Mads PedersenMads Pedersen (Dania) wygrał poranną czasówkę i został nowym liderem Trofeo Karlsberg. Drugi czas uzyskał Geoffrey Curran (USA), a trzeci był Mathias Rask Jeppesen (Dania). Czwarte miejsce dla Michała Paluty!

Etap oznaczony przez organizatorów jako 3.1 to pagórkowata czasówka o długości 11,5 km. Kolarze pokonywali ten dystans z Gersheim do Walsheim. Ten odcinek powinien mieć ogromne znaczenie w kontekście końcowej klasyfikacji generalnej.

Zgodnie z oczekiwaniami czasówka padła łupem ubiegłorocznego zwycięzcy, Duńczyka Madsa Pedersena (16 minut i 30 sekund). Pedersen wygrał już w tym sezonie juniorskie Paryż – Roubaix i Wyścig Pokoju. Tylko dwie sekundy gorszy był Amerykanin, Geoffrey Curran. Trzecie miejsce na podium dla Mathiasa Raska Jeppesena (Dania). Liderujący do dziś Christopher Lawless (Wielka Brytania) stracił do zwycięzcy 43 sekundy i pożegnał się z żółtą koszulką.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Michał Paluta, który na półmetku rywalizacji tracił tylko 5 sekund do Pedersena! Ostatecznie Michał zajął czwarte miejsce, tracąc do zwycięzcy tylko 11 sekund! Brawo Michał!!! Młody Polak zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej!

Wyniki:

1 PEDERSEN Mads 30 16:30 41.818

2 CURRAN Geoffrey 18 0:02 41.734

3 JEPPESEN Mathias Rask 12 0:06 41.566

4 PALUTA Michal 7 0:11 41.359

5 WACHTER Alexander 4 ,, ,,

6 PER David 3 0:15 41.194

7 STEPAN Kurianov 2 ,, ,,

8 PEDERSEN Casper 1 0:20 40.990

9 LUYCKX Brent 0:22 40.909

10 MATTHEW Gibson 0:24 40.828

11 CARBONI Giovanni 0:30 40.588

12 RASMUSSEN Anders 0:34 40.430

13 MADOUAS Valentin ,, ,,

14 WEDLER Tristan 0:35 40.390

15 THOMAS Benjamin ,, ,,

16 GEOGHEGAN HART Tao ,, ,,

17 DAVIES Scott 0:37 40.312

18 FREDRIKSEN Sverre Skogan 0:38 40.272

19 EVANS Joe 0:41 40.155

20 HALVORSEN Kristoffer 0:42 40.116

21 LAWLESS Christopher 0:43 40.077

22 NOVAK Domen ,, ,,

23 SCHULZE Julian 0:44 40.039

24 OIEN Justin 0:45 40.000

25 SABATINI Emanuele 0:48 39.884

26 SHTEIN Grigoriy 0:52 39.731

27 WIRTGEN Tom ,, ,,

28 RHIM Brendan 0:54 39.655

29 TENBROCK Jonas ,, ,,

30 GHILARDI Paolo 0:57 39.542

31 TOUZE Damien 1:00 39.429

32 BRYON Miguel 1:01 39.391

33 FORTUNATO Lorenzo 1:03 39.316

34 LöER Lukas 1:05 39.242

35 PEETERS Vincent 1:06 39.205

36 SVENDGAARD Michael ,, ,,

37 TIETEMA Bas 1:07 39.167

38 KOVACIC Luka ,, ,,

39 THORÉ Floris 1:08 39.130

40 VERWILST Dieter 1:11 39.020

41 KASPERKIEWICZ Maciej 1:12 38.983

42 ERIKSSON Lucas ,, ,,

43 BOL Cees 1:13 38.946

44 PINTER Oliver 1:14 38.910

45 BURTON Germain 1:15 38.873

46 NYCH Artem 1:16 38.837

47 CHIRKOV Ilia ,, ,,

48 WINDISCHBAUER Johannes 1:18 38.764

49 SHEMYAKIN Sergey 1:19 38.728

50 KASTEMYR Pontus 1:20 38.692

51 SKAARSETH Anders ,, ,,

52 KRZYWDA Patryk 1:21 38.655

53 SÜßEMILCH Eric 1:22 38.619

54 O DONELL Philip ,, ,,

55 GIDICH Yevgeniy 1:23 38.583

56 GUTEK Mikolaj 1:26 38.476

57 LOOIJ Andre 1:30 38.333

58 SCHLEMMER Lukas 1:32 38.262

59 OKA Atsushi ,, ,,

60 KOPFAUF Markus 1:33 38.227

61 YAMAMOTO Masaki 1:34 38.192

62 ABRAHAMSEN Jonas 1:35 38.157

63 QUAEDVLIEG Lars ,, ,,

64 PLOVIE Wiebren 1:36 38.122

65 HARAG Tomᚠ1:37 38.086

66 SCHLEGEL Michael ,, ,,

67 SUSTAR Blaž 1:41 37.947

68 DUBEN Martin ,, ,,

69 HYNEK Matouš 1:42 37.912

70 TOMIO Giacomo 1:45 37.808

71 GUILLO Kilian ,, ,,

72 PLEBANI Davide 1:46 37.774

73 FAGLUM-KARLSSON Alexander ,, ,,

74 HÖÖG Gustav 1:47 37.739

75 DICKEY Ansel 1:49 37.671

76 AXELSSON Adam 1:50 37.636

77 KATRAŠNIK Gašper ,, ,,

78 WOLSINK Jelle ,, ,,

79 MINCHENKO Igor ,, ,,

80 PERNEBEKOV Yerlan ,, ,,

81 MATSUMOTO Yusuke 1:53 37.534

82 DESTANG Lucas ,, ,,

83 FIALA Petr 1:55 37.466

84 PAWLAK Tobiasz ,, ,,

85 HASHIZUME Jo 1:58 37.365

86 YOKOYAMA Kota 2:07 37.064

87 KUROEDA Saya ,, ,,

88 AASVOLD Kristian 2:12 36.898

89 HONZIK Jakub 2:16 36.767

90 TURCHI Luc 2:24 36.508

91 WAUCH Tobias 2:26 36.444

92 CAMRDA Pavel 2:39 36.031

93 BASKA Denis ,, ,,

94 HOLOMEK Milan 2:47 35.782

95 GRUBER Pavel 2:48 35.751

96 HEMROULLE Johan 2:56 35.506

 

Klasyfikacja generalna:

1 (10) PEDERSEN Mads 5:56:12

2 (58) CURRAN Geoffrey 0:02

3 (50) JEPPESEN Mathias Rask 0:06

4 (8) PALUTA Michal 0:11

5 (9) WACHTER Alexander ,,

6 (26) PER David 0:15

7 (59) KURIANOV Stepan ,,

8 (37) LUYCKX Brent 0:22

9 (45) MATTHEW Gibson 0:24

10 (1) LAWLESS Christopher 0:27

11 (69) CARBONI Giovanni 0:30

12 (2) HALVORSEN Kristoffer 0:32

13 (57) RASMUSSEN Anders 0:34

14 (36) MADOUAS Valentin ,,

15 (52) WEDLER Tristan 0:35

16 (60) THOMAS Benjamin ,,

17 (25) GEOGHEGAN HART Tao ,,

18 (35) DAVIES Scott 0:37

19 (48) NOVAK Domen 0:43

20 (54) SCHULZE Julian 0:44

21 (39) OIEN Justin 0:45

22 (17) SABATINI Emanuele 0:48

23 (55) SHTEIN Grigoriy 0:52

24 (11) WIRTGEN Tom ,,

25 (65) RHIM Brendan 0:54

26 (14) TENBROCK Jonas ,,

27 (4) TOUZE Damien 0:56

28 (6) BRYON Miguel 1:01

29 (73) EVANS Joe ,,

30 (22) FORTUNATO Lorenzo 1:03

31 (18) LöER Lukas 1:05

32 (21) PEETERS Vincent 1:06

33 (42) SVENDGAARD Michael ,,

34 (13) TIETEMA Bas 1:07

35 (63) KOVACIC Luka ,,

36 (32) THORÉ Floris 1:08

37 (56) VERWILST Dieter 1:11

38 (5) BURTON Germain ,,

39 (24) KASPERKIEWICZ Maciej 1:12

40 (62) ERIKSSON Lucas ,,

41 (47) BOL Cees 1:13

42 (29) PINTER Oliver 1:14

43 (68) NYCH Artem 1:16

44 (43) WINDISCHBAUER Johannes 1:18

45 (30) SHEMYAKIN Sergey 1:19

46 (64) KASTEMYR Pontus 1:20

47 (40) SKAARSETH Anders ,,

48 (7) SÜßEMILCH Eric 1:22

49 (53) O DONELL Philip ,,

50 (34) GIDICH Yevgeniy 1:23

51 (3) LOOIJ Andre 1:24

52 (20) SCHLEMMER Lukas 1:32

53 (28) OKA Atsushi ,,

54 (49) ABRAHAMSEN Jonas 1:35

55 (66) QUAEDVLIEG Lars ,,

56 (27) PLOVIE Wiebren 1:36

57 (71) HARAG Tomᚠ1:37

58 (72) SCHLEGEL Michael ,,

59 (61) DUBEN Martin 1:41

60 (19) HYNEK Matouš 1:42

61 (31) TOMIO Giacomo 1:45

62 (67) GUILLO Kilian ,,

63 (12) FAGLUM-KARLSSON Alexander 1:46

64 (15) HÖÖG Gustav 1:47

65 (16) DICKEY Ansel 1:49

66 (46) KATRAŠNIK Gašper 1:50

67 (41) PERNEBEKOV Yerlan ,,

68 (51) MATSUMOTO Yusuke 1:53

69 (44) DESTANG Lucas ,,

70 (23) FIALA Petr 1:55

71 (74) SUSTAR Blaž 2:01

72 (38) KUROEDA Saya 2:07

73 (33) AASVOLD Kristian 2:12

74 (70) TURCHI Luc 2:24

75 () CHIRKOV Ilia 2:49

76 (79) PEDERSEN Casper 3:03

77 (76) WAUCH Tobias 4:01

78 (77) CAMRDA Pavel 4:14

79 (78) HEMROULLE Johan 4:31

80 (80) KRZYWDA Patryk 7:21

81 (81) PAWLAK Tobiasz 7:55

82 (82) FREDRIKSEN Sverre Skogan 8:04

83 (83) YOKOYAMA Kota 10:24

84 (84) GRUBER Pavel 11:32

85 (85) BASKA Denis 14:06

86 (86) PLEBANI Davide 14:28

87 (88) YAMAMOTO Masaki 15:40

88 (87) AXELSSON Adam 15:51

89 (91) KOPFAUF Markus 17:34

90 (90) WOLSINK Jelle 17:37

91 (89) HONZIK Jakub 17:57

92 (92) GHILARDI Paolo 19:24

93 (93) MINCHENKO Igor 20:19

94 (94) HOLOMEK Milan 21:56

95 (95) HASHIZUME Jo 23:25

96 (96) GUTEK Mikolaj 24:49

 

Arek Waluga