Bradley WigginsBradley Wiggins (Team Sky) zasugerował, że w przyszłym sezonie będzie celował zarówno w triumf w Giro d’Italia, jak i w obronę tytułu w Tour de France.

Brytyjczyk, który wczoraj został wybrany jako najlepszy sportowiec w swoim kraju, wyraźnie “miesza się w zeznaniach”. Wczesną jesienią twierdził, że będzie startował tylko w Giro. Ostatnio mówił już o Tour de France, a w niedzielę zadeklarował, że spróbuje wygrać zarówno we Włoszech jak i we Francji.

Tylko siedmiu zawodników w historii wygrało “Rosa Corsa” i Wielką Pętlę w jednym sezonie. Byli to: Fausto Coppi (1949, 1952), Jacques Anquetil (1964), Eddy Merckx (1970, 1972, 1974), Bernard Hinault (1982, 1985) Stephen Roche (1987), Miguel Indurain (1992, 1993) i Marco Pantani (1998).

By zrealizować swoje plany, “Wiggo” musiałby pokonać Vincenzo Nibali`ego (Liquigas-Cannondale) w Giro oraz Alberto Contadora (Team Saxo-Tinkoff) w Tourze. Podczas wczorajszej gali BBC Sports Personality of the Year award, ujawnił, że chce sprostać temu wyzwaniu.

“Zawsze chciałem wygrać Tour po raz drugi. Zwłaszcza, że teraz jestem obrońcą tytułu. Chcę spróbować wygrać Giro d’Italia oraz Tour de France. Ludzie mówią, że nie da się wygrać dwóch wyścigów w jednym sezonie. Postaram się więc to zmienić”, powiedział Wiggins.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej