Paweł Węgierski (Libertas Pratic Danieli) odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie we włoskich wyścigach juniorów młodszych!

Rodzina Węgierskich od ośmiu lat mieszka we Włoszech w mieście Fagagna, niedaleko Udine. W Polsce mieszkali w Środzie Śląskiej. Paweł trenuje wyczynowo kolarstwo od kilkunastu miesięcy, jest z rocznika 1996. W tym roku wygrał m.in wyścig otwierający sezon w regionie Veneto i właśnie w tej okolicy – jest jednym z najlepszych kolarzy w swojej kategorii wiekowej.

Tym razem podczas 32. edycji G.P. Allievi, na 60 kilometrowej trasie pokonał w sprinterskim pojedynku ponad 120 rywali i zanotował czwarte zwycięstwo w bieżącym roku! Pokonał Włochów – Stefano Vettorela (Team Bosco di Orsago) oraz Filippo Ronfini`ego (Sprint Vidor Edilsolgio La Vallata).

W tym sezonie chciał również pojawić się w Polsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli Mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Niestety system kwalifikacji sprawia, że Paweł musiałby przyjeżdżać specjalnie z Włoch na wyścigi eliminacyjne do OOM.