Spokojnie zapowiadający się 17. etap tegorocznego wyścigu Vuelta a España okazał się przełomy w całej rywalizacji hiszpańskiego Touru. Po spektakularnej akcji Alberto Contador (Saxo Bank – Tinkoff Bank) odnosi zwycięstwo i zdobywa znaczną przewagę w klasyfikacji generalnej nad Joaquinem Rodriquezem (Katusha).
Po dniu odpoczynku kolarze wrócili na trasę Vuelta a España, wyruszyli z miasta Santander, które po raz pierwszy od dziewięciu lat znalazło się na trasie hiszpańskiego wyścigu. Meta po 187 kilometrach jazdy usytuowana była na szczycie Fuente De, czyli premii górskiej 2. kategorii. Po drodze na kolarzy czekały również premie górskie 3. i 2. kategorii (Collado de Ozalba, Collado La Hoz).
Od samego startu wielu kolarzy próbowało ucieczek, jednak peleton nie pozwolił nikomu na samotną akcję. Na 58 kilometrze od głównej grupy chcieli oderwać się też Alberto Contador (Saxo Bank – Tinkoff Bank) i Alejandro Valverde (Movistar Team), ale po 5km zostali wchłonięci przez peleton, któremu mocne tempo nadawał zespół Katusha.
Po kilku pierwszych atakach, na 80 kilometrze od peletonu ostatecznie zdołało oderwać się 11 zawodników w składzie: Leonardo Duque (Cofidis), Pim Lightart (Vacansoleil-DCM), Danny Pate (Sky), Imanol Erviti (Movistar), Lloyd Mondory (AG2R), Alessandro Ballan (BMC), Mikel Astarloza (Euskaltel), Lars Boom (Rabobank), Bruno Pires (Saxo Bank-Tinkoff), Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step) oraz Javier Ramirez (Andalucia), na czele peletonu tempo nadawały zespoły Garmin-Sharp oraz Katusha a następnie RadioShack-Nissan.
Na 64 km przed metą w ucieczce pozostali już tylko Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step), Alessandro Ballan (BMC), Javier Ramirez (Andalucia), Danny Pate (Sky), Bruno Pires (Saxo Bank-Tinkoff) i Mikel Astarloza (Euskaltel). Na szczycie podjazdu Collado de Ozalba, mieli oni 19 sekund przewagi nad 18. osobową grupą faworytów.
Kiedy rozpoczął się przedostatni podjazd na Collado La Hoz z grupy faworytów zaatakował Alberto Contador, który szybko powiększał przewagę nad głównymi konkurentami w klasyfikacji generalnej, Joaquinem Rodriquezem (Katusha) i Alejandro Valverde (Movistar). Za plecami Contadora główna grupa zaczęła topnieć, odpadli z niej m.in. Robert Gesink (Rabobank) oraz Chris Froome (Sky).
Na szczycie Collado La Hoz Contador miał 16 sekund przewagi nad Rodriquezem i Valverde, a Froome tracił już do niego 55 sekund. Na ostatnim zjeździe Contador dołączył do prowadzącej grupki, w której jechało 12 zawodników.
Przed ostatnią lotną premią na Collado La Hoz od prowadzącej grupki oderwali się Alberto Contador (Saxo Bank-Tinkoff- Bank) wraz z Paulo Tiralongo (Astana) i uzyskali kilka sekund przewagi. Ze stratą 1:40 do Hiszpana jechała druga grupa z Rodriguezem i Valverde, w której tempo dyktował Alberto Losada (Katusha), jednak z biegiem czasu słabł.
W momencie kiedy na 15km do mety rozpoczął się podjazd, z drugiej grupki zaatakował Alejandro Valverde. Na podjeździe większość kolarzy jechała już pojedynczo i na 10km do mety Contador miał 1:30 przewagi nad Valverde i 2:30 nad Rodriguezem. Pięć kilometrów przed metą Valverde tracił już tylko minutę do Contadora, natomiast Rodriguez tracił do niego prawie 3 minuty.
Na mecie Contador miał tylko 5 sekund przewagi nad Valverde, natomiast Joaquin Rodriguez stracił do Contadora 2 minuty i 37 sekund przez co spadł na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Szanse dotychczasowego lidera na końcowy triumf w Vuelta a Espana spadły prawie do zera po tym jak poniósł na dzisiejszym etapie tak dużą stratę czasową.
Wyniki 17 etapu Vuelta a Espana:
1 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank | 4:29:20 | |
2 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:00:06 | |
3 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
4 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
5 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 0:00:19 | |
6 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | 0:00:55 | |
7 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:01:13 | |
8 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | 0:01:40 | |
9 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:02:13 | |
10 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:02:38 | |
11 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank | ||
12 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | ||
13 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | 0:03:03 | |
14 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | 0:03:18 | |
15 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:04:05 | |
16 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:04:17 | |
17 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD | 0:04:48 | |
18 | Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp | ||
19 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | ||
20 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
21 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
22 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
23 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | ||
24 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | ||
25 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
26 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
27 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
28 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD | ||
29 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | ||
30 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
31 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
32 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:04:58 | |
33 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank | 0:05:10 | |
34 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:05:19 | |
35 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
36 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | ||
37 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | 0:05:28 | |
38 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
39 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | 0:05:32 | |
40 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:05:43 | |
41 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 0:06:01 | |
42 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:07:14 | |
43 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:07:55 | |
44 | Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank | ||
45 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:09:21 | |
46 | Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD | ||
47 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank | 0:12:31 | |
48 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 0:18:29 | |
49 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | ||
50 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 0:20:22 | |
51 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | 0:20:51 | |
52 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
53 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
54 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
55 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
56 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
57 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
58 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge | ||
59 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | ||
60 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp | ||
61 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | ||
62 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | ||
63 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | ||
64 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
65 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | ||
66 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
67 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
68 | Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge | ||
69 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
70 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
71 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | ||
72 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
73 | Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp | ||
74 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | ||
75 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
76 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
77 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
78 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
79 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
80 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | ||
81 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
82 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | ||
83 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | ||
84 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
85 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | ||
86 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi | ||
87 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
88 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
89 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | ||
90 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
91 | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan | ||
92 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | ||
93 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | ||
94 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | ||
95 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank | ||
96 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
97 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | ||
98 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
99 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
100 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD | ||
101 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
102 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | ||
103 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank | ||
104 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
105 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | ||
106 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | ||
107 | Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge | ||
108 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank | ||
109 | Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp | ||
110 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank | ||
111 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | ||
112 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
113 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | ||
114 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge | ||
115 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
116 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
117 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
118 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
119 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
120 | Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge | ||
121 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
122 | Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
123 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | ||
124 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
125 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
126 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
127 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
128 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
129 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | ||
130 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | ||
131 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
132 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD | ||
133 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
134 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
135 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
136 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | ||
137 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | ||
138 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | ||
139 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
140 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | ||
141 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp | ||
