W Polsce kolarze mają za sobą rywalizację w jeździe na czas . W innych krajach, zawodnicy również walczyli o medale w tej specjalności. Zapraszamy państwa do prześledzenia wyników w innych państwach.

Rosja:

Obyło się bez niespodzianki wygrał Denis Menchov z ekipy Katusha. Utytułowany zawodnik o ponad minutę pokonał Dmitryja Sokoleva z Team Lokosphinx. Na najniższym stopniu podium stanął Valery Kaykov z Team Rusvelo.

Irlandia:

Triumfatorem okazał się Michael Hutchinson z ekipy In Gear Quikvit, który pokonał Martyna Irvina z RTS Racing o 35 sekund. Trzeci był Nicolas Roche (Ag2r La Mondiale).

Hiszpania:

Po raz trzeci z rzędu po tytuł sięgnął Luis Leon Sanchez (Rabobank). Dla Hiszpana jest to już czwarty tytuł mistrza kraju w karierze. Sanchez o 1 minutę i 23 sekundy wyprzedził reprezentującego Movistar – Jonathana Castroviejo. Trzeci był Alejandro Marque z Carmin – Prio.

Norwegia:

W Norwegii triumfował Reider Bohlin Borgersen z Joker Merida. O 11 sekund pokonał on Evalda Boassona Hagena z Sky Team. Hagen marzył o kolejnym z rzędu mistrzowskim tytule w jeździe na czas, niestety plany młodego Norwega zostały pokrzyżowane przez pół amatora, który również trenuje łyżwiarstwo szybkie. Na trzecim miejscu ze stratą 42 sekund do zwycięzcy znalazł się Lars Petter Northaug (Sky Team).

Dania:

W Danii natomiast triumfował Jakob Fuglsang z zespołu Radioshack – Nissan. Dla kolarza, który kiedyś specjalizował się w MTB było to kolejne mistrzostwo kraju po triumfie w 2010 roku. Fuglsang wyprzedził o 41 sekund Andre Steensena  (Glud & Marstrand – LRO). Na najniższym stopniu podium stanął Michael Morkov (Team Saxo Bank), który do zwycięzcy stracił 55 sekund.

Francja:

Dla Sylvain`a Chavanela (Omega Pharma – Quick Step) jest to czwarty tytuł Mistrza Francji w jeździe na czas, a piąty tytuł mistrza kraju (jeden ze startu wspólnego). Chavanel pokonał o 13 sekund Jeremiego Roy z FDJ – Bug Mat. Na trzecim miejscu uplasował się kolarz z amatorską licencją – Joann Paillot ( Top 16 Cyclisme).

Holandia:

W Kraju Tulipanów walka o złoto w jeździe na czas była bardzo zacięta. Pojedynek toczył się nie tylko o złoty medal, ale również o start na Igrzyskach Olimpijskich. Zwycięzcą okazał się Lieuwe Westra z Vacansoleil – DCM. Dla niego to pierwszy złoty medal w jeździe na czas pokonał. Dziś pokonał o 7 sekund reprezentanta Rabobanku – Larsa Booma. Na trzecim miejscu mistrzostwa ukończył Niki Terpstra z Omega Pharma – Quickstep, który stracił do zwycięzcy 21 sekund.