Paulina Brzeńna-BentkowskaEvelyn Stevens (Specialized-lululemon) po finiszu z peletonu wygrała 1. etap wyścigu Graca-Orlova. Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pacyfic Toruń) była siódma.

105 kilometrowy odcinek pomiędzy Detmarovicami a Stramperkiem zakończył się finiszem z dużej grupy. Co prawda od peletonu na trasie odpadło blisko 50. zawodniczek, ale na mecie kibice byli świadkami masowego sprintu.

Najszybsza była Evelyn Steven. Amerykanka pokonała swoją klubową koleżankę i liderkę wyścigu – Ellen Van Dijk. Trzecia była Alena Amialiusik (BePink). Najlepiej z Polek wypadała Paulina Brzeźna-Bentkowska. Wicemistrzyni Polski zajęła siódme miejsce.

W klasyfikacji generalnej Eugenia Bujak (Polska Regionalna) wciąż zajmuje 10. miejsce ze stratą 18 sekund do Holenderki.

Wyniki:

1 Evelyn Stevens (USA) Specialized-lululemon 2:53:48
2 Ellen Van Dijk (Ned) Specialized-lululemon
3 Alena Amialiusik (Blr) BePink
4 Lisa Brennauer (Ger) Specialized-lululemon
5 Aleksa Burchenkova (Rus) RusVelo
6 Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Faren-Let’s Go Finland Team
7 Paulina Brze_na-Bentkowska (Pol) Pacific Torun
8 Tatiana Antoshina (Rus) Russia
9 Tayler Wiles (USA) Specialized-lululemon
10 Elena Cecchini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
11 Inga Cilvinaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
12 Andrea Graus (Aut) Bigla Cycling
13 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini-Rox
14 Fabiana Luperini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
15 Maryna Ivaniuk (Ukr) Ukraine
16 Polona Batagelj (Slo) E.Leclerc-Klub Polet
17 Natalia Boyarskaya (Rus) Russia
18 Patricia Schwager (Swi) Faren-Let’s Go Finland Team
19 Ur_a Pintar (Slo) E.Leclerc-Klub Polet
20 Ingrid Lorvik (Nor) Norway
21 Yulia Blindyuk (Rus) RusVelo
22 Stephanie Pohl (Ger) Team Futurumshop
23 Olena Sharha (Ukr) Ukraine
24 Madelene Olsson (Swe) Cramo Go:Green
25 Reta Trotman (NZl) Maxx-Solar
26 Svetlana Stolbova (Rus) Russia
27 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Ukraine
28 Sara Mustonen (Swe) Faren-Let’s Go Finland Team
29 Giada Borgato (Ita) Pasta Zara-Cogeas
30 Emilie Moberg (Nor) Norway
31 Martina Ru_icková (Cze) Pasta Zara-Cogeas
32 Agné _ilinité (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
33 Valeriya Oshurkova (Ukr) Ukraine
34 Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini-Rox
35 Katarzy Niewiadoma (Pol) Pacific Torun
36 Karolin Garczynska (Pol) Poland
37 Daniela Pintarelli (Aut) Squadra Scappatella
38 Susana Zorzi (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
39 Anna Nahirna (Ukr) Ukraine
40 Olga Wasiuk (Pol) Mayday Team Start Lublin
41 Ivanna Borovychenko (Ukr) Ukraine
42 Sarah Lena Hofmann (Ger) Team Futurumshop
43 Sarah Rijkes (Aut) Squadra Scappatella
44 Janine Van Der Meer (Ned) Team Futurumshop
45 Denisa Barto_ová (Cze) Czech Republic
46 Martina Zwick (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog
47 Marina Likhanova (Rus) Russia
48 Irina Molicheva (Rus) Russia
49 Elena Bocharnikova (Rus) RusVelo
50 Lisa Fischer (Ger) Maxx-Solar
51 Rossella Callovi (Ita) Pasta Zara-Cogeas
52 Steffi Meizer (Ger) Racing Students
53 Natalia Milenik (Pol) Poland
54 Dalia Muccioli (Ita) BePink
55 Anna Potokina (Rus) Russia
56 _pela Kern (Slo) E.Leclerc-Klub Polet
57 Paula Gorycka (Pol) Mayday Team Start Lublin
58 Kinga Urba_ (Pol) Mayday Team Start Lublin
59 Luisa Beck (Ger) Maxx-Solar
60 Mieke Kroger (Ger) Team Futurumshop
61 Monika Brze_na (Pol) Pacific Torun
62 Irena Berková (Cze) Czech Republic
63 Barbara Benko (Hun) Mix CK Epic Dohnany
64 Eugenia Bujak (Pol) Regional Polish Team
65 Ajda Opeka (Slo) E.Leclerc-Klub Polet
66 Katarina Hranaiova (Cze) Bigla Cycling
67 Silvia Valsecchi (Ita) BePink
68 Vibeke Dybwad (Nor) Norway
69 Aizhan Zhaparova (Rus) RusVelo
70 Monika Kopinska (Pol) Poland
71 Alexandra Nessmar (Swe) Cramo Go:Green
72 Veronika Bláhová (Cze) Czech Republic
73 Kathrin Hammes (Ger) Racing Students
74 Esther Fennel (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog
75 Edita Janeliunaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
76 Anastasia Chulkova (Rus) RusVelo
77 Melanie Wotsch (Ger) Maxx-Solar
78 Jutta Stienen (Swi) Racing Students
79 Natalia Rutkowska (Pol) Regional Polish Team
80 Milda Jankauskaite (Ltu) Lithuania
81 Martina Ritter (Aut) Team Stuttgart
82 Annabell Öschger (Ger) Team Stuttgart
83 Eline Brustad (Nor) Norway
84 Jessica Kihlbom (Swe) Cramo Go:Green
85 Maria Mishina (Rus) RusVelo
86 Sandra Weiss (Swi) Bigla Cycling
87 Edyta Jasinska (Pol) Regional Polish Team
88 Stefanie Paul (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog
89 Mónika Király (Hun) Squadra Scappatella
90 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
91 Martina Thomasson (Swe) Cramo Go:Green
92 Anouska Koster (Ger) Team Futurumshop
93 Katsiaryna Barazna (Blr) S.C. Michela Fanini-Rox
94 Loren Rowney (Aus) Specialized-lululemon
95 Alenka Novak (Slo) E.Leclerc-Klub Polet
96 Pavlína _ulcová (Cze) Czech Republic
97 Theres Klein (Ger) Maxx-Solar
98 Gloria Boldrini (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
99 Paulina Guz (Pol) Poland
100 Emma Pooley (GBr) Bigla Cycling
101 Emilie Aubry (Swi) Bigla Cycling
102 Hana Kolárová (Cze) Czech MIX Team 0:05:30
103 Katarzyna Wilkos (Pol) Pacific Torun
104 Lisa Küllmer (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog 0:05:38
105 Andrea Buchel (Swi) Racing Students
106 Malgorzata Wojtyra (Pol) BePink 0:05:48
107 Lucie Záleská (Cze) Czech Republic 0:05:56
108 Aleksandra Kardas (Pol) Poland 0:06:00
109 Jeanette Gerrie (NZl) Czech MIX Team
110 Ellen Heiny (Ger) Racing Students
111 Alisabeth Reiner (Aut) Squadra Scappatella 0:07:04
112 Daniela Gass (Aut) Squadra Scappatella
113 Daniela Levi (Isr) BePink 0:07:21
114 Martyna Klekot (Pol) Pacific Torun 0:08:04
115 Hanna Nilsson (Swe) Cramo Go:Green
116 Azzura D’Intino (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox 0:14:50
117 Natalia Morytko (Pol) Regional Polish Team 0:14:54
118 _avinta Titenyte (Ltu) Lithuania 0:15:00
119 Karolin Karasiewicz (Pol) Regional Polish Team 0:15:07
120 Monika Krawczyk (Pol) Mayday Team Start Lublin
121 Elisabeth Sveum (Nor) Norway 0:15:09
122 Ronja Köckerling (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog
123 Ariane Horbach (Ger) Racing Students 0:15:17
124 Siri Minge (Nor) Norway
125 Zuzana Vojtá_ová (Svk) Mix CK Epic Dohnany
126 Egle Po_kaite (Ltu) Lithuania 0:15:21
127 Verena Eberhardt (Aut) Bigla Cycling
128 Pia Weber (Ger) Team Stuttgart 0:15:31
129 Ewelina Szybiak (Pol) Mayday Team Start Lublin 0:19:52
130 Monika Kadlecová (Svk) Mix CK Epic Dohnany
131 Elena Eggl (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog
132 Livia Hanesová (Svk) Mix CK Epic Dohnany 0:20:05
133 Larissa Ratkic (Aut) Squadra Scappatella 0:20:12
134 Sona Vlachová (Cze) Czech MIX Team
135 Judita Lorencová (Cze) Czech Republic
136 Kornélia Epres (Hun) Mix CK Epic Dohnany 0:20:24
137 Kristina Norvai_aite (Ltu) Lithuania 0:20:28
138 Nadja Schreder (Ger) Team Stuttgart 0:20:32
139 Gunda Häussler (Ger) Team Stuttgart
140 Heike Noever (Ger) Team Stuttgart 0:20:47
141 Bo_ena Kucerová (Cze) Czech MIX Team
142 Monika Simonová (Cze) Czech MIX Team 0:20:57
143 Veronika Kotalová (Cze) Czech MIX Team 0:21:20
144 Sabina Napieralska (Pol) Regional Polish Team 0:21:28
145 Jurgita Kibiliunaite (Ltu) Lithuania 0:22:20
146 Isabelle Söderberg (Swe) Cramo Go:Green
147 Marie-Therese Ludwig (Ger) Maxx-Solar
DNF Katarina Mi_kovská (Svk) Mix CK Epic Dohnany
DNF Petra Zrim_ek (Slo) BePink

 

Klasyfikacja generalna:

1 Ellen Van Dijk (Ned) Specialized-lululemon 2:56:23
2 Evelyn Stevens (USA) Specialized-lululemon 0:00:05
3 Lisa Brennauer (Ger) Specialized-lululemon 0:00:11
4 Aleksa Burchenkova (Rus) RusVelo 0:00:12
5 Alena Amialiusik (Blr) BePink
6 Maria Mishina (Rus) RusVelo 0:00:16
7 Martina Ritter (Aut) Team Stuttgart
8 Inga Cilvinaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
9 Esther Fennel (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog 0:00:17
10 Eugenia Bujak (Pol) Regional Polish Team 0:00:18
11 Tayler Wiles (USA) Specialized-lululemon
12 Mieke Kroger (Ger) Team Futurumshop
13 Tatiana Antoshina (Rus) Russia
14 Elena Cecchini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team 0:00:19
15 Anastasia Chulkova (Rus) RusVelo
16 Emma Pooley (GBr) Bigla Cycling
17 Isabelle Söderberg (Swe) Cramo Go:Green
18 Loren Rowney (Aus) Specialized-lululemon
19 Anouska Koster (Ger) Team Futurumshop 0:00:20
20 Silvia Valsecchi (Ita) BePink
21 Sara Mustonen (Swe) Faren-Let’s Go Finland Team 0:00:21
22 Pavlína _ulcová (Cze) Czech Republic
23 Katsiaryna Barazna (Blr) S.C. Michela Fanini-Rox
24 Yulia Blindyuk (Rus) RusVelo 0:00:22
25 Rossella Callovi (Ita) Pasta Zara-Cogeas
26 Martina Ru_icková (Cze) Pasta Zara-Cogeas 0:00:23
27 Katarina Hranaiova (Cze) Bigla Cycling
28 Irina Molicheva (Rus) Russia
29 Paulina Brze_na-Bentkowska (Pol) Pacific Torun
30 Emilie Moberg (Nor) Norway
31 Madelene Olsson (Swe) Cramo Go:Green
32 Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Faren-Let’s Go Finland Team 0:00:24
33 Irena Berková (Cze) Czech Republic
34 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini-Rox
35 Polona Batagelj (Slo) E.Leclerc-Klub Polet
36 Svetlana Stolbova (Rus) Russia
37 Giada Borgato (Ita) Pasta Zara-Cogeas 0:00:25
38 Stephanie Pohl (Ger) Team Futurumshop
39 Valeriya Oshurkova (Ukr) Ukraine
40 Jutta Stienen (Swi) Racing Students
41 Edyta Jasinska (Pol) Regional Polish Team
42 Melanie Wotsch (Ger) Maxx-Solar
43 Natalia Boyarskaya (Rus) Russia
44 Katarzy Niewiadoma (Pol) Pacific Torun
45 Patricia Schwager (Swi) Faren-Let’s Go Finland Team 0:00:26
46 Steffi Meizer (Ger) Racing Students
47 Karolin Garczynska (Pol) Poland
48 Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini-Rox
49 Paula Gorycka (Pol) Mayday Team Start Lublin
50 Susana Zorzi (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
51 Elena Bocharnikova (Rus) RusVelo
52 Emilie Aubry (Swi) Bigla Cycling 0:00:27
53 Ivanna Borovychenko (Ukr) Ukraine
54 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Ukraine
55 Alexandra Nessmar (Swe) Cramo Go:Green
56 Kathrin Hammes (Ger) Racing Students
57 Jessica Kihlbom (Swe) Cramo Go:Green
58 Anna Potokina (Rus) Russia
59 Olena Sharha (Ukr) Ukraine
60 Martina Thomasson (Swe) Cramo Go:Green
61 Alenka Novak (Slo) E.Leclerc-Klub Polet 0:00:28
62 Anna Nahirna (Ukr) Ukraine
63 Olga Wasiuk (Pol) Mayday Team Start Lublin
64 Janine Van Der Meer (Ned) Team Futurumshop
65 Natalia Rutkowska (Pol) Regional Polish Team
66 Sarah Rijkes (Aut) Squadra Scappatella
67 Natalia Milenik (Pol) Poland 0:00:29
68 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
69 Lisa Fischer (Ger) Maxx-Solar
70 Marie-Therese Ludwig (Ger) Maxx-Solar
71 Reta Trotman (NZl) Maxx-Solar
72 Kinga Urba_ (Pol) Mayday Team Start Lublin 0:00:30
73 Fabiana Luperini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
74 Hanna Nilsson (Swe) Cramo Go:Green
75 Ur_a Pintar (Slo) E.Leclerc-Klub Polet 0:00:31
76 Edita Janeliunaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
77 Monika Brze_na (Pol) Pacific Torun
78 Paulina Guz (Pol) Poland
79 Veronika Bláhová (Cze) Czech Republic
80 Daniela Pintarelli (Aut) Squadra Scappatella 0:00:32
81 Theres Klein (Ger) Maxx-Solar
82 Stefanie Paul (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog
83 Andrea Graus (Aut) Bigla Cycling
84 _pela Kern (Slo) E.Leclerc-Klub Polet
85 Sarah Lena Hofmann (Ger) Team Futurumshop
86 Martina Zwick (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog 0:00:33
87 Ajda Opeka (Slo) E.Leclerc-Klub Polet
88 Agné _ilinité (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
89 Monika Kopinska (Pol) Poland
90 Gloria Boldrini (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
91 Dalia Muccioli (Ita) BePink 0:00:34
92 Eline Brustad (Nor) Norway
93 Marina Likhanova (Rus) Russia 0:00:35
94 Maryna Ivaniuk (Ukr) Ukraine
95 Sandra Weiss (Swi) Bigla Cycling
96 Luisa Beck (Ger) Maxx-Solar
97 Annabell Öschger (Ger) Team Stuttgart
98 Aizhan Zhaparova (Rus) RusVelo 0:00:37
99 Mónika Király (Hun) Squadra Scappatella
100 Barbara Benko (Hun) Mix CK Epic Dohnany 0:00:38
101 Vibeke Dybwad (Nor) Norway
102 Ingrid Lorvik (Nor) Norway
103 Daniela Gass (Aut) Squadra Scappatella 0:00:39
104 Denisa Barto_ová (Cze) Czech Republic 0:00:43
105 Milda Jankauskaite (Ltu) Lithuania 0:01:08
106 Katarzyna Wilkos (Pol) Pacific Torun 0:06:00
107 Andrea Buchel (Swi) Racing Students 0:06:05
108 Hana Kolárová (Cze) Czech MIX Team 0:06:07
109 Lisa Küllmer (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog 0:06:08
110 Lucie Záleská (Cze) Czech Republic 0:06:14
111 Malgorzata Wojtyra (Pol) BePink 0:06:16
112 Ellen Heiny (Ger) Racing Students 0:06:27
113 Aleksandra Kardas (Pol) Poland 0:06:31
114 Jeanette Gerrie (NZl) Czech MIX Team 0:06:44
115 Alisabeth Reiner (Aut) Squadra Scappatella 0:07:39
116 Daniela Levi (Isr) BePink 0:08:29
117 Martyna Klekot (Pol) Pacific Torun 0:08:31
118 Natalia Morytko (Pol) Regional Polish Team 0:15:25
119 _avinta Titenyte (Ltu) Lithuania 0:15:26
120 Azzura D’Intino (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox 0:15:33
121 Ronja Köckerling (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog 0:15:37
122 Karolin Karasiewicz (Pol) Regional Polish Team 0:15:38
123 Monika Krawczyk (Pol) Mayday Team Start Lublin 0:15:39
124 Elisabeth Sveum (Nor) Norway 0:15:47
125 Egle Po_kaite (Ltu) Lithuania 0:15:52
126 Verena Eberhardt (Aut) Bigla Cycling
127 Ariane Horbach (Ger) Racing Students 0:15:57
128 Pia Weber (Ger) Team Stuttgart 0:16:05
129 Zuzana Vojtá_ová (Svk) Mix CK Epic Dohnany 0:16:06
130 Siri Minge (Nor) Norway
131 Ewelina Szybiak (Pol) Mayday Team Start Lublin 0:20:21
132 Elena Eggl (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog 0:20:28
133 Monika Kadlecová (Svk) Mix CK Epic Dohnany 0:20:30
134 Livia Hanesová (Svk) Mix CK Epic Dohnany 0:20:43
135 Judita Lorencová (Cze) Czech Republic 0:20:55
136 Sona Vlachová (Cze) Czech MIX Team
137 Larissa Ratkic (Aut) Squadra Scappatella 0:21:01
138 Kristina Norvai_aite (Ltu) Lithuania 0:21:02
139 Gunda Häussler (Ger) Team Stuttgart 0:21:05
140 Kornélia Epres (Hun) Mix CK Epic Dohnany 0:21:07
141 Nadja Schreder (Ger) Team Stuttgart 0:21:09
142 Heike Noever (Ger) Team Stuttgart 0:21:17
143 Bo_ena Kucerová (Cze) Czech MIX Team 0:21:22
144 Monika Simonová (Cze) Czech MIX Team 0:21:31
145 Veronika Kotalová (Cze) Czech MIX Team 0:21:57
146 Sabina Napieralska (Pol) Regional Polish Team 0:22:03
147 Jurgita Kibiliunaite (Ltu) Lithuania 0:22:57

 

Andrzej