Andrea GuardiniWłoski sprinter Andrea Guardini zadebiutuje w kazachskim teamie Astana podczas wyścigu Tour Down Under. Oprócz niego, na ten wyścig pojadą także: tegoroczny zwycięzca Liege-Bastogne-Liege– Maxim Iglinsky oraz Enrico Gasparotto.

Guardini pokazał umiejętności sprinterskie w ciągu ostatnich dwóch lat walcząc i wygrywając z najlepszymi, w tym z samym Markiem Cavendishem. Pokonał go podczas 18. etapu tegorocznej edycji Giro d`Italia. Ale z powodzeniem walczył także z takimi sprinterami, jak Ben Swift (Sky), Roberto Ferrari (Androni Giocattoli) czy Andre Greipel (Lotto).

Menadżerowie Astany– Aleksander Vinokurov i Giuseppe Martinelli oczekują od Guardiniego dobrego występu w południowej Australii. Sprinterzy w Adelajdzie powinni uważać na Guardiniego– powiedział Alexander Vinokourov.

Guardini posiada wszystkie potrzebne cechy, aby stać się sprinterem światowej klasy. Jego nogi potrafią eksplodować, dzięki czemu ma znakomite przyspieszenie i właśnie dlatego był w stanie wygrać z mistrzem świata na Giro. Astana wysyła do Australii silny skład, który będzie miał pomagać Andrei– dodał Giuseppe Martinelli.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska