Alan BanaszekDrugiego dnia X Międzynarodowego Etapowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakami Jury” odbyło się kryterium w Szczekocinach. Zostało ono rozegrane w formie kryterium “na punkty” oraz “na kreskę”.

W rywalizacji juniorów, po pokonaniu 48 kilometrów, na kresce najszybszy był lider wyścigu Mateusz Kaźmierczak (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki) i umocnił się na prowadzeniu. Wyprzedził on Tobiasza Lisa (LKS Ziemia Opolska DSR Author) i Adama Trudzińskiego (GK Merida Gliwice). Ostatni z nich wygrał natomiast klasyfikację kryterium. Uzbierał on 15 punktów, tyle samo co Iwan Odjegow (Olimpik Rezerw Rosja) i o wygranej zdecydowało miejsce na mecie.

Wyniki w kategorii junior > tutaj

Dwukrotne zwycięstwo w kategorii junior młodszy – w kryterium i “na kreskę” – odnotował Alan Banaszek (BDC Nosir Nowy Dwór Mazowiecki). W 36-kilometrowym wyścigu, wjechał on na metę w towarzystwie Grzegorza Szopy (KKS Ciechanów), a peleton przyprowadził Patryk Kaleta (MGLKS Kwisa Lubań). Po 2. etapach, Banaszek prowadzi także w klasyfikacji generalnej.

Wyniki w kategorii junior młodszy > tutaj

Źródło: PZKol