Yukiya Arashiro (Europcar) odniósł jeden z największych w karierze sukcesów – wygrywając klasyfikację generalną Tour du Limousin (2.HC). Ostatni etap francuskiej imprezy padł łupem Jeremy`ego Roy (FDJ-BigMat).

Ostatni dzień ścigania to 173.9 kilometra pomiędzy miejscowościami Varetz, a Limoges. Losy wyścigu rozstrzygnęły się na ostatnich 50 kilometrach. Od zasadniczej grupy oderwało się w sumie kilkudziesięciu zawodników, którzy porwali się na mniejsze grupki.

Osiem kilometrów przed końcem, na czele kręcili Jérémy Roy (FDJ-Big Mat) oraz Yukiya Arashiro (Europcar). Dzielny Francuz zgubił jednak Japończyka i sięgnął tym samym po etapowy triumf. Arashiro jednak wygrał cały wyścig.

Tomasz Olejnik (Team Veranda Rideau – Super U) niestety nie ukończył rywalizacji.

Wyniki:

1 ROY Jérémy FDJ les 173.9 km en 4h03’21” (moy. 42.877 km/h) 10”
2 ARASHIRO Yukiya EUC à 21” 6”
3 GESLIN Anthony FDJ à 26” 4”
4 GALLAND Jérémie SAU à 28”
5 TRONET Steven AUB à 30”
6 SARAMOTINS Aleksejs COF ”
7 * SCHMIDT Fabien RLM à 32” 2”
8 PERGET Mathieu ALM ”
9 FAUCON Guillaume AUB ”
10 * DENIFL Stefan VCD ”
11 GEORGES Sylvain ALM à 41”
12 * LAENGEN Vegard Stake TT1 ”
13 DURET Sébastien BSC ”
14 ANTOMARCHI Julien TT1 à 53”
15 CACCIA Diego FAR ”
16 * DESRIAC Loïc RLM à 01’39”
17 DEGAND Thomas ACC à 02’05”
18 PAVARIN Marcello VCD ”
19 VAN GOOLEN Jurgen ACC à 02’50”
20 * KORETZKY Clément LPM à 02’52” 1”
21 BELLEMAKERS Dirk LAN à 02’54”
22 * ZINGLE Romain COF à 03’01”
23 BICHOT Freddy VRU ”     6”
24 * TARRIDE Grégoire LPM ”
25 GERARD Arnaud FDJ à 03’14”
26 MOMBAERTS Johan AUB ”
27 JEROME Vincent EUC ”
28 MALACARNE Gael BSC ”
29 HIVERT Jonathan SAU à 03’16”
30 HOUANARD Steve ALM à 06’28” 2”
31 SELVAGGI Mirko VCD à 07’31”
32 * WAUTERS Willem VCD ”
33 * PLANCKAERT Baptiste LAN ”
34 * ANDRIATO Rafael FAR ”
35 TURGOT Sébastien EUC ”     1”
36 CHAMPION Dimitri BSC ”
37 ASCANI Luca FAR ”
38 ESKOV Nikita RVL ”
39 TRUSOV Nikolay RVL ”
40 BODROGI Laszlo TT1 ”
41 * EDET Nicolas COF ”
42 ROUSSEAU Nicolas AUB ”
43 * BONNAFOND Guillaume ALM ”
44 GUILLOU Florian BSC ”
45 * LEMARCHAND Romain ALM à 07’35”
46 * SEPULVEDA Eduardo FDJ ”
47 HABEAUX Gregory ACC ”
48 DEVILLERS Gilles LAN à 11’37”
49 * SISKEVICIUS Evaldas LPM à 17’25” 3”
50 * VAUBOURZEIX Thomas LPM ”     2”
51 * BOULO Matthieu RLM ”
52 * RAIBAUD Jimmy ALM ”
53 * BORCHI Stefano FAR à 17’54”

Nie wystartowali :   
DRUJON Benoît AUB
* DE TROYER Tim ACC

Wycofani :    
* HAMELINK Jasper VCD
MORTENSEN Martin VCD
MOUREY Francis FDJ
* ROUX Anthony FDJ
* BERGERET Sébastien FDJ
ZARGARI Amir ALM
PICHOT Alexandre EUC
BOUYER Franck EUC
CHTIOUI Rafaa EUC
GENE Yohann EUC
KERN Christophe EUC
MANGEL Laurent SAU
* RENAULT Maxime SAU
LELAY David SAU
* TORTELIER Etienne SAU
SIMON Julien SAU
TALABARDON Yannick SAU
DUMOULIN Samuel COF
FOUCHARD Julien COF
MONIER Damien COF
VALENTIN Tristan COF
VOGONDY Nicolas COF
VACHON Florian BSC
BIDEAU Jean-Marc BSC
DELPECH Jean-Luc BSC
* FONSECA Armindo BSC
* RACAULT Ronan AUB
THIRE Jonathan AUB
COLIN Anthony RLM
DRANCOURT Pierre RLM
GUAY Julien RLM
LALOUETTE Kevin RLM
LE CORRE Florian RLM
* DUVAL Julien VRU
MALLE Guillaume VRU
OLEJNIK Tomasz VRU  
CUMONT Gaylord VRU
* JARRIER Benoit VRU
* DENIS Kévin VRU
VERMEULEN Franck VRU
GIRAUD Benjamin LPM
* PERRICHON Pierre-Luc LPM
* MARTINEZ Yannick LPM
CAETHOVEN Steven ACC
BARBE Koen LAN
HONIG Reinier LAN
* JUODVALKIS Egidijus LAN
* BACKAERT Frederik LAN
CALLEGARIN Daniele TT1
CUSIN Rémi TT1
* FORTIN Filippo TT1
KOCJAN Jure TT1
VERSCHOOR Martijn TT1
* GUARDINI Andrea FAR
BENENATI Cristian FAR
* BERTOLINI Thomas FAR
* STAMEGNA Sebastian FAR
VALYNIN Valery RVL
* MAIKIN Roman RVL

Klasyfikacja generalna:
1 ARASHIRO Yukiya EUC les 711.1 km en 16h48’30” (moy. 42.302 km/h)
2 ROY Jérémy FDJ à 0”
3 * SCHMIDT Fabien RLM à 02”
4 PERGET Mathieu ALM à 06”
5 * DENIFL Stefan VCD à 07”
6 GESLIN Anthony FDJ ”
7 TRONET Steven AUB à 09”
8 GALLAND Jérémie SAU à 13”
9 SARAMOTINS Aleksejs COF à 15”
10 FAUCON Guillaume AUB à 17”
11 * LAENGEN Vegard Stake TT1 à 18”
12 DURET Sébastien BSC à 26”
13 GEORGES Sylvain ALM ”
14 ANTOMARCHI Julien TT1 à 28”
15 CACCIA Diego FAR à 01’06”
16 * DESRIAC Loïc RLM à 01’24”
17 PAVARIN Marcello VCD à 01’50”
18 DEGAND Thomas ACC ”
19 BICHOT Freddy VRU à 02’35”
20 VAN GOOLEN Jurgen ACC ”
21 * KORETZKY Clément LPM à 02’36”
22 BELLEMAKERS Dirk LAN à 02’39”
23 * TARRIDE Grégoire LPM à 02’41”
24 * ZINGLE Romain COF à 02’46”
25 GERARD Arnaud FDJ à 02’59”
26 JEROME Vincent EUC ”
27 MALACARNE Gael BSC ”
28 MOMBAERTS Johan AUB ”
29 HIVERT Jonathan SAU à 04’10”
30 HOUANARD Steve ALM à 05’58”
31 * SEPULVEDA Eduardo FDJ à 07’06”
32 ROUSSEAU Nicolas AUB ”
33 HABEAUX Gregory ACC à 07’07”
34 * BONNAFOND Guillaume ALM à 07’12”
35 TURGOT Sébastien EUC à 07’13”
36 SELVAGGI Mirko VCD ”
37 TRUSOV Nikolay RVL à 07’16”
38 * ANDRIATO Rafael FAR ”
39 * PLANCKAERT Baptiste LAN ”
40 BODROGI Laszlo TT1 ”
41 * WAUTERS Willem VCD ”
42 ESKOV Nikita RVL ”
43 * LEMARCHAND Romain ALM à 07’20”
44 ASCANI Luca FAR à 07’44”
45 GUILLOU Florian BSC à 08’11”
46 CHAMPION Dimitri BSC à 14’54”
47 * SISKEVICIUS Evaldas LPM à 16’44”
48 * VAUBOURZEIX Thomas LPM à 17’02”
49 * BOULO Matthieu RLM à 17’10”
50 * RAIBAUD Jimmy ALM à 17’52”
51 * EDET Nicolas COF à 19’04”
52 DEVILLERS Gilles LAN à 23’11”
53 * BORCHI Stefano FAR à 27’07”
Foto: bettiniphoto.net

Andrzje

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments