Drużyny RadioShack-Nissan-Trek oraz Omega Pharma – Quick Step podały swoje szerokie składy na Tour de France. W obu przypadkach obyło się bez niespodzianek.

Szefostwo belgijskiej ekipy, podało listę 13. nazwisk. Drużyny na Tour de France, muszą liczyć 9. kolarzy. “Ostateczny skład zostanie wybrany w przyszłym tygodniu, na podstawie wyników z wyścigu Tour de Suisse”, powiedział dyrektor sportowy – Willfried Peeters.

Liderem Omega Pharma – Quick Step, ma być na ten wyścig mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas – Tony Martin. We Francji na pewno nie zobaczymy najlepszego w tym sezonie zawodnika tej drużyny – Toma Boonena, który podobnie jak Michałowie Gołaś i Kwiatkowski przyjadą na Tour de Pologne.

Z kolei w szeregach RadioShack-Nissan-Trek, walka o miejsce w składzie na tej wyścig będzie niezwykle ostra. Dzieje się tak przez ilość gwiazd, jakie zgromadził w swoim teamie Johan Bruyneel. Pewniakami do startu w Wielkiej Pętli wydają się być: bracia Schleck, Fabian Cancellara, Andreas Kloeden, rewelacyjny w tym sezonie Tony Gallopin oraz kapitan – Jens Voigt. Niepewny jest udział Chrisa Hornera, który narzekał ostatnio na problemy z kręgosłupem.

Szeroki skład Omega Pharma – Quick Step:

Dario Cataldo, Sylvain Chavanel, Gerald Ciolek, Dries Devenyns, Kevin De Weert, Bert Grabsch, Levi Leipheimer, Tony Martin, Jerome Pineau, Gert Steegmans, Matteo Trentin, Stijn Vandenbergh, Peter Velits

Szeroki skład RadioShack-Nissan-Trek:

Fabian Cancellara, Jakob Fuglsang, Tony Gallopin, Linus Gerdemann, Markel Irizar, Andreas Klöden, Maxime Monfort, Yaroslav Popovych, Gregory Rast, Hayden Roulston, Andy Schleck, Fränk Schleck, Jens Voigt, Haimar Zubeldia.

Foto: corvospro.com

Andrzej