Eugenia BujakEllen Van Dijk (Specialized-lululemon) wygrała prolog wyścigu Gracia-Orlova. W czeskiej imprezie startują również Polki. Najlepsza była Eugenia Bujak (Polska Regionalna).

Króciutki bo 2,2 kilometrowy prolog w czeskim Hafirovie rozpoczął rywalizację w wyścigu, który znajduje się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Wraz z wczorajszym rozpoczęciem, zawodniczki mają do pokonania sześć etapów.

Van Dijk wykręciła najlepszy czas prologu. Holenderka na mecie uzyskała rezultat 2:41 i została pierwszą liderką imprezy. Pięć sekund straciła do niej Lisa Brennauer (Specialized-lululemon), a sześć Aleksa Burchenkova (RusVelo).

Eugenia Bujak straciła 12. sekund, co ostatecznie dało jej 10. miejsce.

Wyniki:

1 Ellen Van Dijk (Ned) Specialized-lululemon 0:02:41
2 Lisa Brennauer (Ger) Specialized-lululemon 0:00:05
3 Aleksa Burchenkova (Rus) RusVelo 0:00:06
4 Evelyn Stevens (USA) Specialized-lululemon 0:00:09
5 Maria Mishina (Rus) RusVelo 0:00:10
6 Alena Amialiusik (Blr) BePink
7 Martina Ritter (Aut) Team Stuttgart
8 Esther Fennel (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog 0:00:11
9 Inga Cilvinaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
10 Eugenia Bujak (Pol) Regional Polish Team 0:00:12
11 Tayler Wiles (USA) Specialized-lululemon
12 Lucie Záleská (Cze) Czech Republic
13 Mieke Kroger (Ger) Team Futurumshop
14 Tatiana Antoshina (Rus) Russia
15 Anastasia Chulkova (Rus) RusVelo 0:00:13
16 Emma Pooley (GBr) Bigla Cycling
17 Isabelle Söderberg (Swe) Cramo Go:Green
18 Loren Rowney (Aus) Specialized-lululemon
19 Anouska Koster (Ger) Team Futurumshop 0:00:14
20 Silvia Valsecchi (Ita) BePink
21 Elena Cecchini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team 0:00:15
22 Pavlína Šulcová (Cze) Czech Republic
23 Katsiaryna Barazna (Blr) S.C. Michela Fanini-Rox
24 Yulia Blindyuk (Rus) RusVelo 0:00:16
25 Rossella Callovi (Ita) Pasta Zara-Cogeas
26 Martina Ružicková (Cze) Pasta Zara-Cogeas 0:00:17
27 Katarina Hranaiova (Cze) Bigla Cycling
28 Irina Molicheva (Rus) Russia
29 Paulina Brzežna-Bentkowska (Pol) Pacific Torun
30 Madelene Olsson (Swe) Cramo Go:Green
31 Sara Mustonen (Swe) Faren-Let’s Go Finland Team 0:00:18
32 Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Faren-Let’s Go Finland Team
33 Irena Berková (Cze) Czech Republic
34 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini-Rox
35 Polona Batagelj (Slo) E.Leclerc-Klub Polet
36 Svetlana Stolbova (Rus) Russia
37 Giada Borgato (Ita) Pasta Zara-Cogeas 0:00:19
38 Stephanie Pohl (Ger) Team Futurumshop
39 Valeriya Oshurkova (Ukr) Ukraine
40 Jutta Stienen (Swi) Racing Students
41 Edyta Jasinska (Pol) Regional Polish Team
42 Melanie Wotsch (Ger) Maxx-Solar
43 Katarzy Niewiadoma (Pol) Pacific Torun
44 Natalia Boyarskaya (Rus) Russia
45 Patricia Schwager (Swi) Faren-Let’s Go Finland Team 0:00:20
46 Steffi Meizer (Ger) Racing Students
47 Karolin Garczynska (Pol) Poland
48 Žavinta Titenyte (Ltu) Lithuania
49 Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini-Rox
50 Paula Gorycka (Pol) Mayday Team Start Lublin
51 Susana Zorzi (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
52 Elena Bocharnikova (Rus) RusVelo
53 Emilie Aubry (Swi) Bigla Cycling 0:00:21
54 Ivanna Borovychenko (Ukr) Ukraine
55 Martyna Klekot (Pol) Pacific Torun
56 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Ukraine
57 Alexandra Nessmar (Swe) Cramo Go:Green
58 Andrea Buchel (Swi) Racing Students
59 Ellen Heiny (Ger) Racing Students
60 Kathrin Hammes (Ger) Racing Students
61 Jessica Kihlbom (Swe) Cramo Go:Green
62 Anna Potokina (Rus) Russia
63 Olena Sharha (Ukr) Ukraine
64 Martina Thomasson (Swe) Cramo Go:Green
65 Malgorzata Wojtyra (Pol) BePink 0:00:22
66 Alenka Novak (Slo) E.Leclerc-Klub Polet
67 Ronja Köckerling (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog
68 Anna Nahirna (Ukr) Ukraine
69 Olga Wasiuk (Pol) Mayday Team Start Lublin
70 Janine Van Der Meer (Ned) Team Futurumshop
71 Natalia Rutkowska (Pol) Regional Polish Team
72 Sarah Rijkes (Aut) Squadra Scappatella
73 Emilie Moberg (Nor) Norway
74 Natalia Milenik (Pol) Poland 0:00:23
75 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
76 Lisa Fischer (Ger) Maxx-Solar
77 Marie-Therese Ludwig (Ger) Maxx-Solar
78 Reta Trotman (NZl) Maxx-Solar
79 Ewelina Szybiak (Pol) Mayday Team Start Lublin
80 Kinga Urbaš (Pol) Mayday Team Start Lublin 0:00:24
81 Heike Noever (Ger) Team Stuttgart
82 Fabiana Luperini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
83 Lisa Küllmer (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog
84 Katarzyna Wilkos (Pol) Pacific Torun
85 Hanna Nilsson (Swe) Cramo Go:Green
86 Urša Pintar (Slo) E.Leclerc-Klub Polet 0:00:25
87 Edita Janeliunaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
88 Natalia Morytko (Pol) Regional Polish Team
89 Aleksandra Kardas (Pol) Poland
90 Egle Poškaite (Ltu) Lithuania
91 Verena Eberhardt (Aut) Bigla Cycling
92 Karolin Karasiewicz (Pol) Regional Polish Team
93 Monika Brzežna (Pol) Pacific Torun
94 Paulina Guz (Pol) Poland
95 Veronika Bláhová (Cze) Czech Republic
96 Daniela Pintarelli (Aut) Squadra Scappatella 0:00:26
97 Theres Klein (Ger) Maxx-Solar
98 Monika Krawczyk (Pol) Mayday Team Start Lublin
99 Stefanie Paul (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog
100 Andrea Graus (Aut) Bigla Cycling
101 Špela Kern (Slo) E.Leclerc-Klub Polet
102 Sarah Lena Hofmann (Ger) Team Futurumshop
103 Martina Zwick (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog 0:00:27
104 Ajda Opeka (Slo) E.Leclerc-Klub Polet
105 Agné Šilinité (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
106 Gunda Häussler (Ger) Team Stuttgart
107 Monika Kopinska (Pol) Poland
108 Gloria Boldrini (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
109 Kristina Norvaišaite (Ltu) Lithuania 0:00:28
110 Monika Simonová (Cze) Czech MIX Team
111 Dalia Muccioli (Ita) BePink
112 Eline Brustad (Nor) Norway
113 Pia Weber (Ger) Team Stuttgart
114 Marina Likhanova (Rus) Russia 0:00:29
115 Sabina Napieralska (Pol) Regional Polish Team
116 Božena Kucerová (Cze) Czech MIX Team
117 Petra Zrimšek (Slo) BePink
118 Alisabeth Reiner (Aut) Squadra Scappatella
119 Sandra Weiss (Swi) Bigla Cycling
120 Luisa Beck (Ger) Maxx-Solar
121 Annabell Öschger (Ger) Team Stuttgart
122 Elena Eggl (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog 0:00:30
123 Maryna Ivaniuk (Ukr) Ukraine
124 Hana Kolárová (Cze) Czech MIX Team 0:00:31
125 Nadja Schreder (Ger) Team Stuttgart
126 Aizhan Zhaparova (Rus) RusVelo
127 Veronika Kotalová (Cze) Czech MIX Team
128 Jurgita Kibiliunaite (Ltu) Lithuania
129 Mónika Király (Hun) Squadra Scappatella
130 Livia Hanesová (Svk) Mix CK Epic Dohnany 0:00:32
131 Monika Kadlecová (Svk) Mix CK Epic Dohnany
132 Vibeke Dybwad (Nor) Norway
133 Barbara Benko (Hun) Mix CK Epic Dohnany
134 Elisabeth Sveum (Nor) Norway
135 Ingrid Lorvik (Nor) Norway
136 Daniela Gass (Aut) Squadra Scappatella 0:00:33
137 Ariane Horbach (Ger) Racing Students 0:00:34
138 Katarina Miškovská (Svk) Mix CK Epic Dohnany 0:00:36
139 Judita Lorencová (Cze) Czech Republic 0:00:37
140 Denisa Bartošová (Cze) Czech Republic
141 Sona Vlachová (Cze) Czech MIX Team
142 Azzura D’Intino (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
143 Kornélia Epres (Hun) Mix CK Epic Dohnany
144 Jeanette Gerrie (NZl) Czech MIX Team 0:00:38
145 Larissa Ratkic (Aut) Squadra Scappatella 0:00:43
146 Zuzana Vojtášová (Svk) Mix CK Epic Dohnany
147 Siri Minge (Nor) Norway
148 Milda Jankauskaite (Ltu) Lithuania 0:01:02
149 Daniela Levi (Isr) BePink

 

Andrzej