Michał Paluta małeMathieu Van der Poel wygrał pierwszy etap Wyścigu Pokoju Juniorów.  Holender został pierwszym liderem imprezy. Michał Paluta zajął 12. miejsce.

Pierwszy etap czeskiej imprezy dla juniorów liczył sto kilometrów. Na metę jako pierwsza wpadła kilkudziesięcioosobowa grupka w której byli także Reprezentanci Polski. Najlepszy z nich – Michał Paluta był dwunasty, jednak dzięki bonifikatom w generalce jest ósmy.

Etap padł łupem Mathieu Van der Poela. Holender pokonał Madsa Pedersena (Dania) oraz Natha Van  Hooydoncka (Belgia).

Wyniki:

1 VAN DER POEL Mathieu NED Netherlands les 100.2 km en 2:37:39 (Moy : 38,135 km/h)
2 PEDERSEN Mads DEN Denmark 2:37:39 00:00 (b:6)
3 VAN HOOYDONCK Nath BEL Belgium 2:37:39 00:00 (b:4)
4 RASK Mathias DEN Denmark 2:37:39 00:00 (b:3)
5 PER David SLO Slovenia 2:37:39 00:00
6 SAUVAGE Paul FRA France 2:37:39 00:00
7 BURTON German GBR Great Britai 2:37:43 00:04
8 BARBEAU Clement FRA France 2:37:43 00:04 (b:1)
9 ALLEGAERT Piet BEL Belgium 2:37:43 00:04
10 STRAKHOV Dmitry RUS Russia 2:37:43 00:04
11 VIEL Mattia ITA Italy 2:37:43 00:04
12 PALUTA Michal POL Poland 2:37:43 00:04 (b:2)
13 *SHTEIN Grigoriy KAZ Kazakhstan 2:37:43 00:04
14 LIZDE Seid ITA Italy 2:37:43 00:04 (b:1)
15 WACHTER Alexander AUT Austria 2:37:43 00:04
16 BIERMANS Jenthe BEL Belgium 2:37:43 00:04
17 *HYNEK Matouš CZE Czech Repu 2:37:43 00:04
18 GEOGHEGAN HART Tao GBR Great Britai 2:37:43 00:04
19 VELASCO Simone ITA Italy 2:37:43 00:04
20 SANDAL Henrik NOR Norway 2:37:43 00:04
21 OWEN Logan USA USA 2:37:43 00:04
22 KASPERKIEWICZ Maciej POL Poland 2:37:43 00:04
23 RUPIANI Daniel ITA Italy 2:37:43 00:04
24 AUBERT Remi FRA France 2:37:43 00:04
25 VAN GOMPEL Mathias BEL Belgium 2:37:43 00:04
26 DAVIES Scott GBR Great Britai 2:37:43 00:04
27 GUNST Davy NED Netherlands 2:37:43 00:04
28 ROEGIERS Jochem BEL Belgium 2:37:43 00:04
29 GYLLING Andreas Holm DEN Denmark 2:37:43 00:04
30 *FABRE Etienne FRA France 2:37:43 00:04
31 SZELAG Gracjan POL Poland 2:37:43 00:04
32 KONWA Piotr POL Poland 2:37:43 00:04
33 *KURIANOV Stepan RUS Russia 2:37:43 00:04
34 BONNAMOUR Frank FRA France 2:37:43 00:04
35 BUDYAK Anatoliy UKR Ukraine 2:37:43 00:04
36 WELDER Tristan GER Germany 2:37:43 00:04
37 GESBERT Elie FRA France 2:37:43 00:04
38 LAWLESS Christopher GBR Great Britai 2:37:43 00:04
39 RUČIGAJ Ziga SLO Slovenia 2:37:43 00:04
40 MAY Zachery GBR Great Britai 2:37:43 00:04
41 NYCH Arthem RUS Russia 2:37:43 00:04
42 PERNEBEKOV Yerlan KAZ Kazakhstan 2:37:43 00:04
43 KRUL Stef NED Netherlands 2:37:43 00:04
44 SCHULZE Julian GER Germany 2:37:43 00:04
45 PELIKÁN János HUN Hungary 2:37:43 00:04
46 *MOSTOV Zeke USA USA 2:37:43 00:04
47 AASVOLD Kristian NOR Norway 2:37:43 00:04
48 WAUCH Tobias AUT Austria 2:37:43 00:04
49 RASMUSSEN Anders DEN Denmark 2:37:43 00:04 (b:3
50 ABRAHAMSEN Jonas NOR Norway 2:37:43 00:04
51 SARKANS Raivis LAT Latvia 2:37:43 00:04
52 PODANS Andrejs LAT 2:37:43 00:04
53 OOMEN Sam NED Netherlands 2:37:43 00:04
54 ŠAFARIČ KOLAR Matic SLO Slovenia 2:37:43 00:04
55 THEODORSEN Petter NOR Norway 2:37:43 00:04
56 *VEBER Matic SLO Slovenia 2:37:43 00:04
57 *DECRAENE Igor BEL Belgium 2:37:43 00:04
58 HARAG Tomáš SVK Slovakia 2:37:43 00:04
59 BROŽYNA Piotr POL Poland 2:37:43 00:04
60 *ŤOUPALÍK Adam CZE Czech Repu 2:37:43 00:04
61 NOWAK Florian GER Germany 2:38:1 00:22
62 VARRÓ Gegely HUN Hungary 2:38:4 00:25
63 STOCK Mario AUT Austria 2:38:22 00:43
64 RATZELL Greg USA USA 2:37:43 00:04
65 *BARTA William USA USA 2:38:38 00:59
66 NOVAK Domen SLO Slovenia 2:37:43 00:04
67 *CAMRDA Pavel CZE Czech Repu 2:37:43 00:04
68 *ZVERKO David SVK Slovakia 2:41:11 3:32
69 BROVARNYK Pavlo UKR Ukraine 2:41:15 3:36 (b:2)
70 KAZIMIERCZAK Mateus POL Poland 2:41:21 3:42
71 STYRBULOV Maxim KAZ Kazakhstan 2:41:25 3:46
72 KOMIN Alexandr RUS Russia 2:41:27 3:48
73 *UDOD Renat UKR Ukraine 2:41:27 3:48
74 JANSEN Adrian NED Netherlands 2:41:27 3:48
75 VAN REEK Timon NED Netherlands 2:41:27 3:48
76 *BRKIC Benjamin AUT Austria 2:41:27 3:48
77 STEEN Nicolaj DEN Denmark 2:41:27 3:48
78 ZUBENKO Mykyta UKR Ukraine 2:41:27 3:48
79 KATRAŠNIK Gasper SLO Slovenia 2:41:27 3:48
80 BAGIOLI Nicola ITA Italy 2:41:27 3:48
81 SHEMYAKIN Sergey KAZ Kazakhstan 2:41:32 3:53
82 MERELLI Luca ITA Italy 2:41:34 3:55
83 *MÓRITZ Dániel HUN Hungary 2:41:43 4:4
84 KOBERNYAK Evgeny RUS Russia 2:42:39 5:0
85 RIVE Dmitriy KAZ Kazakhstan 2:44:3 6:24
86 *GREGAARD Wilsly Jona DEN Denmark 2:47:59 10:20
87 *GIDICH Yevgeniy KAZ Kazakhstan 2:47:59 10:20
88 SÜßEMILCH Eric GER Germany 2:47:59 10:20
89 WILLIAMS Noah USA USA 2:47:59 10:20
90 SCHLEGEL Michal CZE Czech Repu 2:47:59 10:20
91 DUBEŇ Martin SVK Slovakia 2:48:31 10:52
92 LICHNOVSKÝ Luděk CZE Czech Repu 2:48:31 10:52
93 *HENTTALA Niklas FIN Finland 2:49:100 11:31
94 TENBROCK Jonas GER Germany 2:50:44 13:5
95 SCHIPFLINGER Florian AUT Austria 2:50:44 13:5
96 *CHERKASOV Nikolaj RUS Russia 2:50:55 13:16
97 *BAŠKA Denis SVK Slovakia 2:50:59 13:20
98 *KALABA Dusan SRB Serbian 2:51:37 13:58
99 HOLZINGER Alexander AUT Austria 2:51:37 13:58
100 KING Jacob USA USA 2:51:400 14:1
101 ROHDE Leon GER Germany 2:51:400 14:1
102 HOLOMEK Milan SVK Slovakia 2:51:400 14:1
103 SEKANINA Adam CZE Czech Repu 2:51:400 14:1
104 *JIRGENSONS Kärlis LAT Latvia 2:51:400 14:1
105 *RUBLEVSKIS Aleksandr LAT Latvia 2:51:400 14:1
106 FORFANG Ole NOR Norway 2:51:400 14:1
107 RAGAN Jacob GBR Great Britai 2:51:400 14:1
108 LUOSTARINEN Henrik FIN Finland 2:51:400 14:1
109 *BOGDANIVIC Milan SRB Serbian 2:51:400 14:1

 Limit:
MORUGA Anton UKR Ukraine 3:11:15 33:36
KOTUR Luka SRB Serbian 3:11:15 33:36
*KOSKI Lauri FIN Finland 3:11:26 33:47

Wycofani :
KARL Dávid HUN Hungary
* SKJOLDEN Glenn NOR Norway
*ZAKHARIN Vitaliy UKR Ukraine
ZECMANIS Arnis LAT Latvia
BÜDENIEKS Kristaps LAT Latvia
*BELLAN Juraj SVK Slovakia
*NIEMI Marco FIN Finland
*MILOŠEVIC Danilo SRB Serbian

 

Klasyfikacja generalna:

1 VAN DER POEL Mathieu NED Netherlands les 100.2 km en 2:37:29 (Moy : 38,135 km/h)
2 PEDERSEN Mads DEN Denmark 2:37:33 00:04
3 VAN HOOYDONCK Nath BEL Belgium 2:37:35 00:06
4 RASK Mathias DEN Denmark 2:37:36 00:07
5 PER David SLO Slovenia 2:37:39 00:10
6 SAUVAGE Paul FRA France 2:37:39 00:10
7 RASMUSSEN Anders DEN Denmark 2:37:40 00:11
8 PALUTA Michal POL Poland 2:37:41 00:12
9 BARBEAU Clement FRA France 2:37:42 00:13
10 LIZDE Seid ITA Italy 2:37:42 00:13
11 BURTON German GBR Great Britain 2:37:43 00:14
12 ALLEGAERT Piet BEL Belgium 2:37:43 00:14
13 STRAKHOV Dmitry RUS Russia 2:37:43 00:14
14 VIEL Mattia ITA Italy 2:37:43 00:14
15 *SHTEIN Grigoriy KAZ Kazakhstan 2:37:43 00:14
16 WACHTER Alexander AUT Austria 2:37:43 00:14
17 BIERMANS Jenthe BEL Belgium 2:37:43 00:14
18 *HYNEK Matouš CZE Czech Republic 2:37:43 00:14
19 GEOGHEGAN HART Tao GBR Great Britain 2:37:43 00:14
20 VELASCO Simone ITA Italy 2:37:43 00:14
21 SANDAL Henrik NOR Norway 2:37:43 00:14
22 OWEN Logan USA USA 2:37:43 00:14
23 KASPERKIEWICZ Maciej POL Poland 2:37:43 00:14
24 RUPIANI Daniel ITA Italy 2:37:43 00:14
25 AUBERT Remi FRA France 2:37:43 00:14
26 VAN GOMPEL Mathias BEL Belgium 2:37:43 00:14
27 DAVIES Scott GBR Great Britain 2:37:43 00:14
28 GUNST Davy NED Netherlands 2:37:43 00:14
29 ROEGIERS Jochem BEL Belgium 2:37:43 00:14
30 GYLLING Andreas Holm DEN Denmark 2:37:43 00:14
31 *FABRE Etienne FRA France 2:37:43 00:14
32 SZELAG Gracjan POL Poland 2:37:43 00:14
33 KONWA Piotr POL Poland 2:37:43 00:14
34 *KURIANOV Stepan RUS Russia 2:37:43 00:14
35 BONNAMOUR Frank FRA France 2:37:43 00:14
36 BUDYAK Anatoliy UKR Ukraine 2:37:43 00:14
37 WELDER Tristan GER Germany 2:37:43 00:14
38 GESBERT Elie FRA France 2:37:43 00:14
39 LAWLESS Christopher GBR Great Britain 2:37:43 00:14
40 RUČIGAJ Ziga SLO Slovenia 2:37:43 00:14
41 MAY Zachery GBR Great Britain 2:37:43 00:14
42 NYCH Arthem RUS Russia 2:37:43 00:14
43 PERNEBEKOV Yerlan KAZ Kazakhstan 2:37:43 00:14
44 KRUL Stef NED Netherlands 2:37:43 00:14
45 SCHULZE Julian GER Germany 2:37:43 00:14
46 PELIKÁN János HUN Hungary 2:37:43 00:14
47 *MOSTOV Zeke USA USA 2:37:43 00:14
48 AASVOLD Kristian NOR Norway 2:37:43 00:14
49 WAUCH Tobias AUT Austria 2:37:43 00:14
50 ABRAHAMSEN Jonas NOR Norway 2:37:43 00:14
51 SARKANS Raivis LAT Latvia 2:37:43 00:14
52 PODANS Andrejs LAT Latvia 2:37:43 00:14
53 OOMEN Sam NED Netherlands 2:37:43 00:14
54 ŠAFARIČ KOLAR Matic SLO Slovenia 2:37:43 00:14
55 THEODORSEN Petter NOR Norway 2:37:43 00:14
56 *VEBER Matic SLO Slovenia 2:37:43 00:14
57 *DECRAENE Igor BEL Belgium 2:37:43 00:14
58 HARAG Tomáš SVK Slovakia 2:37:43 00:14
59 BROŽYNA Piotr POL Poland 2:37:43 00:14
60 *ŤOUPALÍK Adam CZE Czech Republic 2:37:43 00:14
61 RATZELL Greg USA USA 2:37:43 00:14
62 NOVAK Domen SLO Slovenia 2:37:43 00:14
63 *CAMRDA Pavel CZE Czech Republic 2:37:43 00:14
64 NOWAK Florian GER Germany 2:38:1 00:32
65 VARRÓ Gegely HUN Hungary 2:38:4 00:35
66 STOCK Mario AUT Austria 2:38:22 00:53
67 *BARTA William USA USA 2:38:38 01:09
68 *ZVERKO David SVK Slovakia 2:41:11 03:42
69 BROVARNYK Pavlo UKR Ukraine 2:41:13 03:44
70 KAZIMIERCZAK Mateus POL Poland 2:41:21 03:52
71 STYRBULOV Maxim KAZ Kazakhstan 2:41:25 03:56
72 KOMIN Alexandr RUS Russia 2:41:27 03:58
73 *UDOD Renat UKR Ukraine 2:41:27 03:58
74 JANSEN Adrian NED Netherlands 2:41:27 03:58
75 VAN REEK Timon NED Netherlands 2:41:27 03:58
76 *BRKIC Benjamin AUT Austria 2:41:27 03:58
77 STEEN Nicolaj DEN Denmark 2:41:27 03:58
78 ZUBENKO Mykyta UKR Ukraine 2:41:27 03:58
79 KATRAŠNIK Gasper SLO Slovenia 2:41:27 03:58
80 BAGIOLI Nicola ITA Italy 2:41:27 03:58
81 SHEMYAKIN Sergey KAZ Kazakhstan 2:41:32 04:03
82 MERELLI Luca ITA Italy 2:41:34 04:05
83 *MÓRITZ Dániel HUN Hungary 2:41:43 04:14
84 KOBERNYAK Evgeny RUS Russia 2:42:39 05:10
85 RIVE Dmitriy KAZ Kazakhstan 2:44:3 06:34
86 *GREGAARD Wilsly Jona DEN Denmark 2:47:59 10:30
87 *GIDICH Yevgeniy KAZ Kazakhstan 2:47:59 10:30
88 SÜßEMILCH Eric GER Germany 2:47:59 10:30
89 WILLIAMS Noah USA USA 2:47:59 10:30
90 SCHLEGEL Michal CZE Czech Republic 2:47:59 10:30
91 DUBEŇ Martin SVK Slovakia 2:48:31 11:02
92 LICHNOVSKÝ Luděk CZE Czech Republic 2:48:31 11:02
93 *HENTTALA Niklas FIN Finland 2:49:10 11:41
94 TENBROCK Jonas GER Germany 2:50:44 13:15
95 SCHIPFLINGER Florian AUT Austria 2:50:44 13:15
96 *CHERKASOV Nikolaj RUS Russia 2:50:55 13:26
97 *BAŠKA Denis SVK Slovakia 2:50:59 13:30
98 *KALABA Dusan SRB Serbian 2:51:37 14:08
99 HOLZINGER Alexander AUT Austria 2:51:37 14:08
100 KING Jacob USA USA 2:51:40 14:11
101 ROHDE Leon -0 GER Germany 2:51:40 14:11
102 HOLOMEK Milan SVK Slovakia 2:51:40 14:11
103 SEKANINA Adam CZE Czech Republic 2:51:40 14:11
104 *JIRGENSONS Kärlis LAT Latvia 2:51:40 14:11
105 *RUBLEVSKIS Aleksandr LAT Latvia 2:51:40 14:11
106 FORFANG Ole NOR Norway 2:51:40 14:11
107 RAGAN Jacob GBR Great Britain 2:51:40 14:11
108 LUOSTARINEN Henrik FIN Finland 2:51:40 14:11
109 *BOGDANIVIC Milan SRB Serbian 2:51:40 14:11