Andre Greipel (Lotto-Belisol) w arcyciekawej końcówce na ulicach Le Cap d’Agde pokonał Petera Sagana (Liquigas-Cannondale) i skompletował tym samym hat-trick w tegorocznej odsłonie Tour de France.

Kolarze wystartowali z Saint-Paul-Trois-Châteaux, a finiszowali w Le Cap d’Agde. Ostatnie kilkadziesiąt nad wybrzeżem Morza Śródziemnego było bardzo wietrzne. Na 23 kilometry przed kreską, znajdowała się jedyna tego dnia premia górska. Krótka hopka Mont Saint-Clair liczyła 1.6 km podjazdu, a średnie nachylenie wynosiło tam 10 %

W dniu święta narodowego Francuzów, wielu “trójkolorowych” chciało zabrać się w odjazd i być na ustach wszystkich swoich rodaków. Ostatecznie od zasadniczej grupy oderwali się:  Pablo Urtasun (Euskaltel-Euskadi), Maxime Bouet (Ag2r-La Mondiale), Samuel Dumoulin (Cofidis), Jimmy Engoulvent (Saur-Sojasun), Mathieu Ladagnous (FDJ-BigMat), Michael Morkov (SaxoBank Tinkoff), Jerome Pineau (Omega Pharma – Quick Step ) oraz Rob Curvers (Argos Shimano).

33 kilometry po starcie, czołówka miała ponad 9 minut przewagi i do pracy zabrali się zawodnicy Orica GreenEdge. Z kolei na 62 kilometry przed metą, na samotny atak z przodu zdecydował się Morkov. W pewnym momencie różnica między Duńczykiem a goniącą go grupką urosła do minuty. Peleton to samotnego uciekiniera tracił 3 minuty i 20 sekund. Było to 20 km po ataku zawodnika SaxoBank-Tinkoff.

Morkov podobnie jak ucieczka osłabł na wietrznym odcinku w końcówce i wszyscy harcownicy zostali złapani przez grupę na wspomnianym wyżej podjeździe. Mocne tempo podyktował m.in Cadel Evans (BMC-Racing). Za grupą zostali sprinterzy w tym Mark Cavendish (Sky Team).

Po zjazdach utworzyła się kilkudziesięcioosobowa grupka z wszystkimi kolarzami z czołówki generalki oraz szybkimi: Peterem Saganem (Liquigas-Cannondale), Andre Greipelem (Lotto-Belisol) i Edvaldem Boassonem Hagenem (Sky Team). 15 kilometrów przed końcem, ataku spróbowali Alexander Vinokourov (Astana) oraz Michael Albasini (Orica GreenEdge).

Szwajcarsko-kazachski duet trzymał się dzielnie i został skasowany na ostatnich trzech kilometrach przez licznie zgromadzonych w grupce pościgowej zawodników Lotto-Belisol, którzy podobnie jak wcześniej Sky Team próbowali “rantować” na bocznym wietrze. Chwilę później, po tym jak pomocnicy Andre Greipela opadli z sił – na kontratak zdecydowali się: Luis Leon Sanchez (Rabobank) oraz kolarz z Argos Shimano. Również ta akcja została skasowana, tym razem osobiście przez Bradley`a Wigginsa (Sky Team) na ostatnim kilometrze.

W sprinterskim pojedynku lepszy okazał się Andre Greipel, co dało mu już trzecie zwycięstwo etapowe w tej edycji Wielkiej Pętli. Z koła Niemca nie zdążył wyjść Sagan, a trzeci był Hagen.

