Lampre-ISDW siedmioosobowym składzie ekipy Lampre-Merdia podczas wyścigu Tour Down Under znajdzie się nowy sprinter- Roberto Ferrari. Występ w Australii będzie dla niego debiutem w World Tourze.

Australia będzie dla mnie początkiem czegoś nowego. Jestem zmotywowany: chcę przetestować siebie przeciwko najlepszym sprinterom na świecie, a dodatkowym bodźcem będzie dla mnie debiut w teamie Lampre. Chciałbym także wpisać się na karty historii kolarstwa. Gdybym wygrał w Australii miałbym na koncie triumfy na wszystkich kontynentach świata. Do tej pory wygrywałem w Europie, Azji, Ameryce i Afryce– powiedział Ferrari na konferencji prasowej zwołanej przez zespół.

Liderem Włochów na trudniejszych etapach będzie Matthew Lloyd, który obecnie przygotowuje się do domowego wyścigu. Cała ekipa wyjedzie do Australii 12 stycznia.

Trenuję w Australii. Moim celem jest dobrze zacząć sezon. To ważne, aby być odpowiednio przygotowanym na górskie etapy, zwłaszcza na ten drugi, gdzie będziemy mieli podjazd pod Corkscrew. Chciałbym odpłacić się za zaufanie moim kolegom i fanom, którzy będą mnie tam wspierali– oświadczył Lloyd.

Lampre-Merida na początku 2013 uda się na także na wyścigi do Argentyny (Tour de San Luis) oraz do Afryki na Tropicale Amissa Bongo.

Pełny skład Lampre na Tour Down Under:

Davide Cimolai, Elia Favilli, Manuele Mori, Daniele Pietropolli, Simone Stortoni, Matthew Lloyd, Roberto Ferrari

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments