solińskiBiałorusin Wasilij Strokau wygrał XXXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów „Złote koło”. Ostatni etap padł łupem Piotra Brożyny (DEK Meble Cyclo Korona Kielce).

Ostatniego dnia zmagań juniorzy pokonywali 106-kilometrowy odcinek wokół Raciechowic. Na metę wjechała 3-osobowa grupka, z której Brożyna był najszybszy. Wyprzedził on Patryka Solińskiego (GKK Opty-Mazowsze) i Wasilija Strokau (Białoruś). Pomimo tego, że ci dwaj zawodnicy dali się pokonać, mogli być zadowoleni ze swojego występu. Soliński był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem należącym do Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, więc wywalczył tytuł mistrza zrzeszenia LZS.

Natomiast Strokau mógł się cieszyć ze zwycięstwa w całym wyścigu, gdyż zwycięska grupka miała minutę przewagi nad kolejną, w której przyjechał lider wyścigu i kolega z kadry, Aleksander Riubaszenko. Zakończył on zmagania na drugim miejscu (15 sekund straty), a na ostatnim stopniu podium stanął Mateusz Kazimierczak (GKK Opty-Mazowsze – 30 sekund).

Wyniki 3. etapu XXXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów „Złote koło” – Dobczyce 2013