Włoski producent armatury –  Ceramica Flaminia ogłosił, że znów będzie posiadał własną drużynę kolarską. Na razie będzie to ekipa kontynentalna, która ma być zapleczem dla jednego zespołu WorldTour.

Flaminia była sponsorem pro-kontynentalnej ekipy w latach 2005 – 2010. W barwach tej drużyny ścigał się m.in Mistrz Włoch Filippo Simeoni, Riccardo Ricco oraz czwórka polskich zawodników: Hubert Kryś, Krzysztof Szczawiński, Adam Wadecki i Tomasz Marczyński. „Maniek” właśnie w barwach tego teamu zdobył w 2007 roku pierwszy tytuł Mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego, który wtedy odbył się w Kielcach.

Nowa Ceramica Flaminia składać ma się z 12 młodych zawodników, którzy będą mieszkać i trenować w bazie ekipy w Toskanii. Kierownikiem projektu ma być Roberto Marrone.

„Stworzymy międzynarodowy skład, który pozwoli na to, że młodzi zawodnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w całej Europie”, powiedział Marrone.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z powrotu do peletonu firmy Ceramica Flaminia. Kolarstwo w przeszłości otrzymało od niej olbrzymie wsparcie. To doskonały sponsor, który pozwoli stworzyć nam nową formę zawodowego kolarstwa. Nawiązaliśmy współpracę  z jedną z ekip WorldTour. Oferujemy więc unikalną szansę młodym zawodnikom na rozwój. W najbliższych dniach będziemy finalizować nowe kontrakty”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments