Brytyjski Team Sky potwierdził skład dziewięciu kolarzy, którzy wystąpią na trzecim Grand Tourze w tym roku- hiszpańskiej Vuelcie. Liderem zespołu będzie Chris Froome – drugi kolarz tegorocznego TdF i brązowy medalista olimpijski.

Z Brytyjczykiem będzie współpracował bardzo silny skład: Juan Antonio Flecha, Sergio Henao, Danny Pate, Richie Porte, Ian Stannard, Ben Swift, Rigoberto Urán and Xabier Zandio.

Tak mówi o swoich zawodnikach dyrektor sportowy Sky- Nicolas Portal.

Mamy w składzie kolarzy o różnych specjalnościach. Jest medalista olimpijski, wspaniali górale, kilku naprawdę silnych kolarzy na płaskie etapy i bardzo szybki sprinter.

Każdy kolarz zna swoje zadanie. Już od pierwszego etapu musimy zacząć mocno.

Jeśli chodzi o Froom`a, widać jak dobrze wpłynął na niego przejechany TdF. Myślę, że tutaj, także będzie bardzo silny. Ten wyścig jest dla niego głównym celem, a my mamy drużynę, która jest w stanie pomóc mu odnieść sukces.

Chris Froome powiedział: „Zawsze planowałem wystąpić na Vuelcie. Będę jechał jako lider, ale w swoich szeregach mamy też zawodników, którzy są w stanie zająć dobre miejsce w klasyfikacji generalnej. Henao i Uran to kolarze z wielkim potencjałem, a i Richie Porte jest w stanie zabłyszczeć. Zamierzam wykonać dobrą robotę, taką, jakiej wymaga ode mnie zespół. Będę się starał jechać, by wygrać klasyfikację generalną, ale jeśli okaże się, że któryś z chłopaków jest silniejszy, będę pracował na niego. Myślę, że to będzie fascynujący wyścig.”

A tak o Vuelcie wypowiada się Ben Swift: „Mamy silny i dobrze dobrany team. Mamy wielu chłopaków, którzy są w stanie pomagać Chrisowi w górach i spodziewam się, że to będzie bardzo dobry wyścig. Froome ma niewiarygodnie udany sezon i mam nadzieję, że będzie to w stanie kontynuować i stanąć na najwyższym stopniu podium w Hiszpanii.”

To naprawdę silna drużyna. Każdy jest w formie i mamy sznasę powtórzyć sukces z przed roku.

Froome wygląda na kolarza w wielkiej formie i ja również dobrze przygotowałem się do tego wyścigu. Jestem bardzo podekscytowany startem w tym wyścigu.

Trasa jest górzysta i ma wiele lotnych premii, a to pasuje i mnie i Chrisowi. Myślę, że powinienem mieć sporo okazji, by pokazać na co mnie stać, ale oczywiście będę też pomagał drużynie- powiedział Rigoberto Uran.

Marta Wiśniewska

Foto: www.bettiniphoto.net

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments