rast tdsGregory Rast (RadioShack – Leopard) wygrał po ucieczce szósty etap Tour de Suisse. Drugie miejsce zajął Mathew Hayman (Sky Procycling), a trzecie Alexandr Kolobnev (Katusha). Liderem pozostał Mathias Frank (BMC).

Szósty etap Tour de Suisse liczył prawie 180 km i prowadził z Leuggern do Meilen. Na kolarzy czekały dwie górskie premie trzeciej kategorii, ale wszyscy spodziewali się dziś finiszu z dużej grupy.

Szyki sprinterom postanowili pokrzyżować: Mathew Hayman (Sky Procycling), Gregory Rast (RadioShack – Leopard), Alexandr Kolobnev (Katusha) i  Bert Grabsch (Omega Pharma – Quick-Step). Ucieczka nie była zagrożeniem dla lidera wyścigu, Mathiasa Franka (BMC).

Zapewne jednak nawet uciekająca czwórka była zdziwiona faktem, że na 77 km przed metą ich przewaga wynosiła ponad 14 minut! Wtedy było już wiadomo, że to spośród tej czwórki wyłoniony zostanie dzisiejszy triumfator.

Kolarze jadący w peletonie postanowili dziś całkowicie odpuścić etap i przewaga na 8 km przed metą wynosiła ponad 12 minut. Ostatnie 3 km to kolarskie szachy w wykonaniu uciekającej czwórki. Raz po raz próbował atakować Grabsch, ale szybko był kasowany przez współtowarzyszy.

Najsprytniejszy okazał się Gregory Rast (RadioShack – Leopard), który zaatakował na 1 km przed metą i samotnie przekroczył linię mety. To jego pierwsze zwycięstwo od 2009 roku i zdecydowanie najlepszy wynik w karierze. O drugie miejsce walczyli Mathew Hayman (Sky Procycling) i Alexandr Kolobnev (Katusha). Byliśmy świadkami swoistej walki bark w bark. Hayman ukończył etap na drugiej pozycji, trzeci był Kolobnev, który miał pretensje do swojego rywala.

Najszybszy z peletonu był Peter Sagan (Cannondale), który na ostatnich metrach pokonał Johna Degenkolba (Argos – Shimano).

Wyniki:

1 RAST Gregory RadioShack – Leopard 50 4:23:53

2 HAYMAN Mathew Sky Procycling 30 0:25

3 KOLOBNEV Alexandr Katusha Team 18 ,,

4 GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step 13 0:28

5 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 10 10:43

6 DEGENKOLB John Team Argos – Shimano 7 ,,

7 DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ 4 ,,

8 SWIFT Ben Sky Procycling 3 ,,

9 CIMOLAI Davide Lampre – Merida 2 ,,

10 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 1 ,,

11 KRISTOFF Alexander Katusha Team ,,

12 LEMOINE Cyril Sojasun ,,

13 BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff ,,

14 VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM ,,

15 VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step ,,

16 GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team ,,

17 NEYENS Maarten Lotto Belisol Team ,,

18 KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE ,,

19 IMPEY Daryl Orica GreenEDGE ,,

20 MOLLEMA Bauke Blanco Pro Cycling Team ,,

21 FRANK Mathias BMC Racing Team ,,

22 SCHAR Michael BMC Racing Team ,,

23 ROJAS GIL Jose Joaquin Movistar Team ,,

24 BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff ,,

25 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team ,,

26 EISEL Bernhard Sky Procycling ,,

27 GUSEV Vladimir Katusha Team ,,

28 FARIA DA COSTA Rui Alberto Movistar Team ,,

29 MINARD Sébastien AG2R La Mondiale ,,

30 PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step ,,

31 FARRAR Tyler Garmin – Sharp ,,

32 KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff ,,

33 VELITS Peter Omega Pharma – Quick-Step ,,

34 FEILLU Romain Vacansoleil – DCM ,,

35 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team ,,

36 BONNET William Equipe Cycliste FDJ ,,

37 CHEREL Mikael AG2R La Mondiale ,,

38 TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff ,,

39 MONFORT Maxime RadioShack – Leopard ,,

40 ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff ,,

41 DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team ,,

42 PERAUD Jean-Christophe AG2R La Mondiale ,,

43 ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff ,,

44 CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team ,,

45 KANGERT Tanel Astana Pro Team ,,

46 BRAJKOVIč Janez Astana Pro Team ,,

47 FEILLU Brice Sojasun ,,

48 GILBERT Philippe BMC Racing Team ,,

49 MARTIN Daniel Garmin – Sharp ,,

50 MEYER Cameron Orica GreenEDGE ,,

51 HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling ,,

52 JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ ,,

53 PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ ,,

54 OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ ,,

55 ULISSI Diego Lampre – Merida ,,

56 VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi ,,

57 ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi ,,

58 DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano ,,

59 GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván Movistar Team ,,

60 BOUET Maxime AG2R La Mondiale ,,

61 DE GREEF Francis Lotto Belisol Team ,,

62 LöFKVIST Thomas IAM Cycling ,,

63 WACKERMANN Luca Lampre – Merida ,,

64 PREIDLER Georg Team Argos – Shimano ,,

65 LEEZER Tom Blanco Pro Cycling Team ,,

66 AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano ,,

67 OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi ,,

68 FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano ,,

69 DELAPLACE Anthony Sojasun ,,

70 BOLE Grega Vacansoleil – DCM ,,

71 SANZ UNZUE Enrique Movistar Team ,,

72 VORGANOV Eduard Katusha Team ,,

73 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey Movistar Team ,,

74 LONGHO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team ,,

75 KASHECHKIN Andrey Astana Pro Team ,,

76 ELMIGER Martin IAM Cycling ,,

77 NORDHAUG Lars Petter Blanco Pro Cycling Team ,,

78 PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff ,,

79 HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team ,,

80 HAEDO Lucas Sebastian Cannondale Pro Cycling Team ,,

81 PAURIOL Rémi Sojasun ,,

82 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team ,,

83 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

84 KELDERMAN Wilco Blanco Pro Cycling Team ,,

85 MORI Manuele Lampre – Merida ,,

86 GESCHKE Simon Team Argos – Shimano ,,

87 TALABARDON Yannick Sojasun ,,

88 VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,,

89 KRUIJSWIJK Steven Blanco Pro Cycling Team ,,

90 AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi ,,

91 MOSER Moreno Cannondale Pro Cycling Team ,,

92 SANCHEZ GIL Luis Leon Blanco Pro Cycling Team ,,

93 AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team ,,

94 MOINARD Amaël BMC Racing Team ,,

95 BURGHARDT Marcus BMC Racing Team ,,

96 KARPETS Vladimir Movistar Team ,,

97 SAEZ DE ARREGI Adrian Euskaltel – Euskadi ,,

98 TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling ,,

99 O’GRADY Stuart Orica GreenEDGE ,,

100 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM ,,

101 SPILAK Simon Katusha Team ,,

102 SCHLECK Andy RadioShack – Leopard ,,

103 RASCH Gabriel Sky Procycling ,,

104 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff ,,

105 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,

106 BOONEN Tom Omega Pharma – Quick-Step ,,

107 DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step ,,

108 ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ ,,

109 GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team ,,

110 VIGANO Davide Lampre – Merida ,,

111 STORTONI Simone Lampre – Merida ,,

112 VRECER Robert Euskaltel – Euskadi ,,

113 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

114 GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano ,,

115 MILLAR David Garmin – Sharp ,,

116 GOSS Matthew Orica GreenEDGE ,,

117 MEDEREL Maxime Sojasun ,,

118 ROWE Luke Sky Procycling ,,

119 BEWLEY Sam Orica GreenEDGE ,,

120 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard ,,

121 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step ,,

122 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling ,,

123 KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team ,,

124 VANSUMMEREN Johan Garmin – Sharp ,,

125 COOKE Baden Orica GreenEDGE ,,

126 WYSS Marcel IAM Cycling ,,

127 MORTON Lachlan Garmin – Sharp ,,

128 TSCHOPP Johann IAM Cycling ,,

129 MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil – DCM ,,

130 PONZI Simone Astana Pro Team ,,

131 SIMON Julien Sojasun ,,

132 DOMBROWSKI Joe Sky Procycling ,,

133 VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ ,,

134 DEVOLDER Stijn RadioShack – Leopard ,,

135 TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step ,,

136 DENIFL Stefan IAM Cycling ,,

137 ALBASINI Michael Orica GreenEDGE ,,

138 KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard ,,

139 PETERSON Tom Team Argos – Shimano ,,

140 EDMONDSON Joshua Sky Procycling ,,

141 MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale ,,

142 VANMARCKE Sep Blanco Pro Cycling Team ,,

143 IZAGIRRE INSAUSTI Ion Euskaltel – Euskadi ,,

144 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale ,,

145 MARINO Jean Marc Sojasun 11:15

146 SCARPONI Michele Lampre – Merida ,,

147 PINEAU Cédric Equipe Cycliste FDJ 11:22

148 SMUKULIS Gatis Katusha Team 11:24

149 CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 11:33

150 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 10:43

151 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 15:37

152 KOHLER Martin BMC Racing Team ,,

153 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team ,,

154 RENSHAW Mark Blanco Pro Cycling Team ,,

155 MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi ,,

156 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,

157 KAMYSHEV Arman Astana Pro Team ,,

DNF HAUSSLER Heinrich IAM Cycling –

DNF SELVAGGI Mirko Vacansoleil – DCM –

DNF MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale –

DNS DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team –


Klasyfikacja generalna:

1 (1) FRANK Mathias BMC Racing Team 20:31:06

2 (2) KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff 0:23

3 (3) FARIA DA COSTA Rui Alberto Movistar Team 0:35

4 (4) PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ 0:57

5 (5) MOLLEMA Bauke Blanco Pro Cycling Team 1:08

6 (6) MARTIN Daniel Garmin – Sharp 1:23

7 (7) KANGERT Tanel Astana Pro Team 1:26

8 (8) PERAUD Jean-Christophe AG2R La Mondiale 1:28

9 (9) VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team 1:39

10 (10) MEYER Cameron Orica GreenEDGE 1:42

11 (11) SPILAK Simon Katusha Team 1:50

12 (12) DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team 1:59

13 (13) BRAJKOVIč Janez Astana Pro Team 2:24

14 (14) ULISSI Diego Lampre – Merida 2:25

15 (15) POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 2:29

16 (16) TSCHOPP Johann IAM Cycling 2:38

17 (17) BOUET Maxime AG2R La Mondiale 2:40

18 (18) REICHENBACH Sebastien IAM Cycling 2:41

19 (19) ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff 2:44

20 (20) MONFORT Maxime RadioShack – Leopard 3:00

21 (21) ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi 3:04

22 (22) KELDERMAN Wilco Blanco Pro Cycling Team 4:45

23 (23) VELITS Peter Omega Pharma – Quick-Step 4:50

24 (24) AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey Movistar Team 4:54

25 (25) VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi 4:56

26 (26) LöFKVIST Thomas IAM Cycling 4:58

27 (27) NORDHAUG Lars Petter Blanco Pro Cycling Team 5:38

28 (28) GUSEV Vladimir Katusha Team 5:40

29 (29) SANCHEZ GIL Luis Leon Blanco Pro Cycling Team 6:29

30 (30) MOINARD Amaël BMC Racing Team 6:38

31 (31) MOSER Moreno Cannondale Pro Cycling Team 7:49

32 (32) CHEREL Mikael AG2R La Mondiale 7:50

33 (34) ALBASINI Michael Orica GreenEDGE 7:59

34 (33) SCARPONI Michele Lampre – Merida 8:26

35 (35) DE GREEF Francis Lotto Belisol Team 8:31

36 (36) WYSS Marcel IAM Cycling 8:47

37 (37) FEILLU Brice Sojasun 8:57

38 (38) VORGANOV Eduard Katusha Team 9:06

39 (39) EDMONDSON Joshua Sky Procycling 9:21

40 (40) SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 10:55

41 (41) PREIDLER Georg Team Argos – Shimano 10:59

42 (42) SIMON Julien Sojasun 11:01

43 (43) BOLE Grega Vacansoleil – DCM 11:04

44 (44) ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff 11:16

45 (45) MEDEREL Maxime Sojasun 11:18

46 (46) GILBERT Philippe BMC Racing Team 11:19

47 (47) GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 11:35

48 (48) BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff 11:47

49 (49) DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 11:51

50 (50) KASHECHKIN Andrey Astana Pro Team 11:57

51 (51) IZAGIRRE INSAUSTI Ion Euskaltel – Euskadi 12:06

52 (52) AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team 13:52

53 (53) ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ 14:08

54 (54) KRUIJSWIJK Steven Blanco Pro Cycling Team 14:21

55 (55) FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano 14:43

56 (82) RAST Gregory RadioShack – Leopard 14:49

57 (56) DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 15:28

58 (58) OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi 16:46

59 (59) IMPEY Daryl Orica GreenEDGE 17:02

60 (92) KOLOBNEV Alexandr Katusha Team 17:37

61 (60) JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ 18:04

62 (61) VANSUMMEREN Johan Garmin – Sharp 18:21

63 (98) HAYMAN Mathew Sky Procycling 18:35

64 (62) BURGHARDT Marcus BMC Racing Team 19:34

65 (63) DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano 20:22

66 (64) MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale 20:23

67 (65) VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step 20:40

68 (66) PAURIOL Rémi Sojasun 20:44

69 (67) SCHLECK Andy RadioShack – Leopard 21:14

70 (68) AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi 21:27

71 (69) ELMIGER Martin IAM Cycling 21:41

72 (70) TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff 21:53

73 (118) GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step 22:06

74 (71) ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 22:29

75 (72) GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 22:38

76 (75) MORI Manuele Lampre – Merida 22:57

77 (76) RASCH Gabriel Sky Procycling 22:59

78 (77) CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 23:13

79 (78) ROJAS GIL Jose Joaquin Movistar Team 23:34

80 (79) VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM 23:36

81 (80) KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 24:41

82 (83) HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team 25:51

83 (84) RIBLON Christophe AG2R La Mondiale 26:01

84 (81) SMUKULIS Gatis Katusha Team 26:04

85 (85) BOONEN Tom Omega Pharma – Quick-Step 26:37

86 (86) TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step 27:08

87 (87) PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 27:27

88 (88) KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard 27:32

89 (73) KOHLER Martin BMC Racing Team 27:33

90 (89) DENIFL Stefan IAM Cycling 27:35

91 (90) HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling 27:44

92 (91) GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván Movistar Team 27:46

93 (93) SCHAR Michael BMC Racing Team 28:22

94 (94) STORTONI Simone Lampre – Merida 28:23

95 (95) OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ 28:26

96 (97) KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team 28:50

97 (99) VOIGT Jens RadioShack – Leopard 29:00

98 (96) MARINO Jean Marc Sojasun 29:08

99 (100) PETERSON Tom Team Argos – Shimano 29:09

100 (101) GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team 29:10

101 (102) VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step 29:18

102 (103) MINARD Sébastien AG2R La Mondiale 29:28

103 (105) VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ 29:57

104 (106) SAEZ DE ARREGI Adrian Euskaltel – Euskadi 30:29

105 (107) DEGENKOLB John Team Argos – Shimano 30:38

106 (108) TALABARDON Yannick Sojasun 30:41

107 (109) TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling 30:57

108 (110) VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM 30:59

109 (111) MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil – DCM 31:05

110 (112) VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 31:22

111 (113) MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff 31:23

112 (114) BONNET William Equipe Cycliste FDJ 31:35

113 (115) ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 31:42

114 (116) VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 32:09

115 (117) DELAPLACE Anthony Sojasun 32:17

116 (119) ROWE Luke Sky Procycling 32:44

117 (120) HAEDO Lucas Sebastian Cannondale Pro Cycling Team 32:54

118 (121) DEVOLDER Stijn RadioShack – Leopard 33:31

119 (122) DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ 33:44

120 (123) KRISTOFF Alexander Katusha Team 33:47

121 (124) CIMOLAI Davide Lampre – Merida 34:14

122 (125) MILLAR David Garmin – Sharp 34:24

123 (126) GOSS Matthew Orica GreenEDGE 34:32

124 (127) VANMARCKE Sep Blanco Pro Cycling Team 34:36

125 (128) VIGANO Davide Lampre – Merida 34:50

126 (129) LEEZER Tom Blanco Pro Cycling Team 34:58

127 (130) PONZI Simone Astana Pro Team 35:12

128 (131) PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step 35:26

129 (133) BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff 35:50

130 (134) EISEL Bernhard Sky Procycling 36:01

131 (135) VRECER Robert Euskaltel – Euskadi 36:03

132 (132) CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 36:39

133 (137) GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team 37:12

134 (138) FARRAR Tyler Garmin – Sharp 37:34

135 (139) LONGHO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team 38:14

136 (140) KING Edward Cannondale Pro Cycling Team 38:37

137 (141) COOKE Baden Orica GreenEDGE 38:48

138 (142) NEYENS Maarten Lotto Belisol Team 39:47

139 (143) O’GRADY Stuart Orica GreenEDGE 39:53

140 (144) LEMOINE Cyril Sojasun 40:12

141 (145) KREDER Wesley Vacansoleil – DCM 41:02

142 (146) KARPETS Vladimir Movistar Team 41:23

143 (147) MORTON Lachlan Garmin – Sharp 41:37

144 (136) MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi 41:59

145 (148) PINEAU Cédric Equipe Cycliste FDJ 43:22

146 (150) WACKERMANN Luca Lampre – Merida 44:05

147 (152) AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano 45:25

148 (153) SANZ UNZUE Enrique Movistar Team 46:14

149 (154) KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE 46:15

150 (156) FEILLU Romain Vacansoleil – DCM 46:29

151 (158) BEWLEY Sam Orica GreenEDGE 47:37

152 (151) KAMYSHEV Arman Astana Pro Team 49:03

153 (155) DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 51:19

154 (157) RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp 51:54

155 (161) SWIFT Ben Sky Procycling 53:44

156 (159) RENSHAW Mark Blanco Pro Cycling Team 54:40

157 (160) KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 57:19

 

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga