abbottEllen van Dijk (Team Specialized- Lululemon) wygrała czasówkę, która kończyła zmagania kobiecego Giro! Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z zespołu, Evelyn Stevens. Trzecia pozycja dla Shary Gillow (Orica – AIS). Klasyfikację generalną wygrała Mara Abbott (USA).

W ostatnim dniu Giro d’Italia Internazionale Femminile panie miały przed sobą indywidualną czasówkę. Etap prowadził wokół Cremony i liczył tylko 16 km. Liderka wyścigu, Mara Abbott (USA) nie musiała obawiać się, że straci prowadzenie w klasyfikacji generalnej (2 minuty i 28 sekund przewagi).

Nasza jedynaczka w wyścigu, Małgorzata Jasińska (MCipollini-Giordana) wykręciła czas 23 minuty i 57 sekund. Długo na prowadzeniu utrzymywała się Tayler Wiles (Team Specialized- Lululemon), która zanotowała czas 22 minuty i 22 sekundy. Lepszy czas wykręciła Ellen van Dijk (Team Specialized- Lululemon), notując średnią ponad 47 km/h ! Marianne Vos (Rabobank-Liv Giant) nie pokonała swojej rodaczki, przegrywając z nią o ponad 90 sekund.

Ostatecznie van Dijk nie znalazła już pogromczyni i wygrała ostatni etap kobiecego Giro! Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z zespołu, Evelyn Stevens. Trzecia pozycja dla Shary Gillow (Orica – AIS). Klasyfikację generalną wygrała Mara Abbott (USA).

Wyniki:

