MOV | 21h 56′ 52” | + 01′ 50” |
17 | KRUIJSWIJK Steven | 92 | BEL | 21h 57′ 00” | + 01′ 58” |
18 | ELISSONDE Kenny | 182 | FDJ | 21h 57′ 18” | + 02′ 16” |
19 | BARGUIL Warren | 141 | ARG | 21h 57′ 33” | + 02′ 31” |
20 | NERZ Dominik | 43 | BMC | 21h 57′ 52” | + 02′ 50” |
21 | PETERSON Thomas | 145 | ARG | 21h 58′ 00” | + 02′ 58” |
22 | REBELLIN Davide | 211 | CCC | 21h 58′ 15” | + 03′ 13” |
23 | SARMIENTO TUNARROSA Cayetano Jose | 65 | CAN | 22h 00′ 00” | + 04′ 58” |
24 | ATAPUMA HURTADO Darwin | 201 | COL | 22h 00′ 07” | + 05′ 05” |
25 | GUSEV Vladimir | 73 | KAT | 22h 00′ 35” | + 05′ 33” |
26 | PREIDLER Georg | 146 | ARG | 22h 00′ 48” | + 05′ 46” |
27 | DE GREEF Francis | 162 | LTB | 22h 01′ 28” | + 06′ 26” |
28 | CHERNETSKI Sergei | 72 | KAT | 22h 02′ 13” | + 07′ 11” |
29 | BRAMBILLA Gianluca | 11 | OPQ | 22h 02′ 35” | + 07′ 33” |
30 | ZAUGG Oliver | 54 | TST | 22h 02′ 56” | + 07′ 54” |
31 | SANCHEZ GIL Luis Leon | 94 | BEL | 22h 04′ 36” | + 09′ 34” |
32 | WURF Cameron | 66 | CAN | 22h 05′ 12” | + 10′ 10” |
33 | VANDEWALLE Kristof | 16 | OPQ | 22h 05′ 22” | + 10′ 20” |
34 | MARCZYŃSKI Tomasz | 151 | VCD | 22h 05′ 57” | + 10′ 55” |
35 | VOSS Paul | 196 | TEN | 22h 06′ 17” | + 11′ 15” |
36 | MADRAZO RUIZ Angel | 112 | MOV | 22h 06′ 58” | + 11′ 56” |
37 | VALLS FERRI Rafael | 156 | VCD | 22h 11′ 09” | + 16′ 07” |
38 | STYBAR Zdenek | 15 | OPQ | 22h 11′ 26” | + 16′ 24” |
39 | GOŁAŚ Michał | 13 | OPQ | 22h 12′ 07” | + 17′ 05” |
40 | MONTAGUTI Matteo | 174 | ALM | 22h 12′ 48” | + 17′ 46” |
41 | SERPA PEREZ Jose Rodolfo | 24 | LAM | 22h 13′ 14” | + 18′ 12” |
42 | VRECER Robert | 126 | EUS | 22h 14′ 00” | + 18′ 58” |
43 | TACIAK Mateusz | 215 | CCC | 22h 15′ 51” | + 20′ 49” |
44 | ROMERO CORREDOR Jeffry Johan | 206 | COL | 22h 15′ 57” | + 20′ 55” |
45 | TIRALONGO Paolo | 5 | AST | 22h 16′ 05” | + 21′ 03” |
46 | PATERSKI Maciej | 62 | CAN | 22h 16′ 24” | + 21′ 22” |
47 | FRANK Mathias | 41 | BMC | 22h 17′ 52” | + 22′ 50” |
48 | DE WEERT Kevin | 12 | OPQ | 22h 18′ 24” | + 23′ 22” |
49 | WIGGINS Bradley | 36 | SKY | 22h 18′ 45” | + 23′ 43” |
50 | SAEZ DE ARREGUI Adrian | 125 | EUS | 22h 20′ 10” | + 25′ 08” |
51 | PAUWELS Serge | 14 | OPQ | 22h 20′ 23” | + 25′ 21” |
52 | SCARPONI Michele | 23 | LAM | 22h 20′ 44” | + 25′ 42” |
53 | ULISSI Diego | 26 | LAM | 22h 20′ 47” | + 25′ 45” |
54 | CIEŚLIK Paweł | 222 | POL | 22h 22′ 21” | + 27′ 19” |
55 | KONIG Leopold | 193 | TEN | 22h 23′ 16” | + 28′ 14” |
56 | VEIKKANEN Jussi | 186 | FDJ | 22h 23′ 19” | + 28′ 17” |
57 | SPILAK Simon | 76 | KAT | 22h 24′ 53” | + 29′ 51” |
58 | HONKISZ Adrian | 216 | CCC | 22h 25′ 25” | + 30′ 23” |
59 | NIBALI Vincenzo | 1 | AST | 22h 26′ 28” | + 31′ 26” |
60 | MIHAYLOV Nikolay | 213 | CCC | 22h 28′ 02” | + 33′ 00” |
61 | ANACONA GOMEZ Winner Andrew | 21 | LAM | 22h 29′ 04” | + 34′ 02” |
62 | BOLE Grega | 152 | VCD | 22h 29′ 12” | + 34′ 10” |
63 | CASAR Sandy | 181 | FDJ | 22h 29′ 59” | + 34′ 57” |
64 | SALERNO Cristiano | 64 | CAN | 22h 30′ 00” | + 34′ 58” |
65 | DYACHENKO Alexandr | 3 | AST | 22h 30′ 30” | + 35′ 28” |
66 | URAN URAN Rigoberto | 35 | SKY | 22h 30′ 44” | + 35′ 42” |
67 | VAN SUMMEREN Johan | 105 | GRS | 22h 32′ 50” | + 37′ 48” |
68 | SORENSEN Nicki | 53 | TST | 22h 32′ 50” | + 37′ 48” |
69 | LINDEMAN Bert Jan | 154 | VCD | 22h 32′ 50” | + 37′ 48” |
70 | VANENDERT Dennis | 165 | LTB | 22h 34′ 17” | + 39′ 15” |
71 | IGNATENKO Petr | 74 | KAT | 22h 34′ 47” | + 39′ 45” |
72 | DA SILVA Pires Bruno | 51 | TST | 22h 34′ 48” | + 39′ 46” |
73 | REYNES MIMO Vicente | 163 | LTB | 22h 34′ 52” | + 39′ 50” |
74 | TANNER David | 95 | BEL | 22h 35′ 03” | + 40′ 01” |
75 | LADAGNOUS Matthieu | 183 | FDJ | 22h 35′ 15” | + 40′ 13” |
76 | VANENDERT Jelle | 166 | LTB | 22h 35′ 20” | + 40′ 18” |
77 | BRAVO OIARBIDE Garikoitz | 121 | EUS | 22h 38′ 10” | + 43′ 08” |
78 | RATTO Daniele | 63 | CAN | 22h 38′ 30” | + 43′ 28” |
79 | SCHORN Daniel | 195 | TEN | 22h 38′ 31” | + 43′ 29” |
80 | DEKKER Thomas | 101 | GRS | 22h 38′ 31” | + 43′ 29” |
81 | SCHILLINGER Andreas | 194 | TEN | 22h 38′ 31” | + 43′ 29” |
82 | MORAJKO Jacek | 212 | CCC | 22h 38′ 36” | + 43′ 34” |
83 | VISCONTI Giovanni | 116 | MOV | 22h 38′ 46” | + 43′ 44” |
84 | DUARTE AREVALO Fabio Andres | 202 | COL | 22h 39′ 14” | + 44′ 12” |
85 | DOMAGALSKI Karol | 223 | POL | 22h 39′ 23” | + 44′ 21” |
86 | HUZARSKI Bartosz | 192 | TEN | 22h 39′ 38” | + 44′ 36” |
87 | SWIFT Ben | 34 | SKY | 22h 40′ 08” | + 45′ 06” |
88 | BELLEMAKERS Dirk | 161 | LTB | 22h 41′ 00” | + 45′ 58” |
89 | CANCELLARA Fabian | 81 | RLT | 22h 41′ 08” | + 46′ 06” |
90 | POPOVYCH Yaroslav | 84 | RLT | 22h 42′ 25” | + 47′ 23” |
91 | BENEDETTI Cesare | 191 | TEN | 22h 45′ 14” | + 50′ 12” |
92 | MINGUEZ AYALA Miguel | 124 | EUS | 22h 46′ 10” | + 51′ 08” |
93 | QUINTERO Carlos Julian | 205 | COL | 22h 46′ 29” | + 51′ 27” |
94 | GRADEK Kamil | 224 | POL | 22h 48′ 15” | + 53′ 13” |
95 | DOCKER Mitchell | 132 | OGE | 22h 48′ 51” | + 53′ 49” |
96 | LAMMERTINK Maurits | 153 | VCD | 22h 48′ 51” | + 53′ 49” |
97 | NIEMIEC Przemysław | 22 | LAM | 22h 49′ 33” | + 54′ 31” |
98 | COURTEILLE Arnaud | 184 | FDJ | 22h 50′ 24” | + 55′ 22” |
99 | PINEAU Cedric | 185 | FDJ | 22h 51′ 34” | + 56′ 32” |
100 | MESTRE Ricardo | 123 | EUS | 22h 52′ 05” | + 57′ 03” |
101 | SELVAGGI Mirko | 155 | VCD | 22h 54′ 31” | + 59′ 29” |
102 | STORTONI Simone | 25 | LAM | 22h 55′ 01” | + 59′ 59” |
103 | SERGENT Jesse | 86 | RLT | 22h 56′ 25” | + 01h 01′ 23” |
104 | WAGNER Robert | 96 | BEL | 22h 57′ 16” | + 01h 02′ 14” |
105 | DUGGAN Timothy | 56 | TST | 22h 57′ 37” | + 01h 02′ 35” |
106 | BELKOV Maxim | 71 | KAT | 22h 58′ 27” | + 01h 03′ 25” |
107 | VICIOSO ARCOS Angel | 75 | KAT | 23h 01′ 25” | + 01h 06′ 23” |
108 | PINOTTI Marco | 45 | BMC | 23h 02′ 44” | + 01h 07′ 42” |
109 | HOWARD Leigh | 134 | OGE | 23h 02′ 50” | + 01h 07′ 48” |
110 | VENTOSO Francisco José | 115 | MOV | 23h 04′ 34” | + 01h 09′ 32” |
111 | RATHE Jacob | 104 | GRS | 23h 04′ 46” | + 01h 09′ 44” |
112 | CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo | 204 | COL | 23h 05′ 21” | + 01h 10′ 19” |
113 | SZMYD Sylwester | 114 | MOV | 23h 06′ 19” | + 01h 11′ 17” |
114 | BODNAR Łukasz | 221 | POL | 23h 10′ 24” | + 01h 15′ 22” |
115 | HUSHOVD Thor | 42 | BMC | 23h 13′ 01” | + 01h 17′ 59” |
116 | PHINNEY Taylor | 44 | BMC | 23h 13′ 01” | + 01h 17′ 59” |
117 | VON HOFF Steele | 106 | GRS | 23h 13′ 01” | + 01h 17′ 59” |
118 | RENSHAW Mark | 93 | BEL | 23h 13′ 05” | + 01h 18′ 03” |
119 | HUTAROVICH Yauheni | 173 | ALM | 23h 13′ 07” | + 01h 18′ 05” |
120 | DUQUE Leonardo Fabio | 203 | COL | 23h 13′ 08” | + 01h 18′ 06” |
121 | MEZGEC Luka | 144 | ARG | 23h 13′ 11” | + 01h 18′ 09” |
122 | KRUOPIS Aidis | 135 | OGE | 23h 13′ 11” | + 01h 18′ 09” |
123 | JANSE VAN RENSBURG Reinardt | 142 | ARG | 23h 13′ 11” | + 01h 18′ 09” |
124 | VANOTTI Alessandro | 6 | AST | 23h 13′ 11” | + 01h 18′ 09” |
125 | BAGDONAS Gediminas | 171 | ALM | 23h 13′ 11” | + 01h 18′ 09” |
126 | MATYSIAK Bartłomiej | 214 | CCC | 23h 13′ 21” | + 01h 18′ 19” |
127 | AGNOLI Valerio | 2 | AST | 23h 13′ 42” | + 01h 18′ 40” |
128 | VAN DER SANDE Tosh | 164 | LTB | 23h 13′ 48” | + 01h 18′ 46” |
129 | CLEMENT Stef | 91 | BEL | 23h 16′ 46” | + 01h 21′ 44” |
130 | PATE Danny | 32 | SKY | 23h 17′ 27” | + 01h 22′ 25” |
131 | FRANCZAK Paweł | 226 | POL | 23h 19′ 33” | + 01h 24′ 31” |
132 | HAAS Nathan | 102 | GRS | 23h 23′ 25” | + 01h 28′ 23” |
133 | JI Cheng | 143 | ARG | 23h 26′ 26” | + 01h 31′ 24” |
134 | MOURIS Jens | 131 | OGE | 23h 29′ 34” | + 01h 34′ 32” |
Foto: Naszosie.pl
Andrzej
ładne zwycięstwo Phinneya, motory nadal przeszkadzają – po co komu taki Szczęsny który się pałęta bez celu i sensu ??? Wyrzykowski w słabej formie – dziś mu hostessy w głowie, realizator jak zwykle dno, a ten od klasyfikacji generalnej poszedłby już na urlop
Taylor udostepnia swoje osiagi na etapach TdP na stravie.. warto rzucic okiem 🙂