Met StradivariusW 2013 MET zaprezentuje nowy model kasku Stradivarius. Będzie to już trzecia wersja i jak zapewnia producent kask ma być lżejszy i lepiej chłodzić głowę.

Waga dla rozmiaru medium ma wynieść troszkę ponad 200g (poprzedni model 245 g). Redukcja ciężaru możliwa była dzięki zastosowaniu dwu częściowej konstrukcji, dzięki czemu siła uderzenia ma być rozprowadzana po większej powierzchni, a tym samym do produkcji kasku wymagana jest mniejsza ilość materiału.

Jeśli chodzi o odprowadzanie ciepła, to możemy jedynie wierzyć zapewnieniom producenta, że jest lepiej. Stradivarius otrzymał dodatkowe otwory wentylacyjne, oraz postarano się aby kontakt wkładek z głową był ograniczony do minimum. MET w dalszym ciągu wykorzystuje wkładki żelowe, których zadaniem jest kierować stróżki potu z dala od oczu na boki twarzy użytkownika zamiast absorbować wilgoć. Dzięki temu wkładki nie powinny zbyt brzydko pachnieć oraz unikniemy sytuacji, gdy po przerwie na herbatę założymy na głowę zimny, mokry kask.

MET Stradivarius dostępny ma być w sprzedaży już w lutym, a cena powinna się kształtować w granicach 650 PLN.

 

Adam