1 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 16 21:12 45.283

2 STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon 11 0:35 44.070

3 GILLOW Shara Orica – AIS 6 0:52 43.505

4 FERRAND-PREVOT Pauline Rabobank-Liv Giant 5 0:57 43.341

5 VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling 4 1:02 43.178

6 WILES Tayler Team Specialized- Lululemon 2 1:10 42.921

7 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 1:11 42.889

8 VAN DER BREGGEN Anna Netherlands 1:13 42.825

9 BURCHENKOVA Alexandra RusVelo 1:15 42.762

10 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 1:17 42.698

11 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 1:18 42.667

12 SPRATT Amanda Orica – AIS 1:21 42.572

13 ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 1:22 42.541

14 MCGRATH Kristin United States 1:27 42.384

15 VALSECCHI Silvia Be Pink 1:28 42.353

16 MACLEAN Jessie Orica – AIS 1:29 42.322

17 VOS Marianne Rabobank-Liv Giant 1:31 42.260

18 HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 1:39 42.013

19 OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 1:40 41.983

20 HOSKINS Melissa Orica – AIS ,, ,,

21 CROMWELL Tiffany Orica – AIS 1:41 41.952

22 WILLIAMS Georgia Be Pink 1:47 41.769

23 GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant 1:51 41.649

24 CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas 1:52 41.618

25 WILD Kirsten Netherlands 1:53 41.588

26 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling ,, ,,

27 KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling ,, ,,

28 AMIALIUSIK Alena Be Pink 1:56 41.499

29 SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana ,, ,,

30 MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies 1:57 41.469

31 GLAESSER Jasmin Team TIBCO – To The Top 1:58 41.439

32 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 1:59 41.409

33 RATTO Rossella Hitec Products UCK 2:00 41.379

34 BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant 2:01 41.350

35 CHULKOVA Anastasiya RusVelo 2:02 41.320

36 DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies 2:06 41.202

37 LETH Julie Hitec Products UCK 2:10 41.084

38 ABBOTT Mara United States 2:13 40.996

39 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK 2:16 40.909

40 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 2:18 40.851

41 HOLCOMB Janel United States 2:19 40.822

42 PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox ,, ,,

43 BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling ,, ,,

44 PIETERS Amy Netherlands 2:20 40.793

45 STACHER Ally Team Specialized- Lululemon 2:21 40.764

46 LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies 2:22 40.736

47 SOSNA Katazyna Vaiano – Fondriest 2:24 40.678

48 SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango 2:28 40.563

49 KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 2:32 40.449

50 ZHAPAROVA Aizhan RusVelo ,, ,,

51 HOGAN Joanne Bizkaia-Durango 2:35 40.364

52 GULUMA Serika Mitchell Vaiano – Fondriest 2:36 40.336

53 KUCHINSKAYA Elena RusVelo 2:37 40.308

54 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,, ,,

55 ELVIN Gracie Orica – AIS ,, ,,

56 BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo 2:40 40.223

57 BASTIANELLI Marta Faren-Let’s Go Finland ,, ,,

58 LAUREN Tamayo United States 2:41 40.195

59 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo ,, ,,

60 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 2:42 40.167

61 JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana 2:44 40.111

62 SCHWEIZER Doris Be Pink 2:45 40.084

63 DREXEL Ingrid Pasta Zara – Cogeas 2:47 40.028

64 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 2:48 40.000

65 ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon 2:49 39.972

66 KOZONCHUK Oxana RusVelo 2:53 39.862

67 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team ,, ,,

68 TROTT Emma Boels – Dolmans Cycling Team 2:54 39.834

69 WINDER Ruth United States ,, ,,

70 MUCCIOLI Dalia Be Pink 2:55 39.806

71 BASTIANELLI Valentina Vaiano – Fondriest 2:59 39.697

72 SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 3:01 39.642

73 SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland 3:02 39.615

74 TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies 3:03 39.588

75 BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox 3:05 39.533

76 STEFANI Francesca Top Girls Fassa Bortolo 3:08 39.452

77 FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo 3:09 39.425

78 BRAS Martine Boels – Dolmans Cycling Team 3:16 39.237

79 ZORZI Susanna Faren-Let’s Go Finland 3:18 39.184

80 VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox 3:19 39.157

81 FERRIER-BRUNEAU Christelle Faren-Let’s Go Finland 3:20 39.130

82 GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland 3:21 39.104

83 NORIEGA Mayalen Bizkaia-Durango 3:22 39.077

84 BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 3:23 39.051

85 STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top 3:26 38.972

86 DVORAK Andrea United States 3:30 38.866

87 VARGAS VILLAMIL Lorena Maria Pasta Zara – Cogeas 3:32 38.814

88 SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies 3:34 38.762

89 FORTIN Véronique Pasta Zara – Cogeas 3:35 38.736

90 CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo 3:37 38.684

91 SAN SEBASTIAN LASA Irene Bizkaia-Durango 3:41 38.580

92 VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox 3:43 38.528

93 RIST Liisi S.C. Michela Fanini Rox 3:46 38.451

94 WALLE Brianna United States 3:48 38.400

95 BATAGELJ Polona Bizkaia-Durango 3:51 38.323

96 GRIFI Sara MCipollini-Giordana 3:53 38.272

97 PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo 3:56 38.196

98 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane Bizkaia-Durango 3:57 38.171

99 CORSET Ruth Bizkaia-Durango 3:58 38.146

100 VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo 4:03 38.020

101 KOSTER Anouska Netherlands 4:04 37.995

102 CUCINOTTA Annalisa Servetto Footon 4:11 37.820

103 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team 4:14 37.746

104 EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox 4:20 37.598

105 GUARISCHI Barbara Vaiano – Fondriest 4:25 37.476

106 BORGATO Giada Pasta Zara – Cogeas 4:27 37.427

107 HALL Lauren United States 4:28 37.403

108 HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling ,, ,,

109 KIESANOWSKI Joanne Team TIBCO – To The Top 4:31 37.330

110 HOEKSMA Ilona Netherlands 4:32 37.306

111 D’ETTORE Alessandra Vaiano – Fondriest ,, ,,

112 LARI Marina Servetto Footon 4:33 37.282

113 NANNI Giorgia Servetto Footon 4:41 37.090

114 SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling 4:42 37.066

115 DE BAAT Kim Boels – Dolmans Cycling Team 4:48 36.923

116 KNOL Willeke Netherlands 4:49 36.899

117 SLIK Rozanne Netherlands 4:53 36.805

118 ESKAMENDI GIL Dorleta Bizkaia-Durango 4:55 36.758

119 DE BOER Sophie Netherlands 5:03 36.571

120 BORTOLOTTI Simona Servetto Footon 5:04 36.548

121 MANEEPHAN Jutatip S.C. Michela Fanini Rox ,, ,,

122 ALGISI Alice Be Pink 5:08 36.456

123 CORNOLTI Veronica Servetto Footon 5:09 36.433

124 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 5:14 36.318

125 MARCELLI Emma Servetto Footon 5:15 36.295

126 MARTINI Alessia Vaiano – Fondriest 5:27 36.023

127 INTINO Azzurra S.C. Michela Fanini Rox 5:35 35.843

DNS WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon – –

OTL DEFILE Corinna Servetto Footon – ,,

 

 

Klasyfikacja generalna:

1 ABBOTT Mara United States 80 20:30:15

2 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 56 1:33

3 HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 32 2:18

4 GILLOW Shara Orica – AIS 24 3:29

5 STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon 20 3:39

6 VOS Marianne Rabobank-Liv Giant 16 4:08

7 CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo 12 4:25

8 MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies 8 5:23

9 VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox 7 6:48

10 AMIALIUSIK Alena Be Pink 6 7:25

11 CROMWELL Tiffany Orica – AIS 5 7:58

12 RATTO Rossella Hitec Products UCK 3 7:59

13 ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 8:52

14 VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling 9:17

15 GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant 9:25

16 SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango 9:40

17 WILLIAMS Georgia Be Pink 11:11

18 VAN DER BREGGEN Anna Netherlands 13:21

19 FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo 14:16

20 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 14:34

21 PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox 14:36

22 CORSET Ruth Bizkaia-Durango 17:59

23 SPRATT Amanda Orica – AIS 18:31

24 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 19:03

25 FORTIN Véronique Pasta Zara – Cogeas 20:02

26 TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies 20:50

27 BURCHENKOVA Alexandra RusVelo 20:53

28 FERRAND-PREVOT Pauline Rabobank-Liv Giant 21:38

29 MUCCIOLI Dalia Be Pink 22:00

30 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 24:26

31 GULUMA Serika Mitchell Vaiano – Fondriest 25:03

32 BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant 27:07

33 KUCHINSKAYA Elena RusVelo 27:31

34 DREXEL Ingrid Pasta Zara – Cogeas 28:45

35 FERRIER-BRUNEAU Christelle Faren-Let’s Go Finland 28:53

36 BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo 29:06

37 SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 32:07

38 KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 32:17

39 ZHAPAROVA Aizhan RusVelo 35:06

40 PIETERS Amy Netherlands 37:11

41 CHULKOVA Anastasiya RusVelo 38:43

42 SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana 39:03

43 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 39:35

44 VARGAS VILLAMIL Lorena Maria Pasta Zara – Cogeas 40:58

45 BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox 42:40

46 KIESANOWSKI Joanne Team TIBCO – To The Top 43:03

47 STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top 43:38

48 ZORZI Susanna Faren-Let’s Go Finland 43:59

49 DVORAK Andrea United States 44:16

50 CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas 45:23

51 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 48:39

52 GLAESSER Jasmin Team TIBCO – To The Top 49:16

53 KOZONCHUK Oxana RusVelo 49:27

54 VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo 50:04

55 JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana 50:06

56 HOGAN Joanne Bizkaia-Durango 50:35

57 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 50:44

58 BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling 51:01

59 D’ETTORE Alessandra Vaiano – Fondriest 51:42

60 ELVIN Gracie Orica – AIS 51:59

61 ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon 53:07

62 BATAGELJ Polona Bizkaia-Durango 54:39

63 SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland 55:18

64 MACLEAN Jessie Orica – AIS 55:23

65 VALSECCHI Silvia Be Pink ,,

66 HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling 55:37

67 GUARISCHI Barbara Vaiano – Fondriest 55:55

68 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane Bizkaia-Durango 56:58

69 WILD Kirsten Netherlands 56:59

70 BASTIANELLI Marta Faren-Let’s Go Finland 57:25

71 DE BOER Sophie Netherlands 58:23

72 BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 58:40

73 MCGRATH Kristin United States 59:26

74 BORGATO Giada Pasta Zara – Cogeas 59:29

75 SLIK Rozanne Netherlands 1:00:23

76 DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies 1:00:57

77 TROTT Emma Boels – Dolmans Cycling Team 1:01:04

78 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 1:01:44

79 LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies 1:02:15

80 OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 1:02:28

81 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling 1:03:06

82 BRAS Martine Boels – Dolmans Cycling Team 1:04:15

83 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 1:04:26

84 HOSKINS Melissa Orica – AIS 1:04:35

85 EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox 1:04:51

86 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 1:06:00

87 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 1:06:05

88 BASTIANELLI Valentina Vaiano – Fondriest 1:06:32

89 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK 1:06:51

90 SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling 1:07:26

91 LETH Julie Hitec Products UCK 1:08:52

92 KOSTER Anouska Netherlands 1:11:45

93 SAN SEBASTIAN LASA Irene Bizkaia-Durango 1:13:14

94 HALL Lauren United States 1:13:32

95 WILES Tayler Team Specialized- Lululemon 1:13:33

96 ESKAMENDI GIL Dorleta Bizkaia-Durango 1:13:39

97 WALLE Brianna United States 1:13:53

98 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team 1:14:16

99 KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling 1:15:11

100 RIST Liisi S.C. Michela Fanini Rox 1:15:36

101 LAUREN Tamayo United States 1:17:58

102 WINDER Ruth United States 1:18:01

103 SCHWEIZER Doris Be Pink 1:19:25

104 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo 1:21:07

105 MARCELLI Emma Servetto Footon 1:22:29

106 VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox 1:22:51

107 PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo 1:22:58

108 KNOL Willeke Netherlands 1:23:37

109 INTINO Azzurra S.C. Michela Fanini Rox 1:24:27

110 SOSNA Katazyna Vaiano – Fondriest 1:25:49

111 ALGISI Alice Be Pink 1:26:16

112 LARI Marina Servetto Footon 1:26:54

113 STACHER Ally Team Specialized- Lululemon 1:28:12

114 SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies ,,

115 CORNOLTI Veronica Servetto Footon 1:31:49

116 HOLCOMB Janel United States 1:33:01

117 HOEKSMA Ilona Netherlands 1:33:04

118 GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland 1:36:38

119 NANNI Giorgia Servetto Footon 1:37:25

120 CUCINOTTA Annalisa Servetto Footon 1:44:35

121 NORIEGA Mayalen Bizkaia-Durango 1:50:52

122 DE BAAT Kim Boels – Dolmans Cycling Team 1:56:17

123 GRIFI Sara MCipollini-Giordana 2:03:41

124 STEFANI Francesca Top Girls Fassa Bortolo 2:05:24

125 BORTOLOTTI Simona Servetto Footon 2:07:01

126 MANEEPHAN Jutatip S.C. Michela Fanini Rox 2:17:31

127 MARTINI Alessia Vaiano – Fondriest 2:34:17

 

 

Foto:Giro Rosa

Arek Waluga