Łukasz WiśniowskiMożna już oficjalnie powiedzieć, że Łukasz Wiśniowski jest zawodnikiem przybudówki Omega Pharma – Quick Step, czyli ekipy Etixx-Ihned, która została już zarejestrowana jako czeska drużyna kontynentalna.

W zestawieniu młodzieżowego zespołu Omega Pharma – Quick Step – znalazło się dwunastu młodych kolarzy. Wszyscy mają mniej niż 24 lata i są lub byli wyróżniającymi się orlikami w swoich krajach i na arenie międzynarodowej.

W składzie jest m.in Francuz Julien Alphalipe, który rok temu zajął 2. miejsce w generalce Pucharu Świata U-23 Coupe des Nations Ville de Saguenay, Austriak Patrick Konrad – dziewiąty kolarz Tour de l`Avenir, czy Belg Louis Verhelst, który był piąty w ubiegłorocznym Paris-Roubaix U-23.

W tym doborowym towarzystwie jest również nasz – Łukasz Wiśniowski. 22-letni zawodnik w ubiegłym roku zdobył dwa medale w Mistrzostwach Polski w Jędrzejowie i Sędziszowie (jazda na czas oraz start wspólny). Podczas holenderskiego Pucharu Świata młodzieżowców – ZLM Tour, zajął 14. miejsce oraz był 5. na etapie Okolo Jiznych Czech (2.2 UCI). W Polsce wygrał również Memoriału Wojciecha Paducha oraz 9. Międzynarodowe Kryterium im. Józefa Gościło w Sokółce, które kończyło szosowy sezon w naszym kraju.