Zwycięstwo Gediminasa Bagdonasa (An Post-Sean Kelly) zakończyło rywalizację w An Post Ras (2.2 UCI). Marcin Białobłocki (Node 4 Giordana) zajął 3. miejsce, a w klasyfikacji końcowej wyścigu był szósty. Generalka padła łupem Nicolasa Baldo (Atlas Personal-Jakroo).

Irlandzki wyścig zakończył się sprinterskim odcinkiem o długości 139 kilometrów pomiędzy miejscowościami Cootehill oraz Skerries.  Bezkonkurencyjny na nim okazał się Litwin Bagdonas, dla którego to trzecie zwycięstwo w sezonie, a drugie w tym wyścigu. 27-latek pokonał klubowego kolegę, 22-letniego Sama Bennett`a oraz naszego Marcina Białobłockiego.

W klasyfikacji generalnej triumfował Francuz Nicolas Baldo. Pochodzący z Sokółki Białobłocki stracił do niego 21 sekund i zajął 6. miejsce. 29-latek wygrał jeden etap, trzykrotnie stawał na podium oraz plasował się w top 10 na poszczególnych etapach.

Wyniki:

1 Bagdonas Gediminas Belgium An Post Sean Kelly les 139.3 km en 3h15’56″ (moy. 42.66 km/h)
2 Bennett Sam Belgium An Post Sean Kelly s/t
3 Bialoblocki Marcin Britain Node4 Giordana Racing s/t      
4 Eefting Roy Netherlands Koga Cycling s/t
5 Sarreboubee Remi France AVC Aix En Provence s/t
6 Broge Rolf Nyborg Denmark Blue Water Cycling s/t
7 Moriarty Eugene Meath East Spin 11 s/t
8 Lang Pirmin Switzerland Atlas Jakroo s/t
9 Hawkins Peter Britain Team IG – Sigma Sport s/t
10 Clifford Daniel Meath Dunboyne DID Electrical s/t
11 Forbord Kristian Norway Oneco- Mesterhus s/t
12 Karwowski Cameron New Zealand National Team s/t
13 Bichlmann Daniel Germany Bike Aid s/t
14 Kuiper Bouke Netherlands Koga Cycling s/t
15 Hunal Martin Czech Republic AC Sparta s/t
16 Krotky Rostislav Czech Republic AC Sparta s/t
17 Clarke David Britain Node4 Giordana Racing s/t
18 Handley Richard Britain Rapha Condor Sharp s/t
19 Vingerling Michael Netherlands Koga Cycling s/t
20 Buggle Aaron Carlow Dan Morrissey Speedy s/t
21 Varley Christian Isle Of Man Bikeline P/B Micro s/t
22 Bulling Pieter New Zealand National Team s/t
23 Lowsley-Williams James Britain UK Youth Cycling s/t
24 O’Muire Fiachra Meath Dunboyne DID Electrical s/t
25 Griffiths Andrew Britain Team IG – Sigma Sport s/t
26 Lang Richard Britain Rapha Condor Sharp s/t
27 Ahern Brian Dublin Dundrum Town Centre s/t
28 McCann David Taiwan RTS Racing s/t
29 McConvey Connor Belgium An Post Sean Kelly s/t
30 Baldo Nicolas Switzerland Atlas Jakroo s/t
31 Lewis Gruffudd Britain UK Youth Cycling s/t
32 Fumeaux Jonathan Switzerland Atlas Jakroo s/t
33 Hagen Krister Norway Oneco- Mesterhus s/t
34 Roche Andrew Isle Of Man Bikeline P/B Micro s/t
35 Sybrandy Wouter Britain Team IG – Sigma Sport s/t
36 Rostollan Thomas France AVC Aix En Provence s/t
37 Asjes Jelmer Netherlands Koga Cycling s/t
38 Richardson Simon Britain Team IG – Sigma Sport s/t
39 Higgins Matthew Britain Node4 Giordana Racing s/t
40 Irvine Martyn Taiwan RTS Racing s/t
41 O’Shaughnessy Ray Louth Cuchulainn Crystal s/t
42 Moss James Britain Node4 Giordana Racing s/t
43 Barry Michael Louth Cuchulainn Crystal s/t
44 Coyle Christopher Mayo Castlebar Western Edge s/t
45 Hansen Lasse Norman Denmark Blue Water Cycling s/t
46 Sherlock Ryan Tipperary Carrick IverkProduce s/t
47 Dowling Mark Meath Dunboyne DID Electrical s/t
48 Lugten Jelle France AVC Aix En Provence s/t
49 Meehan Andrew Meath East Spin 11 s/t
50 Creighton Scott New Zealand National Team s/t
51 Vierbergen Lars Netherlands Koga Cycling s/t
52 Gullen James Britain East Midlands Metaltek s/t
53 Mizgayski Martin Tipperary Carrick IverkProduce s/t
54 Jennings Christopher Britain Rapha Condor Sharp s/t
55 Ammendola Julien France AVC Aix En Provence s/t
56 Gargan John Cork Finance First / Apex s/t
57 Clarke Patrick Mayo Castlebar Western Edge s/t
58 Armstrong Adam Dublin West Eurocycles s/t
59 Tapella Rapheal France AVC Aix En Provence s/t
60 Johansson Fredrick Britain UK Youth Cycling s/t
61 Halpin Stephen Britain East Midlands Metaltek s/t
62 Stockdale Ben Britain East Midlands Metaltek s/t
63 Exner Kai Germany Bike Aid s/t
64 Slattery Matt Tipperary DMG Visit Nenagh s/t
65 Lacey Sean Carlow Dan Morrissey Speedy s/t
66 MacManusa Art Dublin South UCD s/t
67 Reilly Christopher Meath Stamullen M.Donnelly s/t
68 O’Regan Timothy Meath Dunboyne DID Electrical s/t
69 Lloyd Rhys Britain East Midlands Metaltek s/t
70 Coutts Alex Taiwan RTS Racing s/t
71 Martin Thomas Dublin West Eurocycles s/t
72 Buchanan Mark Donegal LK Bikes s/t
73 Stevenson Christopher Britain UK Youth Cycling 13″
74 Lavery Philip Britain Node4 Giordana Racing 15″
75 Chang Wei Kei Taiwan RTS Racing 21″
76 Hurum Sondre Norway Oneco- Mesterhus 01’49″
77 Clarke Ciaran Mayo Castlebar Western Edge 01’51″
78 Swinand Greg Tipperary Carrick IverkProduce 01’52″
79 Schafer Timo Germany Bike Aid s/t
80 McLaughlin Ronan Belgium An Post Sean Kelly 02’03″
81 Downey Sean Belgium An Post Sean Kelly s/t
82 Gunman Taylor New Zealand National Team 02’11″
83 Fox Keith Galway Black Rose s/t
84 Pedersen Mark S Denmark Blue Water Cycling s/t
85 English Felix Britain Rapha Condor Sharp s/t
86 Lynch John Cork Finance First / Apex 05’16″
87 Mortimer Daragh Louth Cuchulainn Crystal s/t
88 Cassidy Colm Dublin South UCD s/t
89 McGlynn Noel Dublin South UCD s/t
90 Considine Eoghan Galway Black Rose s/t
91 McFadden Sean Antrim Chain Reaction Cycles s/t
92 O’Brien Patrick Dublin Dundrum Town Centre s/t
93 Peelo David Cork Finance First / Apex s/t
94 Nulty Javan Meath Dunboyne DID Electrical s/t
95 Walls Keith Meath Stamullen M.Donnelly s/t
96 Collins Aidan Dublin Dundrum Town Centre s/t
97 McMahon Hugh Meath Stamullen M.Donnelly s/t
98 Storan Michael Kildare Newbridge Pfizer s/t
99 Looby Stephen Kildare Newbridge Pfizer s/t
100 Barry Edward Galway Black Rose s/t
101 Cox Stuart Galway Black Rose s/t
102 Devlin Rory Donegal LK Bikes s/t
103 Nicholson Chris Isle Of Man Bikeline P/B Micro s/t
104 Miessen Andreas Germany Bike Aid s/t
105 McAllister Conor Antrim Chain Reaction Cycles s/t
106 Hatcher Graeme Isle Of Man Bikeline P/B Micro s/t
107 Barry Tim Carlow Dan Morrissey Speedy s/t
108 Flaherty John James Mayo Centra s/t
109 Marrey Padraig Mayo Centra s/t
110 Stewart Shaun Donegal LK Bikes s/t
111 Flanagan Michael Mayo Centra s/t
112 Lucey Michael Tipperary Carrick IverkProduce s/t
113 McCorry Myles Louth Cuchulainn Crystal s/t
114 O’Shea John Tipperary Carrick IverkProduce s/t
115 Butler Michael Tipperary DMG Visit Nenagh s/t
116 Crowley Aidan Meath East Spin 11 s/t
117 Pavek Ondrej Czech Republic AC Sparta s/t
118 Mason John Meath East Spin 11 s/t
119 Hooton Richard Tipperary DMG Visit Nenagh s/t
120 Poth Christian Germany Bike Aid s/t
121 Duncan Fraser Dublin West Eurocycles s/t
122 Vejmelka Daniel Czech Republic AC Sparta 05’28″
123 Grenda Ben Britain Rapha Condor Sharp s/t
124 Jensen Christian Jerslid Denmark Blue Water Cycling s/t
125 Harrington Donal Mayo Centra 09’54″
126 Looby Robert Martin Kildare Newbridge Pfizer s/t
127 Brady Michael Mayo Centra s/t
128 Byrne Declan Meath Stamullen M.Donnelly s/t
129 Kenneally David Cork Finance First / Apex s/t
130 Quinn Colm Louth Cuchulainn Crystal 09’57″
131 Aregger Marcel Switzerland Atlas Jakroo 12’34″
132 Salzinger Florian Switzerland Atlas Jakroo s/t
133 Connors Odhran Dublin Dundrum Town Centre 13’55″
134 Connolly Enda Kildare Newbridge Pfizer s/t
135 Kelly Robin Carlow Dan Morrissey Speedy 14’31″
136 McKinney Bryan Antrim Chain Reaction Cycles s/t
137 Murphy Conor Dublin West Eurocycles s/t
138 Brennan David Mayo Castlebar Western Edge s/t
139 Whiting Daniel Dublin Dundrum Town Centre 17’22″
140 O’Sullivan Ciaran Antrim Chain Reaction Cycles 17’53″
141 Nesveda Jiri Czech Republic AC Sparta 43’55″
142 O’Brien Donncha Cork Finance First / Apex 44’31″
143 Lagan Damian Donegal LK Bikes 47’48″
144 Robinson Colin Meath Stamullen M.Donnelly s/t
145 McCabe William Dublin West Eurocycles s/t

Abandon :
Ryan,Simon   Tipperary DMG Visit Nenagh

Classement général final :
1 Baldo Nicolas Switzerland Atlas Jakroo 26h55’57″
2 Rostollan Thomas France AVC Aix En Provence 13″
3 Hunal Martin Czech Republic AC Sparta 17″
4 Lang Pirmin Switzerland Atlas Jakroo 18″
5 Handley Richard Britain Rapha Condor Sharp #NOM ?
6 Bialoblocki Marcin Britain Node4 Giordana Racing 21″
7 McConvey Connor Belgium An Post Sean Kelly 24″
8 Fumeaux Jonathan Switzerland Atlas Jakroo 29″
9 Bagdonas Gediminas Belgium An Post Sean Kelly 33″
10 Sarreboubee Remi France AVC Aix En Provence 37″
11 McCann David Taiwan RTS Racing 39″
12 Sybrandy Wouter Britain Team IG – Sigma Sport #NOM ?
13 Hawkins Peter Britain Team IG – Sigma Sport 44″
14 Armstrong Adam Dublin West Eurocycles 52″
15 Kuiper Bouke Netherlands Koga Cycling #NOM ?
16 Sherlock Ryan Tipperary Carrick IverkProduce 59″
17 Vierbergen Lars Netherlands Koga Cycling 01’19″
18 Hagen Krister Norway Oneco- Mesterhus 01’47″
19 Krotky Rostislav Czech Republic AC Sparta 02’09″
20 Roche Andrew Isle Of Man Bikeline P/B Micro 02’16″
21 Johansson Fredrick Britain UK Youth Cycling 02’22″
22 Asjes Jelmer Netherlands Koga Cycling 03’34″
23 Hansen Lasse Norman Denmark Blue Water Cycling 04’36″
24 Lang Richard Britain Rapha Condor Sharp 05’23″
25 Bulling Pieter New Zealand National Team 05’26″
26 Jennings Christopher Britain Rapha Condor Sharp 05’27″
27 Broge Rolf Nyborg Denmark Blue Water Cycling 05’57″
28 Hurum Sondre Norway Oneco- Mesterhus 06’43″
29 Varley Christian Isle Of Man Bikeline P/B Micro 08’18″
30 Ammendola Julien France AVC Aix En Provence 08’19″
31 Higgins Matthew Britain Node4 Giordana Racing 08’29″
32 Lloyd Rhys Britain East Midlands Metaltek 08’48″
33 Clarke Patrick Mayo Castlebar Western Edge 09’46″
34 Downey Sean Belgium An Post Sean Kelly 10’28″
35 Buggle Aaron Carlow Dan Morrissey Speedy 10’35″
36 Stevenson Christopher Britain UK Youth Cycling 10’52″
37 Richardson Simon Britain Team IG – Sigma Sport 11’49″
38 Gunman Taylor New Zealand National Team 12’07″
39 Moss James Britain Node4 Giordana Racing 12’14″
40 Clarke David Britain Node4 Giordana Racing 14’00″
41 Lavery Philip Britain Node4 Giordana Racing 14’08″
42 Lacey Sean Carlow Dan Morrissey Speedy 15’31″
43 McLaughlin Ronan Belgium An Post Sean Kelly 15’38″
44 Exner Kai Germany Bike Aid 15’45″
45 Pedersen Mark S Denmark Blue Water Cycling 15’50″
46 Lowsley-Williams James Britain UK Youth Cycling 16’01″
47 Bennett Sam Belgium An Post Sean Kelly 18’18″
48 Gullen James Britain East Midlands Metaltek 19’19″
49 Pavek Ondrej Czech Republic AC Sparta 21’13″
50 Creighton Scott New Zealand National Team 21’37″
51 Karwowski Cameron New Zealand National Team 21’45″
52 Tapella Rapheal France AVC Aix En Provence 22’15″
53 MacManusa Art Dublin South UCD 23’01″
54 Griffiths Andrew Britain Team IG – Sigma Sport 23’04″
55 Stockdale Ben Britain East Midlands Metaltek 23’18″
56 Dowling Mark Meath Dunboyne DID Electrical 24’31″
57 Ahern Brian Dublin Dundrum Town Centre 26’33″
58 Reilly Christopher Meath Stamullen M.Donnelly 26’35″
59 Slattery Matt Tipperary DMG Visit Nenagh 26’42″
60 Irvine Martyn Taiwan RTS Racing 27’08″
61 Coyle Christopher Mayo Castlebar Western Edge 27’21″
62 Murphy Conor Dublin West Eurocycles 27’22″
63 Clifford Daniel Meath Dunboyne DID Electrical 27’26″
64 Bichlmann Daniel Germany Bike Aid 29’31″
65 Barry Michael Louth Cuchulainn Crystal 30’20″
66 O’Shaughnessy Ray Louth Cuchulainn Crystal 30’42″
67 Meehan Andrew Meath East Spin 11 30’56″
68 Eefting Roy Netherlands Koga Cycling 32’57″
69 Halpin Stephen Britain East Midlands Metaltek 34’17″
70 Fox Keith Galway Black Rose 36’36″
71 Lugten Jelle France AVC Aix En Provence 38’48″
72 Jensen Christian Jerslid Denmark Blue Water Cycling 40’09″
73 Martin Thomas Dublin West Eurocycles 40’37″
74 English Felix Britain Rapha Condor Sharp 40’40″
75 Poth Christian Germany Bike Aid 41’35″
76 Walls Keith Meath Stamullen M.Donnelly 42’05″
77 Nicholson Chris Isle Of Man Bikeline P/B Micro 42’17″
78 Vingerling Michael Netherlands Koga Cycling 43’02″
79 Grenda Ben Britain Rapha Condor Sharp 43’16″
80 Lewis Gruffudd Britain UK Youth Cycling 44’34″
81 O’Regan Timothy Meath Dunboyne DID Electrical 46’32″
82 Barry Tim Carlow Dan Morrissey Speedy 48’10″
83 Aregger Marcel Switzerland Atlas Jakroo 51’31″
84 Coutts Alex Taiwan RTS Racing 51’38″
85 Peelo David Cork Finance First / Apex 53’03″
86 Mizgayski Martin Tipperary Carrick IverkProduce 53’14″
87 Moriarty Eugene Meath East Spin 11 53’56″
88 O’Shea John Tipperary Carrick IverkProduce 55’08″
89 McFadden Sean Antrim Chain Reaction Cycles 55’15″
90 Marrey Padraig Mayo Centra 55’39″
91 Considine Eoghan Galway Black Rose 1h00’01″
92 O’Muire Fiachra Meath Dunboyne DID Electrical 1h00’25″
93 Miessen Andreas Germany Bike Aid 1h02’43″
94 Lynch John Cork Finance First / Apex 1h02’44″
95 Brennan David Mayo Castlebar Western Edge 1h03’25″
96 Storan Michael Kildare Newbridge Pfizer 1h06’01″
97 Salzinger Florian Switzerland Atlas Jakroo 1h06’43″
98 Butler Michael Tipperary DMG Visit Nenagh 1h08’14″
99 Mortimer Daragh Louth Cuchulainn Crystal 1h08’15″
100 Nulty Javan Meath Dunboyne DID Electrical 1h09’05″
101 Buchanan Mark Donegal LK Bikes 1h09’56″
102 Kenneally David Cork Finance First / Apex 1h11’23″
103 Forbord Kristian Norway Oneco- Mesterhus 1h14’04″
104 Mason John Meath East Spin 11 1h15’23″
105 Swinand Greg Tipperary Carrick IverkProduce 1h18’28″
106 Cassidy Colm Dublin South UCD 1h18’38″
107 Duncan Fraser Dublin West Eurocycles 1h18’56″
108 Vejmelka Daniel Czech Republic AC Sparta 1h19’05″
109 Hooton Richard Tipperary DMG Visit Nenagh 1h20’02″
110 Crowley Aidan Meath East Spin 11 1h21’29″
111 Schafer Timo Germany Bike Aid 1h22’30″
112 Lucey Michael Tipperary Carrick IverkProduce 1h22’43″
113 Chang Wei Kei Taiwan RTS Racing 1h23’43″
114 Connors Odhran Dublin Dundrum Town Centre 1h24’50″
115 Kelly Robin Carlow Dan Morrissey Speedy 1h25’13″
116 McMahon Hugh Meath Stamullen M.Donnelly 1h29’55″
117 Hatcher Graeme Isle Of Man Bikeline P/B Micro 1h31’53″
118 Devlin Rory Donegal LK Bikes 1h32’39″
119 Clarke Ciaran Mayo Castlebar Western Edge 1h34’50″
120 Stewart Shaun Donegal LK Bikes 1h38’11″
121 McCorry Myles Louth Cuchulainn Crystal 1h39’35″
122 O’Brien Patrick Dublin Dundrum Town Centre 1h40’03″
123 Flaherty John James Mayo Centra 1h41’04″
124 Barry Edward Galway Black Rose 1h48’10″
125 Nesveda Jiri Czech Republic AC Sparta 1h48’16″
126 Cox Stuart Galway Black Rose 1h49’23″
127 O’Sullivan Ciaran Antrim Chain Reaction Cycles 1h49’31″
128 McGlynn Noel Dublin South UCD 1h51’21″
129 Collins Aidan Dublin Dundrum Town Centre 1h59’19″
130 McAllister Conor Antrim Chain Reaction Cycles 2h25’31″
131 Flanagan Michael Mayo Centra 2h26’29″
132 Harrington Donal Mayo Centra 2h32’48″
133 Looby Stephen Kildare Newbridge Pfizer 2h34’07″
134 Brady Michael Mayo Centra 2h38’59″
135 Looby Robert Martin Kildare Newbridge Pfizer 2h39’58″
136 Byrne Declan Meath Stamullen M.Donnelly 2h42’27″
137 Whiting Daniel Dublin Dundrum Town Centre 2h49’27″
138 Connolly Enda Kildare Newbridge Pfizer 2h52’34″
139 McCabe William Dublin West Eurocycles 2h52’45″
140 Quinn Colm Louth Cuchulainn Crystal 2h59’24″
141 Robinson Colin Meath Stamullen M.Donnelly 3h15’29″
142 Gargan John Cork Finance First / Apex 3h28’24″
143 O’Brien Donncha Cork Finance First / Apex 3h32’08″
144 McKinney Bryan Antrim Chain Reaction Cycles 3h35’43″
145 Lagan Damian Donegal LK Bikes 3h58’12

Foto: Sportsfile

Andrzej