Canada's Ryder Hesjedal crosses the finiEurosport Group i RCS Sport, reprezentowany przez swojego wyłącznego konsultanta ds. praw audiowizualnych IMG Media, ogłosiły przedłużenie wieloletniej współpracy o kolejne cztery sezony oraz rozszerzenie jej o produkcję i przekaz na żywo w formacie wysokiej rozdzielczości. Nowa umowa została zawarta na lata 2013 – 2016 i obejmuje telewizyjne i cyfrowe prawa do transmisji Giro d’Italia, jak również pięciu innych czołowych wyścigów rozgrywanych we Włoszech: Mediolan – San Remo, Giro di Lombardia, Tirreno-Adriatico, Strade Bianche i Roma Maxima.

Umowa obowiązuje na 70 terytoriach, na których dostępny jest kanał Eurosport – w Europie oraz w Azji i rejonie Pacyfiku. W odróżnieniu od poprzedniego porozumienia, począwszy od 2013 r. Eurosport będzie wyłącznym nadawcą wyścigów w 59 krajach, w tym na czołowych rynkach, takich jak Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Norwegia, Szwecja.

Jednocześnie zwiększa się liczba produkowanych godzin transmisji na żywo z dwóch do trzech na każdy etap Giro i do minimum dwóch godzin dziennie na żywo w przypadku pozostałych wyścigów. Po raz pierwszy wszystkie wyścigi będą dostępne w wysokiej rozdzielczości.

W ramach umowy Eurosport ma prawo do sublicencji praw do wyścigów włoskich we wszystkich krajach Europy, w których ma wyłączne prawa do ich transmisji.

Wszystkie wyścigi będą również transmitowane w Internecie oraz na urządzeniach mobilnych w ramach usługi Eurosport Player.

IMG Media, oddział IMG Worldwide, firma o zasięgu międzynarodowym działająca w branży sportu, mody i mediów, została wyznaczona przez RCS Sport w minionym roku na ich wyłącznego konsultanta i dystrybutora w kwestii praw audiowizualnych do 2020 r.

Laurent-Eric Le Lay, Prezes Grupy Eurosport: “Eurosport jest partnerem Giro d’Italia od 1998 r. i przyczynia się do wzmocnienia tego czołowego prawa w Europie, jednocześnie budując jego pozycję w Azji i w regionie Pacyfiku. Cieszymy się, że nasza współpraca została przedłużona o kolejne cztery lata. Dzięki zwiększeniu zakresu relacji z Giro i innych włoskich wyścigów, podniesieniu jakości transmisji do wysokiej rozdzielczości i uzyskaniu wyłączności na transmisje na wielu rynkach, Eurosport umacnia swoją ofertę kolarską. W 2013 r. nasze portfolio w tej dyscyplinie jest silniejsze niż kiedykolwiek, gdyż obejmuje trzy wielkie wyścigi wieloetapowe, wspaniałe klasyki i ponad 40 innych wyścigów”.

Giacomo Catano, RCS Sport Chief Executive Officer: „Jesteśmy dumni z rozszerzenia współpracy z Eurosportem w zakresie transmisji kolarskich. Eurosport jest naszym partnerem od 1998 r., więc przedłużenie umowy potwierdza nasze wzajemne zaufanie i jesteśmy pewni, że przełoży się ono zarówno dla RCS Sport jak i dla Eurosportu na wzmocnienie jakości przekazu i wyników oglądalności. Dla nas najważniejszym elementem umowy jest międzynarodowy zasięg, jaki Eurosport może nam zagwarantować, głównie w Europie, ale również w Azji i regionie Pacyfiku. Jednocześnie chcemy podziękować Eurosportowi za długofalowe projekty kolarskie i przekonanie o słuszności partnerstwa z RCS Sport, jak również naszemu partnerowi IMG, który pomógł nam sfinalizować to jakże ważne porozumienie.” 

Ioris Francini, Executive Vice President IMG Media: “Cieszy nas fakt, że Giro d’Italia oraz włoskie klasyki pozostają na antenie Eurosportu i to w dłuższym i bogatszym przekazie. Eurosport jest niekwestionowanym ekspertem w dziedzinie kolarstwa, a jego rosnący zasięg zarówno w Europie, gdzie Eurosport 2 nieustannie rośnie zbliżając się do poziomu kanału Eurosport, oraz w Azji, zapewnia szerszą dystrybucję i większe dotarcie niż kiedykolwiek wcześniej. Jakość produkcji i międzynarodowy zasięg włoskiego kolarstwa są na najwyższym poziomie i jesteśmy dumni z tego, że naszym kluczowym strategicznym nadawcą jest Eurosport, który prezentować je będzie w najlepszym wydaniu na całej swojej platformie, zarówno w przekazie telewizyjnym, jak i w Internecie, na tabletach i innych urządzeniach mobilnych.

Kalendarz wyścigów objętych umową na rok 2013:

– 2 marca: Strade Bianche

– 3 marca: Roma Maxima

– 6-12 marca: Tirreno – Adriatico

– 17 marca: Mediolan – San Remo

– 4-26 maja Giro d’Italia

– 6 października: Giro di Lombardia

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments