Łukasz Wiśniowski (TKK Pacific Toruń) po udanej ucieczce został triumfatorem VII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego – Memoriał Wojciecha Paducha w Kijewie Królewskim.

Kolarze elity do pokonania mieli 6 rund po 17,5 kilometra wokół miejscowości Kijewo Królewskie, co dawało łączny dystans 105 kilometrów.

O losach wyścigu zdecydowała ucieczka w składzie: Wiśniowski, Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice) i Anatoliy Pakhtusov (ISD Lampre). W końcówce dwóch Łukaszów odjechało Ukraińcowi i pomiędzy sobą stoczyli walkę o zwycięstwo.

Lepszy okazał się brązowy medalista mistrzostw Polski, Łukasz Wiśniowski, który m.in. dzięki dzisiejszej bardzo dobrej postawie znalazł się w składzie reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

Peleton przyprowadził najlepszy orlik podczas Memoriału Królaka, Maksym Vasyliev (ISD Lampre).

Pełne wyniki > tutaj

 

Poprzedni artykułZnamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy do lat 23
Następny artykułAlberto Contador: „Jestem bardzo szczęśliwy, że znów mogę się ścigać”
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments