Marcin BiałobłockiMarcin Białobłocki (Team UK Youth) zajął trzecie miejsce na 3. etapie wyścigu An Post Ras i został nowym liderem imprezy. Etap po finiszu z peletonu wygrał Sam Bennett (An Post Chainreaction Sean Kelly) przed Mortonem Oellegaardem (Denmark Blue Water).

Marcin Białobłocki po dwóch dniach imprezy zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc tylko 2 sekundy do lidera. Trzeci etap prowadził z Nenagh do Listowel i liczył  141,1 km. Profil był dość pagórkowaty, ale meta byłą usytuowana na zjeździe. Atakowali z peletonu między innymi: Ronan McLaughlin (An Post Chainreaction Sean Kelly), Kenny de Ketele (Belgium national team), A Elliott Porter (Britain Rapha Condor JLT).

O zwycięstwie po raz kolejny decydował sprinterski finisz. Najszybszy okazał się Sam Bennett (An Post Chainreaction Sean Kelly) przed Mortonem Oellegaardem (Denmark Blue Water). Polak, Marcin Białobłocki zajął trzecie miejsce i dzięki bonifikacie został nowym liderem wyścigu.

Wyniki:

1, Sam Bennett (An Post Chainreaction Sean Kelly) 141.4 kilometres in 3 hours 23 mins 29 secs

2, Morton Oellegaard (Denmark Blue Water)

3, Marcin Bialoblocki (Team UK Youth)

4, Joshua Hunt (Britain Uk Youth Pro Cycling)

5, Owain Doull (Great Britain National Team)

6, Nicholas Vereecken (Belgium An Post Chain Reaction)

7, Benjamin Edmuller (Austria Arbo Gebrder Weiss)

8, Kristofer Dahl (Canada National Team)

9, Rico Rogers (Azerbaijan Synergy Baku)

10, Tim Mertens (Belgium National Team)

Klasyfikacja generalna:

1, Marcin Bialoblocki (Britain Uk Youth Pro Cycling) 9 hours 36 mins 44 secs

2, Shane Archbold (Belgium An Post Chain Reaction)

3, Connor Mcconvey (Azerbaijan Synergy Baku)

4, Rasmus Guldhammer (Denmark Blue Water Cycling)

5, Samuel Harrison (Great Britain National Team)

6, Jasper De Buyst (Belgium National Team)

7, Steve Lampier (Britain Node4 Giordana Racing)

8, Lars Vierbergen (Holland Koga Cycling Team) all same time

9, Sam Bennett (Belgium An Post Chain Reaction) at 4 secs

10, Kenny De Ketele (Belgium National Team) same time

Arek Waluga

Poprzedni artykułTour de Pologne w Katowicach z TAURON Polska Energia
Następny artykułGiro d’Italia: Benat Intxausti zwycięża w Ivrea. Kolejne podium Przemka Niemca! (V)