Andre Greipel (Lotto-Belisol) znów pokonał rywali i umocnił się na fotelu lidera Tour de Belgique.

Czwartek w wyścigu Tour de Belgique to kolejny etap dla sprinterów. 170 kilometrowa trasa prowadziła z miejscowości Lochristi do Knokke-Heist.

Pierwsze 30 kilometrów to nieustająca walka o zabranie się w odjazd. Po wielu perturbacjach, z przodu znaleźli się: Pim Ligthart (Vacansoleil-DCM), Alexei Saramotins (Cofidis), Ramon Sinkeldam (Argos-Shimano), Jay Thomson (UnitedHealthcare) oraz Mark McNally (An Post-Sean Kelly). Przewaga uciekającej piątki w pewnym momencie dochodziła do 5 minut.

Początkowo w pogoń zaangażowana była tylko drużyna Lotto-Belisol, dlatego nie przynosiło to większych rezultatów i na 20 kilometrów przed końcem, czołówka miała jeszcze 2 i pół minuty przewagi!

Pachniało sensacją i do pracy włączyły się kolejne ekipy sprinterskie. Na bramie oznaczającej 10 kilometrów do mety, przewaga wynosiła 1:15 i tuż przed samym finiszem, skasowano dzielnych uciekinierów.

Na ostatnich metrach znów bezkonkurencyjny był Andre Greipel. Niemiec dziś pokonał Danilo Napolitano (Acqua & Sapone) oraz Jacopo Guarnieri`ego (Astana Pro Team).

Wyniki:

1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 3:46:13
2 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone
3 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
4 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
5 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
6 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
7 Timothy Dupont (Bel) Belgium
8 Bert De Backer (Bel) Argos – Shimano
9 Alexey Tsatevich (Rus) Katusha Team
10 Sven Vanthourenhout (Bel) Landbouwkrediet-Euphony
11 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
12 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb – Revor
13 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
14 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team
15 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team
16 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
17 Tijmen Eising (Ned) Sunweb – Revor
18 Kenneth Vanbilsen (Bel) An Post – Sean Kelly
19 Jim Aernouts (Bel) Sunweb – Revor
20 Tim Merlier (Bel) Sunweb – Revor
21 Bert Vanlerberghe (Bel) Belgium
22 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
23 Nikolay Trusov (Rus) RusVelo
24 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s
25 Sven Beelen (Bel) Sunweb – Revor
26 Baptiste Planckaert (Bel) Landbouwkrediet-Euphony
27 Roy Jans (Bel) An Post – Sean Kelly
28 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep
29 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep
30 Gianni Vermeersch (Bel) BKCP – Powerplus
31 Robin Stenuit (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
32 Tom Meeusen (Bel) Telenet – Fidea
33 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
34 Justin Van Hoecke (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
35 Jake Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
36 Dieter Vanthourenhout (Bel) BKCP – Powerplus
37 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
38 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
39 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team
40 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
41 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
42 Simon Geschke (Ger) Argos – Shimano
43 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
44 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
45 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
46 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team
47 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
48 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep
49 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet-Euphony
50 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
51 Ronan Van Zandbeek (Ned) Argos – Shimano
52 Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
53 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet-Euphony
54 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
55 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
56 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep
57 Albert Timmer (Ned) Argos – Shimano
58 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
59 Bobbie Traksel (Ned) Landbouwkrediet-Euphony
60 Sergey Firsanov (Rus) RusVelo
61 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
62 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
63 Simon Spilak (Slo) Katusha Team
64 Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
65 Francesco Reda (Ita) Acqua & Sapone
66 Lubomir Petrus (Cze) BKCP – Powerplus
67 Kevin Verwaest (Bel) Belgium
68 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
69 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
70 Wietse Bosmans (Bel) BKCP – Powerplus
71 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
72 Kevin Thome (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
73 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
74 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
75 Francesco Van Coppernolle (Bel) Belgium
76 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea
77 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
78 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
79 Steve Schets (Bel) Belgium
80 Mark McNally (GBr) An Post – Sean Kelly
81 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Acqua & Sapone
82 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
83 Dmitry Kozontchuk (Rus) RusVelo
84 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
85 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
86 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team
87 Fabio Polazzi (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
88 Bert-Jan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
89 Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet-Euphony
90 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
91 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep
92 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
93 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha Team
94 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team
95 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
96 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
97 Jay Thomson (RSA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
98 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne
99 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
100 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
101 Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
102 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
103 Vinnie Braet (Bel) Sunweb – Revor
104 Jerome Gilbert (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
105 Tobias Ludvigsson (Swe) Argos – Shimano
106 Nikita Eskov (Rus) RusVelo
107 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
108 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
109 Sven Nys (Bel) Landbouwkrediet-Euphony
110 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
111 Arnaud Jouffroy (Fra) Telenet – Fidea
112 Rob Goris (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
113 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team
114 Philippe Legrand (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
115 Joren Segers (Bel) An Post – Sean Kelly
116 Niels Vandyck (Bel) Belgium
117 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
118 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
119 Karel Hnik (Cze) Sunweb – Revor
120 Christophe Prémont (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
121 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
122 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team
123 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team
124 Yann Huguet (Fra) Argos – Shimano
125 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team
126 Radomir Simunek (Cze) BKCP – Powerplus
127 Niels Albert (Bel) BKCP – Powerplus
128 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
129 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone
130 Sergey Klimov (Rus) RusVelo
131 Benjamin Verraes (Bel) Belgium
132 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
133 Sergey Renev (Kaz) Astana Pro Team
134 Michael Vanthourenhout (Bel) BKCP – Powerplus
135 Adrian Hegyvary (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
136 Valery Valynin (Rus) RusVelo
137 Quentin Bertholet (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
138 Cheng Ji (Chn) Argos – Shimano
139 Alexander Serov (Rus) RusVelo
140 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
141 Joeri Adams (Bel) Telenet – Fidea
142 Moreno De Pauw (Bel) Belgium
143 Philipp Walsleben (Ger) BKCP – Powerplus
144 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone
145 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
146 Wim De Vocht (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
147 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly
148 Niko Eeckhout (Bel) An Post – Sean Kelly
149 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet-Euphony
150 Rob Peeters (Bel) Telenet – Fidea
151 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos – Shimano
152 Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone 0:00:39
153 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team
154 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:02
155 Corne Van Kessel (Ned) Telenet – Fidea 0:01:19
156 Niels Wytinck (Bel) An Post – Sean Kelly 0:01:28
157 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quickstep
158 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:08
159 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol Team
160 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:58
161 Stijn Ennekens (Bel) An Post – Sean Kelly
162 Jonathan De Witte (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:04:01
DNF Klaas Vantornout (Bel) Sunweb – Revor
DNS Jens Vandekinderen (Bel) Telenet – Fidea

Foto: corvospro.com

Andrzej