Alexey Lutsenko (Astana Continental Team) po udanej ucieczce wygrał drugi, popołudniowy etap Tour of Bulgaria. Najwyżej z kolarzy BDC MarcPol Team, na czwartej pozycji uplasował się Damian Walczak. “Dexter” był szósty.

Po porannym etapie wygranym przez Sergeia Pomoshnikova (Itera – Katusha), kolarze wyruszyli na drugi odcinek bułgarskiej etapówki liczący 93 kilometry. Dystans może nie był długi, ale 20 kilometrowy podjazd dał się wszystkim we znaki.

O losach wyścigu zdecydowała ucieczka trzech kolarzy zawiązana na początkowych kilometrach, w której znaleźli się: Alexey Lutsenko, Viacheslav Kuznetsov (Itera – Katusha) oraz Gorgi Georgiev (Brisaspor). Najszybszy z tej trójki okazał sie 20-letni Kazach, Lutsenko.

Bardzo mocno poszarpaną grupę zasadniczą za stratą 1:25 przyprowadził Damian Walczak. Na bardzo dobrej, szóstej pozycji uplasował się także Robert Radosz.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał dotychczasowy lider Pomoshnikov. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest “Waluś”, zajmujący siódme miejsce.

O trudach dzisiejszego etapu świadczy fakt, że z powodu przekroczonego limitu czasu aż 12 kolarzy zakończyło dziś ściganie . Na szczęście “niebiescy” jadą w komplecie, zajmując trzecią pozycję w klasyfikacji drużynowej.