Wyniki:

1. GER GREIPEL André LOTTO-BELISOL TEAM 04h 57′ 59”
2. SVK SAGAN Peter LIQUIGAS-CANNONDALE + 00′ 00”
3. NOR BOASSON HAGEN Edvald SKY PROCYCLING + 00′ 00”
4. FRA HINAULT Sébastien AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
5. RSA IMPEY Daryl ORICA GREENEDGE + 00′ 00”
6. FRA SIMON Julien SAUR-SOJASUN + 00′ 00”
7. ITA MARCATO Marco VACANSOLEIL-DCM + 00′ 00”
8. BEL GILBERT Philippe BMC RACING TEAM + 00′ 00”
9. SVK VELITS Peter OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 00”
10. GER HONDO Danilo LAMPRE – ISD + 00′ 00”
11. ITA NIBALI Vincenzo LIQUIGAS-CANNONDALE + 00′ 00”
12. GBR WIGGINS Bradley SKY PROCYCLING + 00′ 00”
13. SLO BRAJKOVIC Janez ASTANA PRO TEAM + 00′ 00”
14. BEL DE WEERT Kevin OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 00”
15. GBR FROOME Christopher SKY PROCYCLING + 00′ 00”
16. AUS EVANS Cadel BMC RACING TEAM + 00′ 00”
17. BEL VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL TEAM + 00′ 00”
18. GER KLÖDEN Andréas RADIOSHACK-NISSAN + 00′ 00”
19. IRL ROCHE Nicolas AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
20. USA VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 00′ 00”
21. FRA SPRICK Matthieu TEAM ARGOS-SHIMANO + 00′ 00”
22. ESP ZUBELDIA Haimar RADIOSHACK-NISSAN + 00′ 00”
23. FRA ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
24. BEL ROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL TEAM + 00′ 00”
25. DEN SORENSEN Chris Anker TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 00′ 00”
26. BEL MONFORT Maxime RADIOSHACK-NISSAN + 00′ 00”
27. ESP MARTINEZ Egoi EUSKALTEL – EUSKADI + 00′ 00”
28. AUS GERRANS Simon ORICA GREENEDGE + 00′ 00”
29. RUS VORGANOV Eduard KATUSHA TEAM + 00′ 00”
30. USA HORNER Christopher RADIOSHACK-NISSAN + 00′ 00”
31. FRA COPPEL Jérôme SAUR-SOJASUN + 00′ 00”
32. ESPSANCHEZ Luis-Leon RABOBANK CYCLING TEAM + 00′ 00”
33. FRAPINOT Thibaut FDJ-BIGMAT + 00′ 00”
34. FRACHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
35. PORCOSTA Rui Alberto MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
36. RUSMENCHOV Denis KATUSHA TEAM + 00′ 00”
37. ITACARUSO Gianpaolo KATUSHA TEAM + 00′ 00”
38. ITASCARPONI Michele LAMPRE – ISD + 00′ 00”
39. USAVANDE VELDE Christian GARMIN-SHARP + 00′ 00”
40. LUXSCHLECK Frank RADIOSHACK-NISSAN + 00′ 00”
41. CROKISERLOVSKI Robert ASTANA PRO TEAM + 00′ 00”
42. FRAFEDRIGO Pierrick FDJ-BIGMAT + 00′ 00”
43. RUSKARPETS Vladimir MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
44. AUSROGERS Michael SKY PROCYCLING + 00′ 09”
45. KAZVINOKOUROV Alexandre ASTANA PRO TEAM + 00′ 46”
46. AUSHANSEN Adam LOTTO-BELISOL TEAM + 01′ 08”
47. DENBAK Lars LOTTO-BELISOL TEAM + 01′ 19”
48. JPNARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 01′ 45”
49. FRAVOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 01′ 45”
50. SUIALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 02′ 29”
51. FRAMOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 08′ 03”
52. BELDE GREEF Francis LOTTO-BELISOL TEAM + 08′ 36”
53. NEDTEN DAM Laurens RABOBANK CYCLING TEAM + 08′ 36”
54. GERVOIGT Jens RADIOSHACK-NISSAN + 08′ 36”
55. DENMORKOV Michael TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 08′ 36”
56. ARGHAEDO Juan Jose TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 08′ 36”
