Cycling : Tour of Qatar 2013 / Stage 6Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step) w pięknym stylu zakończył rywalizację w Tour of Qatar. Brytyjczyk wygrał etap i cały wyścig.

Ostatniego dnia rywalizacji zawodnicy musieli pokonać 116 kilometrów z Sealine Beach Resort do Doha Corniche, gdzie w końcówce znajdowały się sześciokilometrowe, uliczne rundy.

Peleton w pełni kontrolował przebieg dzisiejszej rywalizacji w rolach głównych znów zobaczyliśmy sprinterów. Nieco wycofaną dziś na ostatnich kilometrach Omegę zastąpił Sky Team oraz Argos-Shimano. Cavendish na 500 metrów przed kreską był jeszcze na około 25. pozycji i siedział na kole Adama Blythe`a (BMC-Racing). Gdy sprinterzy jadący na czele rozpoczęli finisz, Cavendish odpalił rakietę i z dalekiego miejsca zaatakował po etapowy triumf. Brytyjczyk znów za sobą ciągnął Yauhenija Hutarovich`a (Ag2r La Mondiale). Białorusin po raz kolejny był w stanie pokonać byłego mistrza świata, ale zabrakło mu kilku metrów do wyprzedzenia swojego rywala. Trzecie miejsce zajął Barry Markus (Vacansoleil-DCM).

Cavendish został triumfatorem całej imprezy. Maciej Bodnar (Cannondale) zakończył rywalizację na 108. miejscu.

Wyniki:

1 Mark CAVENDISH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 2:24:31

2 Yauheni HUTAROVICH AG2R LA MONDIALE 0:00:00
3 Barry MARKUS VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
4 Adam BLYTHE BMC RACING TEAM 0:00:00
5 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:00:00
6 Kenny Robert VAN HUMMEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
7 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:00
8 Bernhard EISEL SKY PROCYCLING 0:00:00
9 Nacer BOUHANNI FDJ 0:00:00
10 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:00:00
11 Sonny COLBRELLI BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
12 Roger KLUGE TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
13 Matthieu LADAGNOUS FDJ 0:00:00
14 Matt BRAMMEIER CHAMPION SYSTEM 0:00:00
15 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
16 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
17 Russell DOWNING TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
18 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
19 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:00:00
20 Aidis KRUOPIS ORICA GREENEDGE 0:00:00
21 Kazuhuro MORI JAPAN 0:00:00
22 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:00
23 Edvald BOASSON HAGEN SKY PROCYCLING 0:00:00
24 Filippo FORTIN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
25 Taiji NISHITANI JAPAN 0:00:00
26 Chan Jae JANG CHAMPION SYSTEM 0:00:00
27 Alexander PORSEV KATUSHA TEAM 0:00:00
28 Marco HALLER KATUSHA TEAM 0:00:00
29 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
30 Jonas JORGENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
31 Rüdiger SELIG KATUSHA TEAM 0:00:00
32 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:00:00
33 Wouter MOL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
34 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:00
35 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:00:00
36 Geoffrey SOUPE FDJ 0:00:00
37 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:00:00
38 Yuzuru SUZUKI JAPAN 0:00:00
39 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:00
40 Tiziano DALL’ANTONIA CANNONDALE 0:00:00
41 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
42 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:00:00
43 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:00:00
44 Murilo Antoniobil FISCHER FDJ 0:00:00
45 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
46 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:00
47 Pirmin LANG IAM CYCLING 0:00:00
48 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
49 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:00
50 Luke ROWE SKY PROCYCLING 0:00:00
51 Pengda JIAO CHAMPION SYSTEM 0:00:00
52 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:00:00
53 Juan Antonio FLECHA VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
54 Yoann OFFREDO FDJ 0:00:00
55 Ian STANNARD SKY PROCYCLING 0:00:00
56 Marco CANOLA BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
57 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:00:00
58 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
59 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:00
60 Pavel BRUTT KATUSHA TEAM 0:00:00
61 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
62 David BOUCHER FDJ 0:00:00
63 Geraint THOMAS SKY PROCYCLING 0:00:00
64 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
65 Allan DAVIS ORICA GREENEDGE 0:00:00
66 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 0:00:00
67 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:00:00
68 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
69 Matthias FRIEDEMANN CHAMPION SYSTEM 0:00:00
70 Vladimir ISAICHEV KATUSHA TEAM 0:00:00
71 Lawrence WARBASSE BMC RACING TEAM 0:00:00
72 Marko KUMP TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
73 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
74 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
75 Christopher SUTTON SKY PROCYCLING 0:00:00
76 Daniele BENNATI TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
77 Hayden ROULSTON RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
78 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
79 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:00:00
80 Gabriel RASCH SKY PROCYCLING 0:00:00
81 Fabian CANCELLARA RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
82 Nelson SANTOS OLIVEIRA RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
83 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:00
84 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
85 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:00:00
86 Yusuke HATANAKA JAPAN 0:00:00
87 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:00:13
88 Andrea PASQUALON BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:14
89 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:16
90 Dominique ROLLIN FDJ 0:00:19
91 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:00:24
92 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:00:24
93 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:28
94 Ramon SINKELDAM TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:28
95 Luka MEZGEC TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:28
96 Chun Kai FENG CHAMPION SYSTEM 0:00:28
97 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:00:30
98 Matteo TOSATTO TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:30
99 Bobbie TRAKSEL CHAMPION SYSTEM 0:00:30
100 Wesley KREDER VACANSOLEIL-DCM 0:00:30
101 Marco MARCATO VACANSOLEIL-DCM 0:00:30
102 Hugo HOULE AG2R LA MONDIALE 0:00:30
103 Valentin IGLINSKIY AG2R LA MONDIALE 0:00:30
104 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:33
105 Markus EICHLER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:33
106 Kohei UCHIMA JAPAN 0:00:33
107 Andrea DI CORRADO BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:40
108 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:42
109 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:42
110 Christian DELLE STELLE BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:42
111 Marco COLEDAN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:42
112 Brett Daniel LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:00:47
113 Aliaksandr KUCHYNSKI KATUSHA TEAM 0:00:47
114 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:51
115 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:01:22
116 Johan LE BON FDJ 0:01:45
117 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:01:55
118 Martin VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:03
119 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:03
120 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:02:20
121 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:24
122 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:24
123 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:02:24
124 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:02:24
125 Adiq OTHMAN CHAMPION SYSTEM 0:02:24
126 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:02:24
127 EVAN HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:02:24
128 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:02:24
129 Daniele RATTO CANNONDALE 0:02:24
130 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:02:24
131 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 0:02:24
132 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:02:24
133 Davide APPOLLONIO AG2R LA MONDIALE 0:02:37
134 Iljo KEISSE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:03:27
Stijn DEVOLDER RADIOSHACK LEOPARD Abandon
Junya SANO JAPAN Abandon

General:
1 Mark CAVENDISH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 15:55:20
2 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:00:25
3 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:00:26
4 Adam BLYTHE BMC RACING TEAM 0:00:30
5 Bernhard EISEL SKY PROCYCLING 0:00:32
6 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:32
7 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:35
8 Edvald BOASSON HAGEN SKY PROCYCLING 0:00:39
9 Luke ROWE SKY PROCYCLING 0:00:40
10 Geraint THOMAS SKY PROCYCLING 0:00:40
11 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:45
12 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:45
13 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:46
14 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:48
15 Aidis KRUOPIS ORICA GREENEDGE 0:00:50
16 Marco HALLER KATUSHA TEAM 0:00:50
17 Alexander PORSEV KATUSHA TEAM 0:00:50
18 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:57
19 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:00:58
20 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:58
21 Matthieu LADAGNOUS FDJ 0:00:58
22 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:00:59
23 Tiziano DALL’ANTONIA CANNONDALE 0:00:59
24 Jonas JORGENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:01:01
25 Ian STANNARD SKY PROCYCLING 0:01:01
26 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:01:03
27 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:01:03
28 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:01:05
29 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:01:05
30 Yoann OFFREDO FDJ 0:01:07
31 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:01:07
32 Roger KLUGE TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:08
33 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:01:08
34 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:01:12
35 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:19
36 Dominique ROLLIN FDJ 0:01:23
37 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:01:23
38 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:01:26
39 Juan Antonio FLECHA VACANSOLEIL-DCM 0:01:26
40 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:01:39
41 Kenny Robert VAN HUMMEL VACANSOLEIL-DCM 0:01:46
42 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK LEOPARD 0:01:48
43 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:01:57
44 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:01
45 Murilo Antoniobil FISCHER FDJ 0:02:10
46 Daniele BENNATI TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:12
47 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:20
48 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:21
49 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:02:35
50 Matt BRAMMEIER CHAMPION SYSTEM 0:02:39
51 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:02:39
52 Pavel BRUTT KATUSHA TEAM 0:02:44
53 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:02:45
54 Matteo TOSATTO TEAM SAXO-TINKOFF 0:03:00
55 Yauheni HUTAROVICH AG2R LA MONDIALE 0:03:08
56 Gabriel RASCH SKY PROCYCLING 0:03:17
57 Ramon SINKELDAM TEAM ARGOS-SHIMANO 0:03:20
58 Fabian CANCELLARA RADIOSHACK LEOPARD 0:03:42
59 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:43
60 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:04:31
61 Johan LE BON FDJ 0:04:38
62 Pirmin LANG IAM CYCLING 0:05:21
63 Martin VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:05:25
64 Rüdiger SELIG KATUSHA TEAM 0:05:31
65 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:06:06
66 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:06:32
67 Iljo KEISSE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:07:18
68 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:07:25
69 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:11:01
70 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:11:49
71 Geoffrey SOUPE FDJ 0:17:00
72 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 0:17:07
73 Lawrence WARBASSE BMC RACING TEAM 0:17:09
74 Barry MARKUS VACANSOLEIL-DCM 0:17:12
75 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:17:13
76 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:17:13
77 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:17:14
78 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:17:16
79 Nacer BOUHANNI FDJ 0:17:20
80 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:17:26
81 Filippo FORTIN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:36
82 Marco CANOLA BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:36
83 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:17:55
84 Sonny COLBRELLI BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:59
85 Russell DOWNING TEAM NETAPP-ENDURA 0:18:00
86 Luka MEZGEC TEAM ARGOS-SHIMANO 0:18:02
87 Chan Jae JANG CHAMPION SYSTEM 0:18:04
88 David BOUCHER FDJ 0:18:12
89 Andrea PASQUALON BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:18:13
90 Nelson SANTOS OLIVEIRA RADIOSHACK LEOPARD 0:18:22
91 Taiji NISHITANI JAPAN 0:18:25
92 Kazuhuro MORI JAPAN 0:18:25
93 Wouter MOL VACANSOLEIL-DCM 0:18:33
94 Pengda JIAO CHAMPION SYSTEM 0:18:35
95 Matthias FRIEDEMANN CHAMPION SYSTEM 0:18:39
96 Yuzuru SUZUKI JAPAN 0:18:40
97 Marco COLEDAN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:18:55
98 Markus EICHLER TEAM NETAPP-ENDURA 0:18:55
99 Hayden ROULSTON RADIOSHACK LEOPARD 0:19:00
100 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:19:02
101 Wesley KREDER VACANSOLEIL-DCM 0:19:03
102 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:19:05
103 Valentin IGLINSKIY AG2R LA MONDIALE 0:19:09
104 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:19:19
105 Vladimir ISAICHEV KATUSHA TEAM 0:19:22
106 Yusuke HATANAKA JAPAN 0:19:24
107 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:19:30
108 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:19:33
109 Chun Kai FENG CHAMPION SYSTEM 0:19:43
110 Davide APPOLLONIO AG2R LA MONDIALE 0:19:47
111 Hugo HOULE AG2R LA MONDIALE 0:19:52
112 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 0:19:53
113 Andrea DI CORRADO BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:20:12
114 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO-TINKOFF 0:20:20
115 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:20:28
116 Bobbie TRAKSEL CHAMPION SYSTEM 0:20:32
117 Marko KUMP TEAM SAXO-TINKOFF 0:20:42
118 Brett Daniel LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:20:45
119 Christian DELLE STELLE BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:21:02
120 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:21:07
121 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:21:13
122 Kohei UCHIMA JAPAN 0:21:14
123 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:21:45
124 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:22:03
125 Daniele RATTO CANNONDALE 0:22:05
126 Adiq OTHMAN CHAMPION SYSTEM 0:22:39
127 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:23:03
128 Aliaksandr KUCHYNSKI KATUSHA TEAM 0:23:14
129 Allan DAVIS ORICA GREENEDGE 0:23:15
130 Marco MARCATO VACANSOLEIL-DCM 0:24:17
131 EVAN HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:24:27
132 Christopher SUTTON SKY PROCYCLING 0:24:56
133 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 0:26:13
134 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:26:58

 

Foto:  Omega Pharma

Andrzej