Alessandro PetacchiAlessandro Petacchi nie może być póki co kolarzem zespołu Omega Pharma – Quick Step. Międzynarodowa Unia Kolarska nie pozwoliła na transfer zawodnika poza dopuszczalnym przepisami okienkiem transferowym.

39 letni były zawodnik Lampre – Merida musiał zaakceptować decyzję UCI dotyczącą jego ewentualnego występu w Giro d’Italia. Doświadczony sprinter chciał pomóc “Manxmanowi”w uzyskaniu jak największej ilości zwycięstw na łatwiejszych etapach. Była to dla niego szansa bycia kolarzem nie obarczonym taką presją, jak to miało miejsce we włoskiej ekipie. Niestety okienko transferowe otwiera się dopiero 1 sierpnia i zawodnik musi uzbroić się w cierpliwość.

“Nie mam wyjścia i muszę zaakceptować decyzję UCI, która uniemożliwia mi występ podczas Giro d’Italia. Unia Kolarska ma bardzo sztywne przepisy i nie ma zamiaru dla mnie ich naginać. Z drugiej strony jestem wolnym zawodnikiem, a taki kolarz może zostać zakontraktowany przez drużyny. Mam 39 lat, chciałem pomóc młodszym kolegom, ale nie mam takiej możliwości. Mam nadzieję, że szybko dojdziemy do porozumienia z Międzynarodową Unią Kolarską.” mówi rozgoryczony Petacchi.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga