Paweł Węgierski (Libertas Pratic Danieli) odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie we włoskich wyścigach juniorów młodszych!

Rodzina Węgierskich od ośmiu lat mieszka we Włoszech w mieście Fagagna, niedaleko Udine. W Polsce mieszkali w Środzie Śląskiej. Paweł trenuje wyczynowo kolarstwo od kilkunastu miesięcy, jest z rocznika 1996. W tym roku wygrał m.in wyścig otwierający sezon w regionie Veneto i właśnie w tej okolicy – jest jednym z najlepszych kolarzy w swojej kategorii wiekowej.

Tym razem podczas 32. edycji G.P. Allievi, na 60 kilometrowej trasie pokonał w sprinterskim pojedynku ponad 120 rywali i zanotował czwarte zwycięstwo w bieżącym roku! Pokonał Włochów – Stefano Vettorela (Team Bosco di Orsago) oraz Filippo Ronfini`ego (Sprint Vidor Edilsolgio La Vallata).

W tym sezonie chciał również pojawić się w Polsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli Mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Niestety system kwalifikacji sprawia, że Paweł musiałby przyjeżdżać specjalnie z Włoch na wyścigi eliminacyjne do OOM.

Top 10:

1° WEGIERSKI PAWEL  (A.S.D. LIB CERESETTO PRATIC DANIELI)
2° VETTOREL STEFANO  (TEAM BOSCO DI ORSAGO)
3° RONFINI FILIPPO  (SPRINT VIDOR EDILSOLIGO LA VALLATA)
4° STEFANIN FILIPPO  (SPRINT VIDOR EDILSOLIGO LA VALLATA)
5° STAFFUS DANIEL  (S.C.D. PEDALE SANVITESE)
6° DAL MAS ALBERTO  (G.S.CANEVA IMET 2M DECORI ASD)
7° CORROCHER ANDREA  (S.S. SANFIORESE)
8° MAGAROTTO ALESSIO  (AS D. G.C. CARTURA NALIN)
9° GRASSI STEFANO  (AS D. G.C. CARTURA NALIN)
10° PASCOTTO DARIO  (INDUSTRIAL FORNITURE MORO – CHAIN )

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments