BDC NOSiR Nowy Dwór MazowieckiNorbert Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.) zwyciężył VI Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Dookoła Mazowsza”. Rywalizację zdominowali kolarze BDC NOSiR.

Wyścig składał się z czterech etapów, na pierwszym z nich doszło do niecodziennej sytuacji. Peleton dopuścił do ucieczki całej ekipy BDC NOSiR. Pięciu kolarzy z Nowego Dworu Mazowieckiego na mecie zameldowało się pięć prawie pięć minut przed peletonem. Zwyciężył Krystian Regus, przed Stanisławem Aniołkowski i Sebastianem Matusiakiem.

Drugi etap to także dominacja podopiecznych Henryka Brożyny, zwyciężył Norbert Banaszek, przed Aniołkowskim i Alanem Banaszkiem.

Trzeci odcinek to indywidualna jazda na czas. Najlepszy czas wykręcił Norbert Banaszek, przed Stanisławem Aniołkowskim i Jakubem Juraszem (GKK Opty Grodzisk Maz.).

Ostatnia odsłona to kopia sytuacji z pierwszego etapu, w odjazd zabrała się cała ekipa BDC NOSiR, z tą różnicą, że wraz z nimi pojechał Jakub Jurasz. Pierwszy linię mety przekroczył Aniołkowski przed Alanem Banaszkiem i Sebastianem Matusiakiem.

Końcową klasyfikację generalną zwyciężył syn Dariusza Banaszka, dyrektora zawodowej grupy BDC MarcPol – Norbert. Drugie miejsce zajął Stanisław Aniołkowski, a trzecie Alan Banaszek.

Wyniki 1 etapu > tutaj

Wyniki 2 etapu > tutaj

 Wyniki 3 etapu > tutaj

 Wyniki 4 etapu > tutaj

Końcowa klasyfikacja generalna > tutaj

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
kociak
kociak

Szkoda w ogóle pisać o takim wyścigu, gdzie startuje 20 zawodników z prawie zerowym poziomem. Kolarze z BDC jakiś reprezentują ale co nie zmienia faktu, że wyścig jest bez prestiżu. A zaraz po zawodnikach z BDC przyjeżdżają dziewczyny. A na czas nawet jedna zwycieża.

Autor
Autor

Szkoda, że zespół redakcyjny zapomniał dopisać że w wyścigu wzięła udział bardzo mała część juniorów młodszych, ale mimo to gratuluje wszystkim 😉

PAWEŁ
PAWEŁ

Poziom zależy od samych zawodników.Mało zawodników nie oznacza że dany wyścig jest słaby,czasem jest ciężej niż na dużych wyścigach.Spokojnie ,przyjdą wyścigi na których pokazą że jak się ma warunki i odpowiednie zaplecze,można odnieść sukces nawet na poziomie europejskim.Oby więcej dzieciaków miało takie możliwości rozwoju,a będziemy za jakiś czas oglądać więcej Niemców , Kwiatków i Majek.