Krzysztof Kosikowski i Artur Korc (Warmia i Mazury Olsztyn) zdobyli w Londynie dla Polski 32. medal XIV Paraolimpiady. W sobotę wywalczyli srebro po pasjonującej walce w końcówce kolarskiego wyścigu tandemów osób niedowidzących na trasie długości 104 km.

Poziom rywalizacji był niewiarygodnie wysoki i wyrównany. Na osiem kilometrów przed metą szanse na podium miało jeszcze siedem tandemów, które jechały prawie razem. Różnice były minimalne, wynosiły do kilku sekund. Gdy pozostały cztery kilometry do mety, na stromym kilometrowym podjeździe zaatakowali Włosi, bracia Ivano i Lucca Pizzi, a nam zabrakło już sił, by ich skontrować. Wyprzedzili nas o pięć sekund” – powiedział PAP pochodzący z Jeleniej Góry Korc, który w grudniu skończy 39 lat.

„Chcieliśmy w Londynie zdobyć złoto. Nie udało się. W wyścigu na czas dzieliła nas minuta od tego celu. Zajęliśmy siódme miejsce, ale… Już za cztery lata są następne igrzyska. Czasu niewiele i jak nas młode wilczki nie wygryzą, to z Rio de Janeiro wrócimy ze złotem. Bo my jesteśmy jak dobre wino, im starsze, tym lepsze. W Pekinie wyścig tandemów ukończyliśmy na piątej pozycji” – dodał 51-letni Kosikowski, który urodził się w gminie Urzędowa (powiat kraśnicki).