142 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
143 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | ||
144 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
145 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | ||
146 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | ||
147 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp | ||
148 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
149 | Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD | ||
150 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | ||
151 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp | ||
152 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | ||
153 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
154 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | ||
155 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
156 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | ||
157 | Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD | ||
158 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | ||
159 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
160 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
161 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:23:17 | |
162 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | 0:24:23 | |
163 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | ||
164 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | ||
165 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | ||
166 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | ||
167 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
168 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
169 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
170 | Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp | ||
171 | Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge | ||
172 | Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge | ||
173 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | ||
174 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | ||
175 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
176 | Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp | ||
177 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | 0:25:41 | |
178 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:25:49 | |
179 | Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge | ||
DNF | Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team | ||
DNF | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team |
Klasyfikacja generalna po 17 etapie:
1 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank | 68:07:54 | |
2 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:01:52 | |
3 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:02:28 | |
4 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:09:40 | |
5 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 0:11:36 | |
6 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:12:06 | |
7 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:12:55 | |
8 | Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp | 0:13:06 | |
9 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:13:49 | |
10 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:14:10 | |
11 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:15:54 | |
12 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:16:22 | |
13 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:17:11 | |
14 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | 0:18:07 | |
15 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | 0:18:12 | |
16 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | 0:18:18 | |
17 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD | 0:19:13 | |
18 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD | 0:20:08 | |
19 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 0:20:24 | |
20 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:28:13 | |
21 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | 0:28:48 | |
22 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural | 0:29:24 | |
23 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:35:17 | |
24 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | 0:35:57 | |
25 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:40:26 | |
26 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | 0:40:30 | |
27 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:41:00 | |
28 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:44:27 | |
29 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:45:19 | |
30 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:50:22 | |
31 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp | 0:57:13 | |
32 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | 0:58:43 | |
33 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | 0:59:57 | |
34 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 1:00:20 | |
35 | Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank | 1:00:48 | |
36 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | 1:02:23 | |
37 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 1:03:42 | |
38 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | 1:05:01 | |
39 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 1:09:50 | |
40 | Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan | 1:15:11 | |
41 | Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank | 1:17:22 | |
42 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 1:18:34 | |
43 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi | 1:19:26 | |
44 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | 1:19:36 | |
45 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 1:22:50 | |
46 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi | 1:22:52 | |
47 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 1:23:03 | |
48 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 1:23:14 | |
49 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:23:26 | |
50 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 1:24:23 | |
51 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank | 1:25:08 | |
52 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 1:29:57 | |
53 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 1:31:33 | |
54 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi | 1:31:39 | |
55 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | 1:31:44 | |
56 | Hernani Broco (Por) Caja Rural | 1:31:55 | |
57 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | 1:32:20 | |
58 | Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp | 1:39:14 | |
59 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 1:39:41 | |
60 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | 1:40:26 | |
61 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 1:41:26 | |
62 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat | 1:41:42 | |
63 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank | 1:42:08 | |
64 | Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD | 1:43:53 | |
65 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale | 1:46:31 | |
66 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 1:47:52 | |
67 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 1:48:12 | |
68 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD | 1:48:39 | |
69 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi | 1:49:35 | |
70 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 1:52:24 | |
71 | Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 1:52:36 | |
72 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 1:52:43 | |
73 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi | 1:53:05 | |
74 | David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural | 1:53:23 | |
75 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 1:56:06 | |
76 | Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan | 1:57:04 | |
77 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 1:58:49 | |
78 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | 1:59:45 | |
79 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | 2:00:24 | |
80 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | 2:00:48 | |
81 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep | 2:00:58 | |
82 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 2:03:14 | |
83 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:03:24 | |
84 | Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano | 2:04:27 | |
85 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | 2:04:31 | |
86 | Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge | 2:05:10 | |
87 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 2:07:17 | |
88 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 2:10:22 | |
89 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:10:55 | |
90 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan | 2:11:22 | |
91 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural | 2:14:17 | |
92 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:14:25 | |
93 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | 2:14:39 | |
94 | Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp | 2:14:40 | |
95 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:17:15 | |
96 | Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank | 2:18:06 | |
97 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 2:18:14 | |
98 | Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia | ||
99 | Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan | 2:20:28 | |
100 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia | 2:20:49 | |
101 | Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge | 2:21:30 | |
102 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 2:22:53 | |
103 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | 2:22:55 | |
104 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | 2:23:53 | |
105 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | 2:25:32 | |
106 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:26:36 | |
107 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank | 2:27:25 | |
108 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 2:27:29 | |
109 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 2:27:42 | |
110 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 2:28:04 | |
111 | Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia | 2:30:00 | |
112 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 2:30:09 | |
113 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:30:11 | |
114 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | 2:30:56 | |
115 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 2:31:09 | |
116 | Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia | 2:31:57 | |
117 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | 2:32:06 | |
118 | Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:32:51 | |
119 | Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano | 2:33:24 | |
120 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | 2:34:49 | |
121 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | 2:35:08 | |
122 | Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano | 2:35:10 | |
123 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | 2:35:29 | |
124 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 2:36:04 | |
125 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:36:12 | |
126 | Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia | 2:37:37 | |
127 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | 2:40:21 | |
128 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:40:27 | |
129 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD | 2:40:46 | |
130 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp | 2:41:13 | |
131 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 2:41:22 | |
132 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank | 2:41:29 | |
133 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | 2:42:36 | |
134 | Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp | 2:42:47 | |
135 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 2:42:59 | |
136 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2:44:50 | |
137 | Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia | 2:45:35 | |
138 | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 2:45:40 | |
139 | John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano | 2:45:54 | |
140 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | 2:46:53 | |
141 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:47:50 | |
142 | Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD | 2:49:14 | |
143 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 2:49:50 | |
144 | Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:49:55 | |
145 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | 2:50:40 | |
146 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:50:43 | |
147 | Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan | 2:50:49 | |
148 | Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp | 2:51:12 | |
149 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 2:51:44 | |
150 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 2:52:34 | |
151 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep | 2:53:01 | |
152 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | 2:54:19 | |
153 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | 2:54:29 | |
154 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 2:55:59 | |
155 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | 2:57:46 | |
156 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 2:58:53 | |
157 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team | 2:59:12 | |
158 | Javier Chacon (Spa) Andalucia | 2:59:14 | |
159 | Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge | 3:00:30 | |
160 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | 3:01:21 | |
161 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank | 3:02:45 | |
162 | Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge | 3:04:20 | |
163 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp | 3:04:42 | |
164 | Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge | 3:05:56 | |
165 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | 3:07:10 | |
166 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:09:10 | |
167 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 3:09:22 | |
168 | Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD | 3:10:09 | |
169 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural | 3:10:46 | |
170 | Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge | 3:11:29 | |
171 | Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp | 3:14:05 | |
172 | Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge | 3:14:34 | |
173 | Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural | 3:17:45 | |
174 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural | 3:24:06 | |
175 | Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge | 3:24:28 | |
176 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 3:28:11 | |
177 | Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural | 3:29:09 | |
178 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia | 3:40:43 | |
179 | Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano | 3:48:22 |
Magda
Foto: www.bettiniphoto.net
Po prostu genialny etap. Cała tegoroczna Vuelta jest świetna ale dzisiejszy dzień na pewno przejdzie do historii.
Tak się powinno jeździć !!!
Gratulacje dla Alberto.
Contador pokazał klasę,udowodnił niedowiarkom,że jest genialny ! Jednym słowem : MAJSTERSZTYK ! Valverde też świetnie „pedałował” na ostatnich kilometrach. Vuelta w tym roku jest piękna,każdy etap daje tyle emocji,że głowa mała !
Wspaniały etap i genialna jazda Contadora. Nike nie myślał, że do sobotniego etapu będą jakieś przetasowania w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej. Okazało się, że można skutecznie zaatakować nie tylko na premii 1 kategorii. 🙂
nie ogladalem transmisji live bo akurat mialem 4 stopien zasilania, ale z tego co czytam w relacji powyzej to musial byc to niesamowity etap. mam nadziejieje ze uda mi sie obejzec powtorke z tego etapu. oczywiscie gratulacje dla alberto. pokazal niesamowity charakter i mam nadzieje, ze dowiezie czerwona koszulke do madrytu. wogole tegoroczna vuelta jest bezwzglednie najlepszym wyscigiem- jezeli chodzi o emocje jak i sama trase-od wielu wielu lat. zapewne przejdzie do historii kolarstwa i bedzie sie go wspominalo jeszcze latami.
Nareszcie nocna powtórka – dziś o 23:00 Eurosport2 – i z tego co widzę w końcu żaden tenis nie powinien kolidować. Jutro też powtarzają kilka razy – ES i ES2 – łatwiej można trafić!
Przez cała Vuelte trzymałem kciuki za Contadora, aż w końcu dziś pokazał na co go stać. Należy mu się lider całego Vuelta a España, za te wszystkie mordercze ataki
purito powinien wygrac tegoroczne giro, froome tour, a alberto vuelte…
Fantastyczny etap! Sól kolarstwa. Piękna akcja Albercika, zakończona podwójnym sukcesem. Brawo dla Valverde za super taktykę i rozstawienie gregariów. Może być żal Purito, ale to co pokazała dwójka jego rywali to po prostu coś niesamowitego. Takie kolarstwo chcemy oglądać, a nie nudne TdF jak w tym roku.
extra etap, wszyscy się jarali
No, no! Vuelta w tym roku rzeczywiście świetna! Też od początku wierzyłem, że AC pokaże klasę!
I co leci? Tenis! :/ W programie ES2 od 19:50 o nim ani słowa, ale to zdaje się jakieś przełożone spotkania :-/ Polujemy jutro, może się uda.