Cycling : Tour of Qatar 2013 / Stage 4Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step) drugi dzień z rzędu pokonał Barry`ego Markusa (Vacansoleil-DCM) i wygrał kolejny etap Tour of Qatar!

160 kilometrów z  Camel Race Track do Al Khor Corniche – to właśnie był czwarty odcinek tegorocznej odsłony Tour of Qatar. Na tym etapie, do ucieczki zabrali się: Andriy Grivko (Astana), Gatis Smukulis (Katusha) oraz Pirmin Lang (IAM Cycling).

Trójka śmiałków wykorzystała dzisiejszą opieszałość peletonu i 24 kilometry przed metą mieli ponad 4 minuty w zapasie nad resztą stawki! Niestety na ich niekorzyść w porę przebudził się drużyny sprinterów, które dzięki zmęczeniu harcowników i silnemu wiatrowi – mogły odrobić taką różnicę na krótkim dystansie.

Na ostatnich 3 kilometrach bardzo mocno pracowała ekipa Argos-Shimano, jednak znów na wiele się to nie zdało, gdyż Mark Cavendish perfekcyjnie wykorzystał pracę innych i na samym finiszu pokazując olbrzymią szybkość, nie dał cienia szans rywalom.

Znów znakomicie spisał się 22-letni Barry Markus (Vacansoleil-DCM). Holender zajął drugie miejsce. Trzeci był Andrea Guardini (Astana).

Na ostatnim kilometrze doszło do kraksy w której uczestniczyło kilku kolarzy.  Za grupą przyjechał m.in lider Brent Bookwalter (BMC Racing). Zdarzenie miało jednak miejsce w strefie ochronnej, ale Brytyjczyk bonifikatą odebrał mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling) był 87.

Wyniki:

1 Mark CAVENDISH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3:30:05
2 Barry MARKUS VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
3 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
4 Filippo FORTIN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
5 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:00
6 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
7 Nacer BOUHANNI FDJ 0:00:00
8 Aidis KRUOPIS ORICA GREENEDGE 0:00:00
9 Edvald BOASSON HAGEN SKY PROCYCLING 0:00:00
10 Davide APPOLLONIO AG2R LA MONDIALE 0:00:00
11 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:00
12 Kenny Robert VAN HUMMEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
13 Roger KLUGE TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
14 Adam BLYTHE BMC RACING TEAM 0:00:00
15 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
16 Geoffrey SOUPE FDJ 0:00:00
17 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:00:00
18 Taiji NISHITANI JAPAN 0:00:00
19 Andrea PASQUALON BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
20 Christian DELLE STELLE BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
21 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
22 Marco COLEDAN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
23 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:00:00
24 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
25 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:00:00
26 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
27 Luke ROWE SKY PROCYCLING 0:00:00
28 Marco HALLER KATUSHA TEAM 0:00:00
29 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
30 Bernhard EISEL SKY PROCYCLING 0:00:00
31 Geraint THOMAS SKY PROCYCLING 0:00:00
32 Rüdiger SELIG KATUSHA TEAM 0:00:00
33 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
34 Kazuhuro MORI JAPAN 0:00:00
35 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:00:00
36 Ian STANNARD SKY PROCYCLING 0:00:00
37 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:00
38 Wouter MOL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
39 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:00:00
40 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:00:00
41 Chun Kai FENG CHAMPION SYSTEM 0:00:00
42 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
43 Dominique ROLLIN FDJ 0:00:00
44 Pengda JIAO CHAMPION SYSTEM 0:00:00
45 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:00
46 Aliaksandr KUCHYNSKI KATUSHA TEAM 0:00:00
47 David BOUCHER FDJ 0:00:00
48 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:00:00
49 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
50 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:00:00
51 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:00:00
52 Jonas JORGENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
53 Wesley KREDER VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
54 Junya SANO JAPAN 0:00:00
55 Chan Jae JANG CHAMPION SYSTEM 0:00:00
56 Murilo Antoniobil FISCHER FDJ 0:00:00
57 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:00:00
58 Pavel BRUTT KATUSHA TEAM 0:00:00
59 Vladimir ISAICHEV KATUSHA TEAM 0:00:00
60 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:00
61 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:00:00
62 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
63 Stijn DEVOLDER RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
64 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
65 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
66 Nelson SANTOS OLIVEIRA RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
67 Adiq OTHMAN CHAMPION SYSTEM 0:00:00
68 Daniele BENNATI TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
69 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
70 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
71 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
72 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
73 Marco CANOLA BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
74 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:00:00
75 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 0:00:00
76 Juan Antonio FLECHA VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
77 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
78 Yuzuru SUZUKI JAPAN 0:00:00
79 Matthias FRIEDEMANN CHAMPION SYSTEM 0:00:00
80 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:00
81 Fabian CANCELLARA RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
82 Hayden ROULSTON RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
83 Matteo TOSATTO TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
84 Marko KUMP TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
85 Markus EICHLER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
86 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:00:00
87 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:00:00
88 Gabriel RASCH SKY PROCYCLING 0:00:00
89 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
90 Johan LE BON FDJ 0:00:00
91 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
92 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:00:00
93 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:01:30
94 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:00:00
95 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:00
96 Lawrence WARBASSE BMC RACING TEAM 0:00:00
97 Kohei UCHIMA JAPAN 0:00:00
98 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
99 Martin VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
100 Tiziano DALL’ANTONIA CANNONDALE 0:00:00
101 Daniele RATTO CANNONDALE 0:00:00
102 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:34
103 Alexander PORSEV KATUSHA TEAM 0:00:00
104 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
105 Iljo KEISSE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
106 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
107 Pirmin LANG IAM CYCLING 0:01:49
108 Andrea DI CORRADO BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
109 Yusuke HATANAKA JAPAN 0:00:00
110 EVAN HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:01:53
111 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:00
112 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:01:53
113 Marco MARCATO VACANSOLEIL-DCM 0:01:55
114 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:01:55
115 Yauheni HUTAROVICH AG2R LA MONDIALE 0:02:12
116 Hugo HOULE AG2R LA MONDIALE 0:02:12
117 Brett Daniel LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:00:00
118 Allan DAVIS ORICA GREENEDGE 0:02:28
119 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
120 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:31
121 Matthieu LADAGNOUS FDJ 0:00:00
122 Sonny COLBRELLI BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
123 Russell DOWNING TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
124 Ramon SINKELDAM TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
125 Luka MEZGEC TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
126 Matt BRAMMEIER CHAMPION SYSTEM 0:00:00
127 Bobbie TRAKSEL CHAMPION SYSTEM 0:00:00
128 Yoann OFFREDO FDJ 0:00:00
129 Valentin IGLINSKIY AG2R LA MONDIALE 0:00:00
130 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:00:00
131 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:00:00
132 Miyataka SHIMIZU JAPAN 0:00:00
133 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 0:04:57
134 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:04:57
135 Mathew HAYMAN SKY PROCYCLING 0:00:00
136 Christopher SUTTON SKY PROCYCLING 0:05:01
137 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:05:06
138 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:00:00
139 Koen DE KORT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00

Klasyfikacja generalna:
1 Mark CAVENDISH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 10:20:01
2 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:00:02
3 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:00:08
4 Adam BLYTHE BMC RACING TEAM 0:00:09
5 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:12
6 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:12
7 Bernhard EISEL SKY PROCYCLING 0:00:13
8 Mathew HAYMAN SKY PROCYCLING 0:00:14
9 Edvald BOASSON HAGEN SKY PROCYCLING 0:00:16
10 Geraint THOMAS SKY PROCYCLING 0:00:17
11 Luke ROWE SKY PROCYCLING 0:00:17
12 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:22
13 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:22
14 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:23
15 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:25
16 Marco HALLER KATUSHA TEAM 0:00:27
17 Alexander PORSEV KATUSHA TEAM 0:00:27
18 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:00:29
19 Aidis KRUOPIS ORICA GREENEDGE 0:00:31
20 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:34
21 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:00:35
22 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:35
23 Matthieu LADAGNOUS FDJ 0:00:35
24 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:00:36
25 Tiziano DALL’ANTONIA CANNONDALE 0:00:36
26 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:38
27 Jonas JORGENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:38
28 Ian STANNARD SKY PROCYCLING 0:00:38
29 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:40
30 Dominique ROLLIN FDJ 0:00:41
31 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:42
32 Koen DE KORT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:42
33 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:43
34 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:43
35 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:00:44
36 Yoann OFFREDO FDJ 0:00:44
37 Roger KLUGE TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:45
38 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:00:45
39 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:49
40 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:55
41 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:56
42 Daniele BENNATI TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:59
43 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:01:00
44 Kenny Robert VAN HUMMEL VACANSOLEIL-DCM 0:01:03
45 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:01:03
46 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:01:03
47 Juan Antonio FLECHA VACANSOLEIL-DCM 0:01:03
48 Matteo TOSATTO TEAM SAXO-TINKOFF 0:01:20
49 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK LEOPARD 0:01:25
50 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:01:34
51 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:01:36
52 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:38
53 Matt BRAMMEIER CHAMPION SYSTEM 0:01:39
54 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:01:39
55 Fabian CANCELLARA RADIOSHACK LEOPARD 0:01:43
56 Murilo Antoniobil FISCHER FDJ 0:01:47
57 Iljo KEISSE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:06
58 Johan LE BON FDJ 0:02:17
59 Pavel BRUTT KATUSHA TEAM 0:02:21
60 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:02:22
61 Martin VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:22
62 Ramon SINKELDAM TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:29
63 Gabriel RASCH SKY PROCYCLING 0:02:54
64 Yauheni HUTAROVICH AG2R LA MONDIALE 0:02:57
65 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:03:19
66 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:23
67 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:03:27
68 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:04:00
69 Rüdiger SELIG KATUSHA TEAM 0:04:09
70 Pirmin LANG IAM CYCLING 0:04:58
71 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:07:17
72 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:08:25
73 Stijn DEVOLDER RADIOSHACK LEOPARD 0:16:25
74 Geoffrey SOUPE FDJ 0:16:37
75 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:16:37
76 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:16:37
77 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 0:16:44
78 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:16:46
79 Lawrence WARBASSE BMC RACING TEAM 0:16:46
80 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:16:47
81 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:16:47
82 Davide APPOLLONIO AG2R LA MONDIALE 0:16:47
83 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:16:51
84 Barry MARKUS VACANSOLEIL-DCM 0:16:53
85 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:16:53
86 Nacer BOUHANNI FDJ 0:16:57
87 Nelson SANTOS OLIVEIRA RADIOSHACK LEOPARD 0:17:02
88 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:17:08
89 Luka MEZGEC TEAM ARGOS-SHIMANO 0:17:11
90 Filippo FORTIN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:13
91 Andrea PASQUALON BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:13
92 Marco COLEDAN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:13
93 Marco CANOLA BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:13
94 Wesley KREDER VACANSOLEIL-DCM 0:17:13
95 Russell DOWNING TEAM NETAPP-ENDURA 0:17:16
96 Chan Jae JANG CHAMPION SYSTEM 0:17:28
97 Bobbie TRAKSEL CHAMPION SYSTEM 0:17:30
98 Sonny COLBRELLI BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:36
99 Hayden ROULSTON RADIOSHACK LEOPARD 0:17:40
100 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:17:45
101 Wouter MOL VACANSOLEIL-DCM 0:17:47
102 David BOUCHER FDJ 0:17:49
103 Daniele RATTO CANNONDALE 0:17:50
104 Markus EICHLER TEAM NETAPP-ENDURA 0:17:59
105 Taiji NISHITANI JAPAN 0:18:02
106 Kazuhuro MORI JAPAN 0:18:02
107 Chun Kai FENG CHAMPION SYSTEM 0:18:02
108 Miyataka SHIMIZU JAPAN 0:18:02
109 Matthias FRIEDEMANN CHAMPION SYSTEM 0:18:03
110 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:18:07
111 Pengda JIAO CHAMPION SYSTEM 0:18:12
112 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:18:12
113 Valentin IGLINSKIY AG2R LA MONDIALE 0:18:16
114 Yuzuru SUZUKI JAPAN 0:18:17
115 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:18:26
116 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:18:26
117 Yusuke HATANAKA JAPAN 0:18:34
118 Andrea DI CORRADO BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:18:34
119 Vladimir ISAICHEV KATUSHA TEAM 0:18:46
120 Brett Daniel LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:18:48
121 Hugo HOULE AG2R LA MONDIALE 0:18:59
122 Adiq OTHMAN CHAMPION SYSTEM 0:19:02
123 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:19:07
124 Junya SANO JAPAN 0:19:07
125 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:19:16
126 Kohei UCHIMA JAPAN 0:19:21
127 Christian DELLE STELLE BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:19:26
128 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:19:29
129 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 0:19:30
130 Marko KUMP TEAM SAXO-TINKOFF 0:19:42
131 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO-TINKOFF 0:19:57
132 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:20:27
133 Aliaksandr KUCHYNSKI KATUSHA TEAM 0:20:28
134 EVAN HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:20:41
135 Allan DAVIS ORICA GREENEDGE 0:21:16
136 Marco MARCATO VACANSOLEIL-DCM 0:21:56
137 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:22:14
138 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 0:23:13
139 Christopher SUTTON SKY PROCYCLING 0:23:36

 

Foto: Omega Pharma

Andrzej