Polski junior młodszy ścigający się na co dzień we Włoszech – Paweł Węgierski (Libertas Pratic Danieli) odniósł kolejne zwycięstwo w swojej karierze.

Węgierski (na zdjęciu w środku) wygrał już drugi rok z rzędu klasyk Trieste-Gorizia-Udine Memorial Olinto Masotti e Dante Segale! Tym razem pokonał kolarza Reprezentacji Austrii Stefana Tafernera oraz Słoweńca Anze Pazlara (Grega Bole Blet).

Rodzina Węgierskich od ośmiu lat mieszka we Włoszech w mieście Fagagna, niedaleko Udine. W Polsce mieszkali w Środzie Śląskiej. Paweł trenuje wyczynowo kolarstwo od kilkunastu miesięcy, jest z rocznika 1996. W tym roku wygrał m.in wyścig otwierający sezon w regionie Veneto i właśnie w tej okolicy – jest jednym z najlepszych kolarzy w swojej kategorii młodzieżowej.

W tym sezonie chciał również pojawić się w Polsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli Mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Niestety system kwalifikacji sprawia, że Paweł musiałby przyjeżdżać specjalnie z Włoch na wyścigi eliminacyjne do OOM.

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments