Ivan BassoIvan Basso będzie liderem Cannondale Pro Cycling podczas wyścigu Giro d`Italia. 35-letni Włoch jest jednym z faworytów do zwycięstwa w największym włoskim wyścigu.

Stefano Zanatta, dyrektor sportowy Cannondale: Giro d`Italia jest bardzo ważnym wyścigiem i w każdej drużynie następuje mobilizacja na sto procent. Myślę, że będzie to ciężki wyścig do ostatniego dnia, ale Cannondale Pro Cycling chce odegrać w nim istotną rolę.

Vincenzo Nibali i Bradley Wiggins mają z pewnością dużą presję. Naszym zadaniem jest korzystać z tej sytuacji i wykorzystywać wszystkie możliwe okazje do pokonania tych kolarzy. Musimy być cierpliwi. Giro to ważny wyścig, a my chcemy odnieść w nim dobre rezultaty.

Jeśli chodzi o przygotowania Basso do tego wyścigu, to przebiegły one tak, jak się spodziewaliśmy. On koncentruje się tylko i wyłącznie na Giro, a my musimy być gotowi, aby mu pomóc. Mało kto jest tak zdeterminowany, jak Ivan.

Człowiekiem od sprintów we włoskiej ekipie ma być Elia Viviani. Dla 24-latka będzie to debiut w Giro d`Italia. Zanatta zapewnia, że jego zespół zrobi wszystko, aby mógł nabrać doświadczenia, ale także deklaruje, że nie będą wywierać na nim presji wygrywania etapów.

Pełny skład Cannondale Pro Cycling na Giro d`Italia 2013:

Tiziano Dall’Antonia

Ivan Basso

Paolo Longo Borghini

Alan Marangoni

Fabio Sabatini

Cristiano Salerno 

Josè Sarmiento

Elia Viviani

Cameron Wurf

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska