Edvaldas Siskevicius (La Pomme Marseille) wygrał drugi etap Tour du Limousin(2.HC) i odebrał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Jure Kocjanowi (Team Type 1 – Sanofi).

Drugi dzień rywalizacji we francuskiej etapówce o wysokiej randze to kolejny, pofałdowany odcinek z trzema górskimi premiami. Kolarze startowali z Oradour-sur-Glane, a finiszowali po 186 kilometrach w Saint-Junien.

Zaraz po starcie doszło do wielu ataków. O dziwo, ich autorami byli kolarze z początku klasyfikacji generalnej. Próbowali lider: Jure Kocjan oraz drugi i trzeci Julien Simon (Saur-Sojasun) i Eduardo Spuelveda (FDJ-BigMat). Jak później się okazało, było to spowodowane lotną premią, która padła łupem Słoweńca.

Wkrótce od zasadniczej grupy odjechało 22. zawodników. Byli to: Roy et Bergeret (FDJ – Big Mat), Lemarchand, Raibaud (AG2R), Pichot, Kern (Europcar), Fouchard (Cofidis), Malacarne, Champion i Guillou (Bretagne – Schuller), Lalouette (Roubaix LM), Duval i Denis (Veranda Rideau), Rousseau, Mombaerts (Auber 93), Delarozière, Vaubourzeix (La Pomme Marseille), Bellemakers (Landbouwkrediet), Bodrogi i Laengen (Team Type 1), Borchi oraz Caccia (Farnese Vini).

Czołówka nie miała dużej przewagi i na przeskoczenie do przodu zdecydowali się: Jérémy Roy (FDJ – Big Mat), Sébastien Turgot (Europcar) i Siskevicius (La Pomme Marseille). Grupka harcowników skurczyła się do kilkunastu zawodników i różnica między nimi a peletonem, wynosiła 50 sekund na 30 km przed końcem.

Bliżej mety, na solową akcję zdecydował się Siskevicius. 24-letni Litwin w pięknym stylu pomknął w stronę mety i nie dał się już dogonić. Drugi na kresce zameldował się Steven Tronet (Auber 93), a trzeci był Julien Simon.

Siskevicius, dla którego to drugie zwycięstwo w sezonie – został nowym liderem.

Top 10:

1. Evaldas Siskevicius (La Pomme Marseille)
2. Steven Tronet (Auber 93)
3. Julien Simon (Saur-Sojasun)
4. Jérémie Galland (Saur-Sojasun)
5. Reinier Honig (Landbouwkrediet)
6. Nikolay Trusov (Rus Velo)
7. Clément Koretzky (La Pomme Marseille)
8. Vincent Jérôme (Europcar)
9. Fabien Schmidt (Roubaix – Lille Métropole)
10. Benoît Drujon (Auber 93)

Foto:bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments