Anders Lund i Jonathan Cantwell będą kontynuować karierę w Saxo Banku. Oboje przedłużyli kontrakt z duńską ekipą do 2013 roku.

Bjarne Riis, szef Saxo Banku: Patrząc przez pryzmat mijającego sezonu wierzę, że Anders i Jonathan będą silnym wzmocnieniem naszego składu w przyszłym sezonie. Oboje poświęcają się swojej pracy, potrafią ciężko pracować i są lubiani w zespole. Ale są także gotowi pomagać innym kolegom z drużyny. Anders jest specjalistą od wiosennych klasyków, ale pokazał także w tym, roku, że jest bardzo dobrym pomocnikiem w Grand Tourach, o czym świadczył jego dobry debiut w Tour de France. Jonathan także wystąpił w Tourze i myślę, że po tym sezonie będzie będzie chciał jeszcze pójść naprzód i odnieść kilka zwycięstw.

Anders Lund: Dla mnie przedłużenie kontraktu nie jest czymś nadzwyczajnym, bo to trochę tak, jakbym wrócił do domu. Ale definitywnie jestem zmotywowany, chciałbym powalczyć o coś w wyścigach wieloetapowych. Cieszę się, że będę jeździł w tym zespole w następnym roku. Poznam nowych kolarzy, poza tym będę jeździł z moim bliskim przyjacielem Matti Breschelem.

Jonathan Cantwell: Jestem bardzo zadowolony. To, że Bjarne uwierzył we mnie w tym sezonie, pozwoliło mi zrobić krok naprzód i teraz, kontynuowanie jazdy w tym zespole jest wspaniałe. W wielu aspektach rok 2012 był dla mnie rokiem testowym. Mogłem także ukierunkować siebie jako kolarza na poziomie World Tour. Myślę, że udało mi się to wykonać, odniosłem kilka zwycięstw, kilka razy zajmowałem miejsce w pierwszej dziesiątce, byłem w składzie na TdF. Ale jestem pewien, że rok 2013 będzie dla mnie jeszcze ważniejszy. Teraz wiem lepiej na czym polegają wyścigi i znam trasy oraz posiadam też więcej pewności siebie. Zatem z niecierpliwością czekam na kolejny sezon.

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments