Cycling : Tour of Qatar 2013 / Stage 3Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step) na 3. etapie Tour of Qatar odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. Brytyjczyk pokonał Markusa Barry`ego (Vacansoleil-DCM) oraz Aidisa Kruopisa (Orica GreenEdge).

Wtorkowe zmagania w Tour of Qatar to 143 kilometrowy odcinek pomiędzy miejscowością  Al Wakra a Mesaieed.

W ucieczce dnia mieliśmy czterech zawodników. Byli to: Matthew Hayman (Sky Pro Cycling), Dmitri Gruzdev (Astana), Pirmin Lang (IAM Cyclng) oraz Andres Schullinger (NetApp Endura). 60 kilometrów przed metą mieli 2 minuty i 40 sekund przewagi.

Głównie za sprawą Omega Pharma – Quick Step harcownicy zostali skasowani i mniej więcej na ostatnich 30 kilometrach, cały peleton jechał razem. W samej końcówce byliśmy świadkami walki sprinterskich pociągów. Na czele migały koszulki Argos-Shimano, IAM Cycling, Orica GreenEdge oraz Sky Team. Wycofali się nieco kolarze OPQS.

Jak później się okazało, była to tylko chwilowa nieobecność, gdyż na ostatnich metrach znakomicie odnalazł się Mark Cavendish. Brytyjczyk w samą porę doszedł Litwina Kruopisa, który próbował zaskoczyć rywali i rozpoczął sprint najwcześniej. Sensacyjne drugie miejsce zajął młodziutki Holender – Barry Markus.

Liderem pozostał Brent Bookwalter (BMC-Racing). Maciej Bodnar (Cannondale) był dziś 82.

Wyniki:

1 Mark CAVENDISH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3:05:14
2 Barry MARKUS VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
3 Aidis KRUOPIS ORICA GREENEDGE 0:00:00
4 Nacer BOUHANNI FDJ 0:00:00
5 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:00
6 Edvald BOASSON HAGEN SKY PROCYCLING 0:00:00
7 Roger KLUGE TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
8 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
9 Filippo FORTIN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
10 Geoffrey SOUPE FDJ 0:00:00
11 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
12 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:00
13 Yauheni HUTAROVICH AG2R LA MONDIALE 0:00:00
14 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
15 Kenny Robert VAN HUMMEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
16 Russell DOWNING TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
17 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:00:00
18 Miyataka SHIMIZU JAPAN 0:00:00
19 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
20 Alexander PORSEV KATUSHA TEAM 0:00:00
21 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:00
22 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
23 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
24 Wouter MOL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
25 Daniele BENNATI TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
26 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:00:00
27 Yoann OFFREDO FDJ 0:00:00
28 Marco HALLER KATUSHA TEAM 0:00:00
29 Bobbie TRAKSEL CHAMPION SYSTEM 0:00:00
30 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:00
31 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
32 Christian DELLE STELLE BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
33 Mathew HAYMAN SKY PROCYCLING 0:00:00
34 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:00
35 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
36 Geraint THOMAS SKY PROCYCLING 0:00:00
37 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:00:00
38 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:00
39 Matthieu LADAGNOUS FDJ 0:00:00
40 Luke ROWE SKY PROCYCLING 0:00:00
41 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:00:00
42 Christopher SUTTON SKY PROCYCLING 0:00:00
43 Matt BRAMMEIER CHAMPION SYSTEM 0:00:00
44 Adam BLYTHE BMC RACING TEAM 0:00:00
45 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:00:00
46 Yuzuru SUZUKI JAPAN 0:00:00
47 Tiziano DALL’ANTONIA CANNONDALE 0:00:00
48 Jonas JORGENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
49 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
50 Murilo Antoniobil FISCHER FDJ 0:00:00
51 Koen DE KORT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
52 Hugo HOULE AG2R LA MONDIALE 0:00:00
53 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
54 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:00:00
55 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
56 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
57 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:00:00
58 Matteo TOSATTO TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
59 Gabriel RASCH SKY PROCYCLING 0:00:00
60 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:00:00
61 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
62 Chan Jae JANG CHAMPION SYSTEM 0:00:00
63 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
64 Bernhard EISEL SKY PROCYCLING 0:00:00
65 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:00
66 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
67 Dominique ROLLIN FDJ 0:00:00
68 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
69 Pirmin LANG IAM CYCLING 0:00:00
70 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:00:00
71 Rüdiger SELIG KATUSHA TEAM 0:00:00
72 Ian STANNARD SKY PROCYCLING 0:00:00
73 Davide APPOLLONIO AG2R LA MONDIALE 0:00:00
74 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:00:00
75 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:00:00
76 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:00:00
77 Sonny COLBRELLI BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
78 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
79 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:00:00
80 Taiji NISHITANI JAPAN 0:00:00
81 Stijn DEVOLDER RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
82 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:00:00
83 David BOUCHER FDJ 0:00:00
84 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
85 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:00:00
86 Lawrence WARBASSE BMC RACING TEAM 0:00:00
87 Marco COLEDAN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
88 Kazuhuro MORI JAPAN 0:00:00
89 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
90 Marco CANOLA BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
91 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
92 Andrea PASQUALON BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
93 Wesley KREDER VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
94 Valentin IGLINSKIY AG2R LA MONDIALE 0:00:00
95 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:00:00
96 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 0:00:00
97 Juan Antonio FLECHA VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
98 Adiq OTHMAN CHAMPION SYSTEM 0:00:00
99 Hayden ROULSTON RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
100 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:16
101 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:00:24
102 Ramon SINKELDAM TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:25
103 Luka MEZGEC TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:27
104 Marko KUMP TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:27
105 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:00:30
106 Pengda JIAO CHAMPION SYSTEM 0:00:32
107 Chun Kai FENG CHAMPION SYSTEM 0:00:32
108 Yusuke HATANAKA JAPAN 0:00:32
109 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:33
110 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 0:00:33
111 Kohei UCHIMA JAPAN 0:00:33
112 Matthias FRIEDEMANN CHAMPION SYSTEM 0:00:33
113 Nelson SANTOS OLIVEIRA RADIOSHACK LEOPARD 0:00:37
114 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:42
115 Brett Daniel LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:00:53
116 Allan DAVIS ORICA GREENEDGE 0:00:53
117 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:00:53
118 Fabian CANCELLARA RADIOSHACK LEOPARD 0:00:53
119 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:00:53
120 Junya SANO JAPAN 0:01:05
121 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:01:07
122 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:01:12
123 Pavel BRUTT KATUSHA TEAM 0:01:12
124 Daniele RATTO CANNONDALE 0:01:12
125 Martin VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:12
126 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:01:12
127 Iljo KEISSE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:12
128 Markus EICHLER TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:12
129 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:21
130 Marco MARCATO VACANSOLEIL-DCM 0:01:21
131 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:01:21
132 Johan LE BON FDJ 0:01:21
133 Andrea DI CORRADO BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:01:21
134 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:35
135 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:01:35
136 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:01:42
137 Aliaksandr KUCHYNSKI KATUSHA TEAM 0:02:17
138 Vladimir ISAICHEV KATUSHA TEAM 0:02:17
139 EVAN HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:02:17
Karsten KROON TEAM SAXO-TINKOFF Abandon
Gang XU CHAMPION SYSTEM Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 6:49:58
2 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:00:06
3 Adam BLYTHE BMC RACING TEAM 0:00:07
4 Mark CAVENDISH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:08
5 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:10
6 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:10
7 Bernhard EISEL SKY PROCYCLING 0:00:11
8 Mathew HAYMAN SKY PROCYCLING 0:00:12
9 Edvald BOASSON HAGEN SKY PROCYCLING 0:00:14
10 Geraint THOMAS SKY PROCYCLING 0:00:15
11 Luke ROWE SKY PROCYCLING 0:00:15
12 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:20
13 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:20
14 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:21
15 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:23
16 Alexander PORSEV KATUSHA TEAM 0:00:25
17 Marco HALLER KATUSHA TEAM 0:00:25
18 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:00:27
19 Aidis KRUOPIS ORICA GREENEDGE 0:00:29
20 Matthieu LADAGNOUS FDJ 0:00:33
21 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:33
22 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:00:33
23 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:00:34
24 Tiziano DALL’ANTONIA CANNONDALE 0:00:34
25 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:36
26 Jonas JORGENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:36
27 Ian STANNARD SKY PROCYCLING 0:00:36
28 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:38
29 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:38
30 Dominique ROLLIN FDJ 0:00:39
31 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:40
32 Koen DE KORT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:40
33 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:41
34 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:41
35 Yoann OFFREDO FDJ 0:00:42
36 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:00:42
37 Roger KLUGE TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:43
38 Yauheni HUTAROVICH AG2R LA MONDIALE 0:00:43
39 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:00:46
40 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:47
41 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:53
42 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:54
43 Daniele BENNATI TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:57
44 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:00:58
45 Kenny Robert VAN HUMMEL VACANSOLEIL-DCM 0:01:01
46 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:01:01
47 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:01:01
48 Juan Antonio FLECHA VACANSOLEIL-DCM 0:01:01
49 Matteo TOSATTO TEAM SAXO-TINKOFF 0:01:18
50 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK LEOPARD 0:01:23
51 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:01:32
52 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:01:34
53 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:36
54 Matt BRAMMEIER CHAMPION SYSTEM 0:01:37
55 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:01:37
56 Fabian CANCELLARA RADIOSHACK LEOPARD 0:01:41
57 Murilo Antoniobil FISCHER FDJ 0:01:45
58 Iljo KEISSE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:04
59 Johan LE BON FDJ 0:02:15
60 Pavel BRUTT KATUSHA TEAM 0:02:19
61 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:02:20
62 Martin VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:20
63 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:24
64 Ramon SINKELDAM TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:27
65 Gabriel RASCH SKY PROCYCLING 0:02:52
66 Pirmin LANG IAM CYCLING 0:03:10
67 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:03:17
68 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:21
69 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:03:25
70 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:03:26
71 Rüdiger SELIG KATUSHA TEAM 0:04:07
72 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:04:44
73 Stijn DEVOLDER RADIOSHACK LEOPARD 0:16:23
74 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:16:29
75 Geoffrey SOUPE FDJ 0:16:35
76 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:16:35
77 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:16:35
78 Lawrence WARBASSE BMC RACING TEAM 0:16:44
79 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:16:44
80 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:16:45
81 Hugo HOULE AG2R LA MONDIALE 0:16:45
82 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:16:45
83 Davide APPOLLONIO AG2R LA MONDIALE 0:16:45
84 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 0:16:46
85 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:16:49
86 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:16:51
87 Nacer BOUHANNI FDJ 0:16:55
88 Barry MARKUS VACANSOLEIL-DCM 0:16:57
89 Nelson SANTOS OLIVEIRA RADIOSHACK LEOPARD 0:17:00
90 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:17:06
91 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:17:06
92 Luka MEZGEC TEAM ARGOS-SHIMANO 0:17:09
93 Filippo FORTIN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:11
94 Marco CANOLA BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:11
95 Marco COLEDAN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:11
96 Andrea PASQUALON BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:11
97 Wesley KREDER VACANSOLEIL-DCM 0:17:11
98 Russell DOWNING TEAM NETAPP-ENDURA 0:17:14
99 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:17:21
100 Chan Jae JANG CHAMPION SYSTEM 0:17:26
101 Bobbie TRAKSEL CHAMPION SYSTEM 0:17:28
102 Sonny COLBRELLI BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:17:34
103 Hayden ROULSTON RADIOSHACK LEOPARD 0:17:38
104 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:17:43
105 Wouter MOL VACANSOLEIL-DCM 0:17:45
106 David BOUCHER FDJ 0:17:47
107 Daniele RATTO CANNONDALE 0:17:48
108 Markus EICHLER TEAM NETAPP-ENDURA 0:17:57
109 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:17:57
110 Miyataka SHIMIZU JAPAN 0:18:00
111 Taiji NISHITANI JAPAN 0:18:00
112 Kazuhuro MORI JAPAN 0:18:00
113 Chun Kai FENG CHAMPION SYSTEM 0:18:00
114 Matthias FRIEDEMANN CHAMPION SYSTEM 0:18:01
115 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:18:05
116 Pengda JIAO CHAMPION SYSTEM 0:18:10
117 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:18:10
118 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 0:18:14
119 Valentin IGLINSKIY AG2R LA MONDIALE 0:18:14
120 Yuzuru SUZUKI JAPAN 0:18:15
121 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:18:24
122 Yusuke HATANAKA JAPAN 0:18:32
123 Andrea DI CORRADO BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:18:32
124 Christopher SUTTON SKY PROCYCLING 0:18:33
125 Vladimir ISAICHEV KATUSHA TEAM 0:18:44
126 Allan DAVIS ORICA GREENEDGE 0:18:46
127 EVAN HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:18:46
128 Brett Daniel LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:18:46
129 Adiq OTHMAN CHAMPION SYSTEM 0:19:00
130 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:19:05
131 Junya SANO JAPAN 0:19:05
132 Kohei UCHIMA JAPAN 0:19:19
133 Christian DELLE STELLE BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:19:24
134 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 0:19:28
135 Marko KUMP TEAM SAXO-TINKOFF 0:19:40
136 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO-TINKOFF 0:19:55
137 Marco MARCATO VACANSOLEIL-DCM 0:19:59
138 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:20:25
139 Aliaksandr KUCHYNSKI KATUSHA TEAM 0:20:26

Foto: Tim De Waele (Omega)

Andrzej