juniorki startDaria Pikulik wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w wyścigu ze startu wspólnego. Wśród Panów przy “zielonym stoliku” “wygrał” Szymon Sajnok.

W/w dwójka wywalczyła zatem tytuł mistrza Polski w kategorii juniorka młodsza i junior młodszy.

Dla Darii Pikulik (BCM NOWATEX Ziemia Darłowska było to drugie zwycięstwo w OOM, gdyż dwa dni wcześniej wygrała także jazdę indywidualną na czas. Podobnie wśród Panów,  z tym że Szymon Sajnok wygrał dzięki pomocy sędziów.

Panowie rywalizowali na 91-kilometrowej trasie. Wyścig zakończył się sprintem z 4-osobowej grupki. Najszybszy był Norbert Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), który pokonał Szymona Sajnoka, trzeci był Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Tuż za podium przyjechał Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie).

Jednak decyzją sędziów zwycięzca wyścigu, Norbert Banaszek został przesunięty na ostatnią pozycję w grupie, czyli czwartą… Szkoda, że w najważniejszym wyścigu roku dla juniorów młodszych zwycięzca zostaje wyłoniony nie po sportowej walce…

W wyścigu pań (65 kilometrów), Daria Pikulik wyprzedziła na mecie Martę Lach (UKS SOKÓŁ Kęty) i Weronikę Misterek (UKS GIMN. TWOJAMERIDA Imielin).

Pełne wyniki  junior młodszy > tutaj

Pełne wyniki juniorka młodsza > tutaj

Źródło: PZKol + własne