57. FRABOUET Maxime AG2R LA MONDIALE + 08′ 36”
58. NEDTANKINK Bram RABOBANK CYCLING TEAM + 08′ 36”
59. NEDDE KORT Koen TEAM ARGOS-SHIMANO + 08′ 36”
60. BLRHUTAROVICH Yauheni FDJ-BIGMAT + 08′ 36”
61. GERSIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL TEAM + 08′ 36”
62. FRAROY Jérémy FDJ-BIGMAT + 08′ 36”
63. FRACHAVANEL Sylvain OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 08′ 36”
64. SVKVELITS Martin OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 08′ 36”
65. FRALADAGNOUS Matthieu FDJ-BIGMAT + 08′ 36”
66. ESPPEREZ MORENO Ruben EUSKALTEL – EUSKADI + 08′ 36”
67. GBRCAVENDISH Mark SKY PROCYCLING + 08′ 36”
68. AUSCOOKE Baden ORICA GREENEDGE + 08′ 36”
69. ITAMALACARNE Davide TEAM EUROPCAR + 08′ 36”
70. GERGRABSCH Bert OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 08′ 36”
71. AUSCANTWELL Jonathan TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 08′ 36”
72. FRADUMOULIN Samuel COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 08′ 36”
73. BELZINGLE Romain COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 08′ 36”
74. UKRGRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 08′ 36”
75. UKRPOPOVYCH Yaroslav RADIOSHACK-NISSAN + 08′ 36”
76. FRAJEANDESBOZ Fabrice SAUR-SOJASUN + 08′ 36”
77. ITAOSS Daniel LIQUIGAS-CANNONDALE + 08′ 36”
78. FRAPINEAU Jérôme OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 08′ 36”
79. FRALEMOINE Cyril SAUR-SOJASUN + 08′ 36”
80. SLOBOZIC Borut ASTANA PRO TEAM + 08′ 36”
81. NEDCURVERS Roy TEAM ARGOS-SHIMANO + 11′ 11”
82. ITAQUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM + 12′ 31”
83. BLRKUCHYNSKI Aliaksandr KATUSHA TEAM + 12′ 31”
84. SUISCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 12′ 31”
85. KAZKASHECHKIN Andrey ASTANA PRO TEAM + 12′ 31”
86. RUSTROFIMOV Yury KATUSHA TEAM + 12′ 31”
87. FRABERNAUDEAU Giovanni TEAM EUROPCAR + 12′ 31”
88. FRAMINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 12′ 31”
89. FRAMARINO Jean Marc SAUR-SOJASUN + 12′ 31”
90. FRAENGOULVENT Jimmy SAUR-SOJASUN + 12′ 31”
91. AUSO’GRADY Stuart ORICA GREENEDGE + 12′ 31”
92. AUSLANCASTER Brett Daniel ORICA GREENEDGE + 12′ 31”
93. AUSGOSS Matthew Harley ORICA GREENEDGE + 12′ 31”
94. NEDWEENING Pieter ORICA GREENEDGE + 12′ 31”
95. NEDKRUIJSWIJK Steven RABOBANK CYCLING TEAM + 12′ 31”
96. USAHINCAPIE George BMC RACING TEAM + 12′ 31”
97. USAFARRAR Tyler GARMIN-SHARP + 12′ 31”
98. SWEKESSIAKOFF Fredrik ASTANA PRO TEAM + 12′ 31”
99. NZLHENDERSON Gregory LOTTO-BELISOL TEAM + 12′ 31”
100. FRAFOUCHARD Julien COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 12′ 31”
101. GERKNEES Christian SKY PROCYCLING + 12′ 31”
102. GERNERZ Dominik LIQUIGAS-CANNONDALE + 12′ 31”
103. FRAGENE Yohann TEAM EUROPCAR + 12′ 31”
104. AUTEISEL Bernhard SKY PROCYCLING + 12′ 31”
105. FRAJEROME Vincent TEAM EUROPCAR + 12′ 31”
106. ITACANUTI Federico LIQUIGAS-CANNONDALE + 12′ 31”
107. ITAVANOTTI Alessandro LIQUIGAS-CANNONDALE + 12′ 31”
108. FRACASAR Sandy FDJ-BIGMAT + 12′ 31”
109. NEDVAN HUMMEL Kenny Robert VACANSOLEIL-DCM + 12′ 31”
110. FRAHUGUET Yann TEAM ARGOS-SHIMANO + 12′ 31”
111. BELDEVENYNS Dries OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 12′ 31”
112. NEDTIMMER Albert TEAM ARGOS-SHIMANO + 12′ 31”
113. ESPURTASUN PEREZ Pablo EUSKALTEL – EUSKADI + 12′ 31”
114. FRAROUX Anthony FDJ-BIGMAT + 12′ 31”
115. ITAPAOLINI Luca KATUSHA TEAM + 14′ 04”
116. SLOKOREN Kristijan LIQUIGAS-CANNONDALE + 14′ 04”
117. GERGRETSCH Patrick TEAM ARGOS-SHIMANO + 14′ 04”
118. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 14′ 04”
119. FRALEVARLET Guillaume SAUR-SOJASUN + 14′ 04”
120. FRAKADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 14′ 04”
121. ITABASSO Ivan LIQUIGAS-CANNONDALE + 14′ 04”
122. GERBURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 14′ 04”
123. POLSZMYD Sylvester LIQUIGAS-CANNONDALE + 14′ 04”
124. FRAPINEAU Cedric FDJ-BIGMAT + 14′ 04”
125. ESPCOBO ACEBO Juan Jose MOVISTAR TEAM + 14′ 04”
126. FRARIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 14′ 04”
127. ESPMATE MARDONES Luis Angel COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 14′ 04”
128. FRAVICHOT Arthur FDJ-BIGMAT + 14′ 04”
129. BELBOECKMANS Kris VACANSOLEIL-DCM + 14′ 04”
130. ESPVALVERDE Alejandro MOVISTAR TEAM + 14′ 04”
131. ESPHORRACH Joan KATUSHA TEAM + 14′ 04”
132. BELNUYENS Nick TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 14′ 04”
133. GBRMILLAR David GARMIN-SHARP + 14′ 04”
134. DENSORENSEN Nicki TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 14′ 04”
135. ITAMARZANO Marco LAMPRE – ISD + 14′ 04”
136. NEDKROON Karsten TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 14′ 04”
137. BELGHYSELINCK Jan COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 14′ 04”
138. ITASTORTONI Simone LAMPRE – ISD + 14′ 04”
139. DENLUND Anders TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 14′ 04”
140. USALEIPHEIMER Levi OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 14′ 04”
141. GBRCUMMINGS Stephen BMC RACING TEAM + 14′ 04”
142. KAZIGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM + 14′ 04”
143. IRLMARTIN Daniel GARMIN-SHARP + 14′ 04”
144. ESPVALLS FERRI Rafael VACANSOLEIL-DCM + 14′ 04”
145. SLOBOLE Grega LAMPRE – ISD + 14′ 04”
146. ESPPLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 14′ 04”
147. FRAEDET Nicolas COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 14′ 04”
148. AUSPORTE Richie SKY PROCYCLING + 14′ 04”
149. RUSGUSEV Vladimir KATUSHA TEAM + 14′ 04”
150. KAZFOFONOV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 14′ 04”
151. USAZABRISKIE David GARMIN-SHARP + 14′ 04”
152. FRAPERAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 14′ 04”
153. BELVAN SUMMEREN Johan GARMIN-SHARP + 14′ 04”
154. NEDHOOGERLAND Johnny VACANSOLEIL-DCM + 14′ 04”
155. FRAFEILLU Brice SAUR-SOJASUN + 14′ 04”
156. ESPAZANZA SOTO Jorge EUSKALTEL – EUSKADI + 14′ 04”
157. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Gorka EUSKALTEL – EUSKADI + 14′ 04”
158. BLRKIRYIENKA Vasili MOVISTAR TEAM + 14′ 04”
159. ESTTAARAMAE Rein COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 14′ 04”
160. FRAGAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 14′ 04”
161. BELVANENDERT Jelle LOTTO-BELISOL TEAM + 14′ 04”
162. NEDLANGEVELD Sebastian ORICA GREENEDGE + 14′ 04”
163. FRAKERN Christophe TEAM EUROPCAR + 14′ 12”

Klasyfikacja generalna:

1. GBR WIGGINS Bradley SKY PROCYCLING 59h 32′ 32”
2. GBR FROOME Christopher SKY PROCYCLING + 02′ 05”
3. ITA NIBALI Vincenzo LIQUIGAS-CANNONDALE + 02′ 23”
4. AUS EVANS Cadel BMC RACING TEAM + 03′ 19”
5. BEL VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL TEAM + 04′ 48”
6. ESP ZUBELDIA Haimar RADIOSHACK-NISSAN + 06′ 15”
7. USA VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 06′ 57”
8. SLO BRAJKOVIC Janez ASTANA PRO TEAM + 07′ 30”
9. FRA ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 08′ 31”
10. FRA PINOT Thibaut FDJ-BIGMAT + 08′ 51”
11. GER KLÖDEN Andréas RADIOSHACK-NISSAN + 09′ 29”
12. LUX SCHLECK Frank RADIOSHACK-NISSAN + 09′ 45”
13. IRL ROCHE Nicolas AG2R LA MONDIALE + 10′ 49”
14. FRA COPPEL Jérôme SAUR-SOJASUN + 11′ 27”
15. USA HORNER Christopher RADIOSHACK-NISSAN + 12′ 41”
16. RUS MENCHOV Denis KATUSHA TEAM + 17′ 21”
17. BEL MONFORT Maxime RADIOSHACK-NISSAN + 17′ 41”
18. ESP MARTINEZ Egoi EUSKALTEL – EUSKADI + 18′ 04”
19. POR COSTA Rui Alberto MOVISTAR TEAM + 19′ 02”
20. DEN SORENSEN Chris Anker TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 20′ 12”
21. ITA SCARPONI Michele LAMPRE – ISD + 20′ 32”
22. CRO KISERLOVSKI Robert ASTANA PRO TEAM + 20′ 54”
23. SVK VELITS Peter OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 27′ 37”
24. ESP VALVERDE Alejandro MOVISTAR TEAM + 32′ 59”
25. AUS ROGERS Michael SKY PROCYCLING + 33′ 13”
26. RUS VORGANOV Eduard KATUSHA TEAM + 33′ 59”
27. NED TEN DAM Laurens RABOBANK CYCLING TEAM + 40′ 17”
28. FRA CASAR Sandy FDJ-BIGMAT + 44′ 31”
29. BEL VANENDERT Jelle LOTTO-BELISOL TEAM + 44′ 45”
30. ITA BASSO Ivan LIQUIGAS-CANNONDALE + 45′ 13”
31. KAZ VINOKOUROV Alexandre ASTANA PRO TEAM + 46′ 40”
32. USA LEIPHEIMER Levi OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 47′ 17”
33. EST TAARAMAE Rein COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 48′ 56”
34. ESP COBO ACEBO Juan Jose MOVISTAR TEAM + 54′ 40”
35. FRA VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 55′ 54”
36. ESP VALLS FERRI Rafael VACANSOLEIL-DCM + 56′ 37”
37. FRA PERAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 56′ 46”
38. ITA CARUSO Gianpaolo KATUSHA TEAM + 57′ 35”
39. ITA MARCATO Marco VACANSOLEIL-DCM + 01h 00′ 49”
40. NED KRUIJSWIJK Steven RABOBANK CYCLING TEAM + 01h 01′ 56”
41. USAHINCAPIE George BMC RACING TEAM + 01h 04′ 55”
42. SVKSAGAN Peter LIQUIGAS-CANNONDALE + 01h 05′ 00”
43. AUSPORTE Richie SKY PROCYCLING + 01h 05′ 26”
44. FRAJEANDESBOZ Fabrice SAUR-SOJASUN + 01h 06′ 42”
45. BELDE WEERT Kevin OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 07′ 00”
46. FRACHAVANEL Sylvain OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 07′ 47”
47. GERNERZ Dominik LIQUIGAS-CANNONDALE + 01h 08′ 54”
48. FRACHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 01h 09′ 23”
49. GERVOIGT Jens RADIOSHACK-NISSAN + 01h 10′ 52”
50. USAVANDE VELDE Christian GARMIN-SHARP + 01h 11′ 03”
51. FRAFEDRIGO Pierrick FDJ-BIGMAT + 01h 12′ 29”
52. ITAMALACARNE Davide TEAM EUROPCAR + 01h 12′ 30”
53. SUISCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 01h 13′ 24”
54. NORBOASSON HAGEN Edvald SKY PROCYCLING + 01h 13′ 33”
55. FRABOUET Maxime AG2R LA MONDIALE + 01h 13′ 34”
56. FRAMOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 01h 13′ 39”
57. BELGILBERT Philippe BMC RACING TEAM + 01h 13′ 47”
58. RUSTROFIMOV Yury KATUSHA TEAM + 01h 13′ 54”
59. UKRGRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 01h 14′ 22”
60. SWEKESSIAKOFF Fredrik ASTANA PRO TEAM + 01h 14′ 49”
61. FRAGAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 01h 15′ 14”
62. AUSGERRANS Simon ORICA GREENEDGE + 01h 16′ 04”
63. POLSZMYD Sylvester LIQUIGAS-CANNONDALE + 01h 16′ 18”
64. IRLMARTIN Daniel GARMIN-SHARP + 01h 17′ 35”
65. FRAROY Jérémy FDJ-BIGMAT + 01h 18′ 02”
66. KAZFOFONOV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 01h 20′ 15”
67. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Gorka EUSKALTEL – EUSKADI + 01h 21′ 59”
68. RUSKARPETS Vladimir MOVISTAR TEAM + 01h 22′ 23”
69. RUSGUSEV Vladimir KATUSHA TEAM + 01h 23′ 01”
70. BLRKIRYIENKA Vasili MOVISTAR TEAM + 01h 23′ 07”
71. GERBURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 01h 24′ 24”
72. BELDEVENYNS Dries OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 25′ 45”
73. FRARIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 01h 26′ 25”
74. FRAVICHOT Arthur FDJ-BIGMAT + 01h 27′ 20”
75. NEDHOOGERLAND Johnny VACANSOLEIL-DCM + 01h 28′ 16”
76. UKRPOPOVYCH Yaroslav RADIOSHACK-NISSAN + 01h 29′ 15”
77. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 01h 29′ 50”
78. ITAMARZANO Marco LAMPRE – ISD + 01h 30′ 48”
79. FRALEVARLET Guillaume SAUR-SOJASUN + 01h 30′ 52”
80. GERHONDO Danilo LAMPRE – ISD + 01h 31′ 20”
81. NEDWEENING Pieter ORICA GREENEDGE + 01h 31′ 48”
82. DENMORKOV Michael TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 01h 31′ 51”
83. GBRMILLAR David GARMIN-SHARP + 01h 32′ 36”
84. ESPSANCHEZ Luis-Leon RABOBANK CYCLING TEAM + 01h 33′ 16”
85. KAZKASHECHKIN Andrey ASTANA PRO TEAM + 01h 34′ 00”
86. FRAMINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 01h 34′ 43”
87. DENBAK Lars LOTTO-BELISOL TEAM + 01h 36′ 49”
88. JPNARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 01h 37′ 33”
89. GBRCUMMINGS Stephen BMC RACING TEAM + 01h 39′ 11”
90. BELROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL TEAM + 01h 39′ 38”
91. ESPAZANZA SOTO Jorge EUSKALTEL – EUSKADI + 01h 39′ 45”
92. ITAVANOTTI Alessandro LIQUIGAS-CANNONDALE + 01h 39′ 54”
93. FRAPINEAU Jérôme OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 41′ 05”
94. SUIALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 01h 41′ 57”
95. AUSO’GRADY Stuart ORICA GREENEDGE + 01h 42′ 03”
96. FRAKADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 01h 42′ 04”
97. ITASTORTONI Simone LAMPRE – ISD + 01h 42′ 35”
98. RSAIMPEY Daryl ORICA GREENEDGE + 01h 43′ 09”
99. USAZABRISKIE David GARMIN-SHARP + 01h 43′ 09”
100. GERKNEES Christian SKY PROCYCLING + 01h 43′ 23”
101. SVKVELITS Martin OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 45′ 04”
102. BELZINGLE Romain COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 01h 45′ 41”
103. FRABERNAUDEAU Giovanni TEAM EUROPCAR + 01h 46′ 28”
104. NEDDE KORT Koen TEAM ARGOS-SHIMANO + 01h 46′ 46”
105. FRALADAGNOUS Matthieu FDJ-BIGMAT + 01h 47′ 33”
106. AUSCOOKE Baden ORICA GREENEDGE + 01h 47′ 43”
107. AUSHANSEN Adam LOTTO-BELISOL TEAM + 01h 48′ 24”
108. FRAKERN Christophe TEAM EUROPCAR + 01h 50′ 19”
109. ITACANUTI Federico LIQUIGAS-CANNONDALE + 01h 50′ 21”
110. ESPPEREZ MORENO Ruben EUSKALTEL – EUSKADI + 01h 50′ 37”
111. ITAPAOLINI Luca KATUSHA TEAM + 01h 51′ 25”
112. BELBOECKMANS Kris VACANSOLEIL-DCM + 01h 51′ 36”
113. FRAHINAULT Sébastien AG2R LA MONDIALE + 01h 52′ 40”
114. GERGREIPEL André LOTTO-BELISOL TEAM + 01h 53′ 35”
115. BELNUYENS Nick TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 01h 53′ 50”
116. SLOKOREN Kristijan LIQUIGAS-CANNONDALE + 01h 54′ 52”
117. GERGRABSCH Bert OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 55′ 01”
118. FRASIMON Julien SAUR-SOJASUN + 01h 55′ 39”
119. ITAQUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM + 01h 55′ 52”
120. NZLHENDERSON Gregory LOTTO-BELISOL TEAM + 01h 56′ 37”
121. AUSGOSS Matthew Harley ORICA GREENEDGE + 01h 57′ 06”
122. ESPHORRACH Joan KATUSHA TEAM + 01h 57′ 37”
123. FRADUMOULIN Samuel COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 02h 00′ 19”
124. BLRHUTAROVICH Yauheni FDJ-BIGMAT + 02h 02′ 58”
125. DENSORENSEN Nicki TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 02h 03′ 06”
126. DENLUND Anders TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 02h 03′ 29”
127. FRASPRICK Matthieu TEAM ARGOS-SHIMANO + 02h 04′ 25”
128. GERSIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL TEAM + 02h 05′ 00”
129. AUSLANCASTER Brett Daniel ORICA GREENEDGE + 02h 05′ 17”
130. AUSCANTWELL Jonathan TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 02h 05′ 38”
131. NEDKROON Karsten TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 02h 05′ 44”
132. FRAEDET Nicolas COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 02h 06′ 03”
133. ITAOSS Daniel LIQUIGAS-CANNONDALE + 02h 06′ 24”
134. BELDE GREEF Francis LOTTO-BELISOL TEAM + 02h 07′ 30”
135. FRAJEROME Vincent TEAM EUROPCAR + 02h 08′ 08”
136. FRAROUX Anthony FDJ-BIGMAT + 02h 08′ 53”
137. NEDCURVERS Roy TEAM ARGOS-SHIMANO + 02h 09′ 01”
138. FRAGENE Yohann TEAM EUROPCAR + 02h 09′ 41”
139. FRAMARINO Jean Marc SAUR-SOJASUN + 02h 09′ 59”
140. ESPPLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 02h 10′ 01”
141. FRALEMOINE Cyril SAUR-SOJASUN + 02h 10′ 12”
142. FRAFEILLU Brice SAUR-SOJASUN + 02h 10′ 46”
143. FRAPINEAU Cedric FDJ-BIGMAT + 02h 11′ 47”
144. NEDTANKINK Bram RABOBANK CYCLING TEAM + 02h 11′ 53”
145. ARGHAEDO Juan Jose TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK + 02h 12′ 03”
146. ESPMATE MARDONES Luis Angel COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 02h 12′ 04”
147. SLOBOZIC Borut ASTANA PRO TEAM + 02h 13′ 11”
148. GERGRETSCH Patrick TEAM ARGOS-SHIMANO + 02h 13′ 32”
149. AUTEISEL Bernhard SKY PROCYCLING + 02h 14′ 35”
150. GBRCAVENDISH Mark SKY PROCYCLING + 02h 14′ 40”
151. KAZIGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM + 02h 14′ 55”
152. ESPURTASUN PEREZ Pablo EUSKALTEL – EUSKADI + 02h 19′ 06”
153. FRAHUGUET Yann TEAM ARGOS-SHIMANO + 02h 19′ 07”
154. NEDVAN HUMMEL Kenny Robert VACANSOLEIL-DCM + 02h 20′ 09”
155. FRAFOUCHARD Julien COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 02h 21′ 52”
156. NEDLANGEVELD Sebastian ORICA GREENEDGE + 02h 22′ 27”
157. SLOBOLE Grega LAMPRE – ISD + 02h 23′ 30”
158. BLRKUCHYNSKI Aliaksandr KATUSHA TEAM + 02h 24′ 42”
159. NEDTIMMER Albert TEAM ARGOS-SHIMANO + 02h 28′ 01”
160. BELGHYSELINCK Jan COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE + 02h 28′ 13”
161. BELVAN SUMMEREN Johan GARMIN-SHARP + 02h 30′ 44”
162. FRAENGOULVENT Jimmy SAUR-SOJASUN + 02h 33′ 43”
163. USAFARRAR Tyler GARMIN-SHARP + 02h 37′ 16

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments