Katarzyna NiewiadomaKatarzyna Niewiadoma – najlepsza polska juniorka w ostatnim sezonie, od przyszłego sezonu wraz z Pauliną Brzeźną-Bentkowską będą stanowiły o sile kobiecej drużyny TKK Pacific Toruń.

Zawodniczka WLKS Krakus BBC Czaja ma za sobą udany sezon w gronie juniorek. W Jędrzejowie wywalczyła tytuł wice-mistrzni Polski w jeździe indywidualnej na czas, w Wałbrzyskim Wyścigu Górskim nie miała sobie równych rywalizując z seniorkami. Podobnie było podczas Górskich Mistrzostw Polski, gdzie zdobyła tytuł w swojej kategorii wiekowej.

“Któregoś dnia skontaktowała się ze mną Paulina – proponując angaż do swojej nowej drużyny. Od początku pomysł ten wydawał się idealny. Po kilku rozmowach z Pauliną i Pawłem, którzy przedstawili mi plany na sezon 2013 –  zdecydowałam się na zmianę barw klubowych”, powiedziała Niewiadoma dla naszosie.pl

18-letnia zawodniczka podczas Mistrzostw Świata w Valkenburgu w jeździe na czas, jechała po medal. Plany pokrzyżował jej jednak upadek na jednym z zakrętów. W wyścigu ze startu wspólnego była jedną z najbardziej aktywnych w stawce i nękała swoje rywalki mocnym tempem na podjazdach. Niestety szczęście nie dopisało i nie udało jej się oderwać od pozostałych. W efekcie była 19.

“Ten sezon będzie dla mnie najtrudniejszy w całej karierze. Przeskok z  juniorki do orliczki jest ogromny. Chciałabym ukończyć każdy wyścig tak, żebym była z siebie zadowolona i pewna, że dałam z siebie wszystko. Teraz przykładam się do treningów ogólnorozwojowych. Staram jak najwięcej się ruszać, chociaż czasami górska pogoda utrudnia mi plany“, zakończyła zawodniczka z Ochotnicy Górnej.

 

Andrzej