Chris FroomeChris Froome uzgodnił warunki nowej, 3-letniej umowy z drużyną Sky. Nie doszło jednak jeszcze do podpisania kontraktu. 

Według rzecznika drużyny Sky podpisy są już tylko formalnością. Pierwotnie wydawało się, że Brytyjczyk podpiszę umowę już podczas Tour de France, do czego ostatecznie nie doszło. Każda kolejna zwłoka może zachęcić inne ekipy do złożenia ofert Froome’owi.

Drużyna Sky zaoferowała Froome’owi nowy kontrakt jeszcze przed rozpoczęciem Tour de France. Umowa ma być 3-letnia a zarobki będą bliskie 2,5 mln funtów rocznie.

Obecna umowa 28-latka wygasa z końcem roku i jest warta ok. 1,2 mln funtów rocznie. Kontrakt ten został podpisany po wyścigu Vuelta a Espana w 2011 roku, na którym Froome zajął 2. miejsce.

Zatrudnieniem tegorocznego zwycięzcy Tour de France bardzo mocno zainteresowana jest ekipa BMC Racing.

Niewyjaśniona pozostaje w dalszym ciągu przyszłość Iana Stannarda i Petera Kennaugha. Obu kolarzom z końcem roku wygasają kontrakty. Stannardem także zainteresowana jest ekipa Omega Pharma – Quick Step, natomiast mało prawdopodobne jest odejście Kennaugha.

Wzmocnieniem ekipy Sky może zostać Laurens ten Dam (Belkin), który tak dobrze spisał się w tegorocznej edycji Tour de France.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej