Team OricaDrużyna Orica GreenEdge ogłosiła skład na wyścig Santos Tour Down Under. Znalazł się w nim zeszłoroczny zwycięzca– Simon Gerrans. Oprócz niego wystąpi tam podwójny mistrz Australii– Luke Durbridge oraz Matt Goss.

Wystąpimy tam w silnym składzie. W zeszłym roku wygrana w Tour Down Under była dla nas niezbędna, natomiast teraz mamy trochę inne cele. Wygrana w australijskiej imprezie jest dla nas jednym z wielu celów– powiedział dyrektor sportowy Matt Wilson.

Podczas, gdy Gerrans będzie koncentrował się na „generalce”, Matthew Goss będzie próbował pokonać Tylera Farrara (Garmin) oraz Andre Greipela (Lotto) w sprintach. Daryl Impey na spółkę z Jensem Mourisem będę rozprowadzać swojego lidera.

Na etapach ze sprinterskimi końcówkami, „Gossy” będzie na miejscu. On ostatnio wygrywał etapy w tym wyścigu, a także był wysoko w końcowej klasyfikacji, więc będzie naszym człowiekiem od sprintów– oznajmił Wilson.

Dla Wilsona będą to pierwsze kroki jako dyrektora sportowego. Były człowiek, który piastował to stanowisko w Orice– Matt White odszedł po tym, jak na jaw wypłynęła sprawa związana z Lancem Armstrongiem: Jestem podekscytowany. Jako kolarz występowałem w tym wyścigu 12 razy. Znam go od środka. Ale oczywiście kiedy przyjadę tam jako dyrektor sportowy będzie to kompletnie inne doświadczenie. Nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania.

Pełny skład Orica GreenEdge na Santos Tour Down Under:
Daryl Impey, Jens Mouris, Luke Durbridge, Matt Goss, Simon Clarke, Simon Gerrans, Stuart O`Grady.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska