Andrea Guardini (Farnese Vini) w pięknym stylu zdobył dziś swój największy sukces w karierze! Młody Włoch pokonał mistrza świata Marka Cavendisha (Sky Team) na mecie 18. etapu Giro d`Italia. Trzeci finiszował Roberto Ferrari (Androni-Giocattoli).

Dziś odbył się ostatni w tym wyścigu etap dla sprinterów. Trasa prawie cały czas prowadziła w dół. Kolarze wyruszyli z San Vito di Cadore , by po 139 kilometrach dojechać do Vedelago. Końcówka była płaska jak stół. .

Już na 3 kilometrze, z przodu kręcili: Manuele Boaro (Saxo Bank), Pietro Paolo De Negri (Farnese Vini), Angelo Pagani (Colnago) oraz Stef Clement (Rabobank). Ucieczka szybko zdobyła kilkuminutową przewagę, jednak peleton a zwłaszcza drużyna Sky Team nie pozwalała na więcej.

Wszystko spowodowane było lotną premią, która znajdowała się na około 65 kilometrów przed kreską. Lidera klasyfikacji punktowej Marka Cavendisha, dogania punktujący na górskich etapach Joaquim Rodriguez (Katusha). Brytyjczyk myśli o dowiezieniu czerwonej koszulki do Mediolanu i musi zbierać każde, nawet najmniejsze punkty. „Purito” z pewnością uzbiera również kilka oczek na etapach do Alpe di Pampeago oraz na Passo Stelvio.

Mocna praca kolarzy Sky Team doprowadziła więc do tego, że kilometr przed premią wchłonięto ucieczkę. Cavendish zgarnął na kresce komplet punktów, choć przeszkodzić próbował mu Alessandro Specialetti (Lampre-ISD).

Chwilę po tym doszło do kolejnych kontrataków harcowników. Tym razem byli to: niezmordowany Holender Clement, Michel Keizer (Vacansoleil-DCM), Olivier Kaisen (Lotto) oraz Mickael Delage (FDJ-BigMat). Grupka wypracowała nie więcej niż minutę przewagi i sojusz drużyn Sky Team i Omega Pharma – Quick Step skasował odjazd.

O losach etapu, rozstrzygnąć miał więc finisz z dużego peletonu. Bardzo dobrze ustawiła się ekipa SaxoBank, pracująca na rzecz Lucasa Sebastiana Haedo. Na ostatnich dwóch kilometrach walkę pociągów wygrali jednak kolarze Sky Team i to właśnie Mark Cavendish jechał na 2. pozycji na 400 m przed kreską, mając przed sobą swojego pomocnika. Nie czekając na ruch mistrza świata z czwartej pozycji jak petarda wystrzelił 23-letni Andrea Guardini. Rewelacyjny zawodnik i objawienie poprzedniego sezonu, środkiem drogi pomknął w kierunku mety i nie dał się już nikomu wyprzedzić.

Po kresce pretensje o zajechanie drogi do Włocha miał drugi Brytyjczyk, jednak były to nieuzasadnione uwagi kolarza z Wyspy Man. Trzecie miejsce zajął kolejny z Włochów – Roberto Ferrari.

Liderem pozostał Hiszpan Joaquim Rodriguez.

Wyniki:

1 GUARDINI Andrea ITA FAR 3:00:52 0:00 20″
2 CAVENDISH Mark GBR SKY 3:00:52 0:00 18″
3 FERRARI Roberto ITA AND 3:00:52 0:00 8″
4 HUNTER Robert RSA GRM 3:00:52 0:00
5 HAEDO Lucas Sebastian ARG SAX 3:00:52 0:00
6 NIZZOLO Giacomo ITA RNT 3:00:52 0:00
7 KRISTOFF Alexander NOR KAT 3:00:52 0:00
8 CHICCHI Francesco ITA OPQ 3:00:52 0:00
9 SOUPE Geoffrey FRA FDJ 3:00:52 0:00
10 VANENDERT Dennis BEL LTB 3:00:52 0:00
11 SABATINI Fabio ITA LIQ 3:00:52 0:00
12 WYSS Danilo SUI BMC 3:00:52 0:00
13 BEPPU Fumiyuki JPN OGE 3:00:52 0:00
14 KEUKELEIRE Jens BEL OGE 3:00:52 0:00
15 GASTAUER Ben LUX ALM 3:00:52 0:00
16 MODOLO Sacha ITA COG 3:00:52 0:00
17 RASMUSSEN Alex DEN GRM 3:00:52 0:00
18 VENTOSO ALBERDI Francisco J. ESP MOV 3:00:52 0:00
19 SCHORN Daniel AUT APP 3:00:52 0:00
20 SELVAGGI Mirko ITA VCD 3:00:52 0:00
21 BALLAN Alessandro ITA BMC 3:00:52 0:00
22 COLEDAN Marco ITA COG 3:00:52 0:00
23 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL AND 3:00:52 0:00
24 SMUKULIS Gatis LAT KAT 3:00:52 0:00
25 COLBRELLI Sonny ITA COG 3:00:52 0:00
26 LAGUTIN Sergey UZB VCD 3:00:52 0:00
27 GAZVODA Gregor SLO ALM 3:00:52 0:00
28 NIERMANN Grischa Jan GER RAB 3:00:52 0:00
29 PIRAZZI Stefano ITA COG 3:00:52 0:00
30 GATTO Oscar ITA FAR 3:00:52 0:00
31 THOMAS Geraint GBR SKY 3:00:52 0:00 2″
32 MEIER Christian CAN OGE 3:00:52 0:00
33 RASCH Gabriel NOR FDJ 3:00:52 0:00
34 DE GREEF Francis BEL LTB 3:00:52 0:00
35 BERARD Julien FRA ALM 3:00:52 0:00
36 OLIVEIRA Nelson POR RNT 3:00:52 0:00
37 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 3:00:52 0:00
38 DE GENDT Thomas BEL VCD 3:00:52 0:00
39 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRM 3:00:52 0:00
40 PONZI Simone ITA AST 3:00:52 0:00
41 BODNAR Maciej POL LIQ 3:00:52 0:00 
42 BRUSEGHIN Marzio ITA MOV 3:00:52 0:00
43 ROLLIN Dominique CAN FDJ 3:00:52 0:00
44 TIRALONGO Paolo ITA AST 3:00:52 0:00
45 KANGERT Tanel EST AST 3:00:52 0:00
46 FELLINE Fabio ITA AND 3:00:52 0:00
47 CUNEGO Damiano ITA LAM 3:00:52 0:00
48 KUSCHYNSKI Aleksandr BLR KAT 3:00:52 0:00
49 BRANDLE Matthias AUT APP 3:00:52 0:00
50 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM 3:00:52 0:00
51 SCARPONI Michele ITA LAM 3:00:52 0:00
52 RODRIGUEZ Jackson VEN AND 3:00:52 0:00
53 GADRET John FRA ALM 3:00:52 0:00
54 URAN URAN Rigoberto COL SKY 3:00:52 0:00
55 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 3:00:52 0:00
56 CATALDO Dario ITA OPQ 3:00:52 0:00
57 RIGHI Daniele ITA LAM 3:00:52 0:00
58 NIEVE ITURALDE Mikel ESP EUS 3:00:52 0:00
59 DUPONT Hubert FRA ALM 3:00:52 0:00
60 TXURRUKA Amets ESP EUS 3:00:52 0:00
61 PHINNEY Taylor USA BMC 3:00:52 0:00
62 HANSEN Adam AUS LTB 3:00:52 0:00
63 GOLAS Michal POL OPQ 3:00:52 0:00 
64 BRUTT Pavel RUS KAT 3:00:52 0:00
65 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT 3:00:52 0:00
66 TUFT Svein CAN OGE 3:00:52 0:00
67 HESJEDAL Ryder CAN GRM 3:00:52 0:00
68 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT 3:00:52 0:00
69 LONGO BORGHINI Paolo ITA LIQ 3:00:52 0:00
70 CAZAUX Pierre FRA EUS 3:00:52 0:00
71 BONO Matteo ITA LAM 3:00:52 0:00
72 BASSO Ivan ITA LIQ 3:00:52 0:00
73 MALORI Adriano ITA LAM 3:00:52 0:00
74 PARDILLA BELLON Sergio ESP MOV 3:00:52 0:00
75 MAZZANTI Luca ITA FAR 3:00:52 0:00
76 CARRARA Matteo ITA VCD 3:00:52 0:00
77 BENEDETTI Cesare ITA APP 3:00:52 0:00
78 DIETZIKER Andreas SUI APP 3:00:52 0:00
79 VANDEVELDE Christian USA GRM 3:00:52 0:00
80 OROZ UGALDE Juan Jose ESP EUS 3:00:52 0:00
81 BRAMBILLA Gianluca ITA COG 3:00:52 0:00
82 CAPECCHI Eros ITA LIQ 3:00:52 0:00
83 CASAR Sandy FRA FDJ 3:00:52 0:00
84 PINOTTI Marco ITA BMC 3:00:52 0:00
85 SERGENT Jesse NZL RNT 3:00:52 0:00
86 FRANK Mathias SUI BMC 3:00:52 0:00
87 SALERNO Cristiano ITA LIQ 3:00:52 0:00
88 STETINA Peter USA GRM 3:00:52 0:00
89 BAUER Jack NZL GRM 3:00:52 0:00

POS NOME NAZ TEAM TEMPO DIST ABB
90 ZEITS Andrey KAZ AST 3:00:52 0:00
91 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP EUS 3:00:52 0:00
92 ULISSI Diego ITA LAM 3:00:52 0:00
93 TSCHOPP Johann SUI BMC 3:00:52 0:00
94 PERGET Mathieu FRA ALM 3:00:52 0:00
95 POZZOVIVO Domenico ITA COG 3:00:52 0:00
96 ZAUGG Oliver SUI RNT 3:00:52 0:00
97 MAES Nikolas BEL OPQ 3:00:52 0:00
98 SLAGTER Tom Jelte NED RAB 3:00:52 0:00
99 BATTAGLIN Enrico ITA COG 3:00:52 0:00
100 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP MOV 3:00:52 0:00
101 PAUWELS Serge BEL OPQ 3:00:52 0:00
102 FAILLI Francesco ITA FAR 3:00:52 0:00
103 VELASCO MURILLO Ivan ESP EUS 3:00:52 0:00
104 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT 3:00:52 0:00
105 SPEZIALETTI Alessandro ITA LAM 3:00:52 0:00 4″
106 IGNATYEV Mikhail RUS KAT 3:00:52 0:00
107 ROBERTS Luke AUS SAX 3:00:52 0:00
108 SAMOILAU Branislau BLR MOV 3:00:52 0:00
109 HERRADA LOPEZ Jose’ ESP MOV 3:00:52 0:00
110 PETROV Evgeni RUS AST 3:00:52 0:00
111 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 3:00:52 0:00 
112 ROHREGGER Thomas AUT RNT 3:00:52 0:00
113 GUSTOV Volodymir UKR SAX 3:00:52 0:00
114 BAKELANTS Jan BEL RNT 3:00:52 0:00
115 BAK Lars Ytting DEN LTB 3:00:52 0:00
116 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 3:00:52 0:00
117 GARATE Juan Manuel ESP RAB 3:00:52 0:00
118 MINGUEZ AYALA Miguel ESP EUS 3:00:52 0:00
119 DE CLERCQ Bart BEL LTB 3:00:52 0:00
120 RABOTTINI Matteo ITA FAR 3:00:52 0:00
121 KREUZIGER Roman CZE AST 3:00:52 0:00
122 HERMANS Ben BEL RNT 3:00:52 0:00
123 DELAGE Mickael FRA FDJ 3:00:52 0:00
124 CLEMENT Stef NED RAB 3:00:52 0:00
125 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC MOV 3:00:52 0:00
126 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL SKY 3:00:52 0:00
127 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL AND 3:00:52 0:00
128 SZMYD Sylvester POL LIQ 3:00:52 0:00 
129 BARTA Jan CZE APP 3:00:52 0:00
130 CARUSO Damiano ITA LIQ 3:00:52 0:00
131 LARSSON Gustav Erik SWE VCD 3:00:52 0:00
132 DE NEGRI Pier Paolo ITA FAR 3:00:52 0:00
133 ROSSELER Sebastien BEL GRM 3:00:52 0:00
134 SELLA Emanuele ITA AND 3:00:52 0:00
135 PAGANI Angelo ITA COG 3:00:52 0:00
136 SANTAROMITA Ivan ITA BMC 3:00:52 0:00
137 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP SKY 3:00:52 0:00
138 SANTAMBROGIO Mauro ITA BMC 3:00:52 0:00
139 GASPAROTTO Enrico ITA AST 3:00:52 0:00
140 BULGAC Brian NED LTB 3:00:52 0:00
141 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP KAT 3:00:52 0:00
142 MOUREY Francis FRA FDJ 3:00:52 0:00
143 AGNOLI Valerio ITA LIQ 3:00:52 0:00
144 TOSATTO Matteo ITA SAX 3:00:52 0:00
145 BALLONI Alfredo ITA FAR 3:00:52 0:00
146 LUND Anders DEN SAX 3:00:52 0:00
147 RUJANO GUILLEN Jose’ VEN AND 3:01:13 0:21
148 DYACHENKO Alexsandr KAZ AST 3:01:13 0:21
149 EISEL Bernhard AUT SKY 3:01:13 0:21
150 DE MARCHI Alessandro ITA AND 3:01:13 0:21
151 KWIATKOWSKI Michal POL OPQ 3:01:17 0:25 
152 CABEDO Victor ESP EUS 3:01:17 0:25
153 HUZARSKI Bartosz POL APP 3:01:17 0:25 
154 DENIFL Stefan AUT VCD 3:01:17 0:25
155 KEIZER Martijn NED VCD 3:01:19 0:27
156 VERMOTE Julien BEL OPQ 3:01:19 0:27
157 SEUBERT Timon GER APP 3:01:35 0:43
158 JORGENSEN Jonas Aaen DEN SAX 3:01:48 0:56
159 BOARO Manuele ITA SAX 3:01:52 1:00
160 SCHILLINGER Andreas GER APP 3:02:28 1:36
161 STANNARD Ian GBR SKY 3:03:17 2:25
162 BANDIERA Marco ITA OPQ 3:03:17 2:25
163 KAISEN Olivier BEL LTB 3:03:17 2:25
164 BOBRIDGE Jack AUS OGE 3:03:56 3:04
165 SEELDRAYERS Kevin BEL AST 3:03:56 3:04
166 FAVILLI Elia ITA FAR 3:04:14 3:22
167 SAEZ DE ARREGUI Adrian ESP EUS 3:05:39 4:47

Klasyfikacja generalna:

1 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT 77:47:38 0:00
2 HESJEDAL Ryder CAN GRM 77:48:08 0:30
3 BASSO Ivan ITA LIQ 77:49:00 1:22
4 SCARPONI Michele ITA LAM 77:49:14 1:36
5 URAN URAN Rigoberto COL SKY 77:50:34 2:56
6 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP MOV 77:50:42 3:04
7 POZZOVIVO Domenico ITA COG 77:50:57 3:19
8 TIRALONGO Paolo ITA AST 77:51:51 4:13
9 DE GENDT Thomas BEL VCD 77:52:16 4:38
10 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL SKY 77:52:20 4:42
11 TSCHOPP Johann SUI BMC 77:52:24 4:46
12 GADRET John FRA ALM 77:52:24 4:46
13 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT 77:52:33 4:55
14 CATALDO Dario ITA OPQ 77:52:37 4:59
15 CUNEGO Damiano ITA LAM 77:52:45 5:07
16 NIEVE ITURALDE Mikel ESP EUS 77:53:20 5:42
17 BRAMBILLA Gianluca ITA COG 77:54:07 6:29
18 PARDILLA BELLON Sergio ESP MOV 77:54:31 6:53
19 CASAR Sandy FRA FDJ 78:00:03 12:25
20 KREUZIGER Roman CZE AST 78:00:31 12:53
21 BRUSEGHIN Marzio ITA MOV 78:02:16 14:38
22 DUPONT Hubert FRA ALM 78:02:25 14:47
23 ULISSI Diego ITA LAM 78:03:58 16:20
24 DE GREEF Francis BEL LTB 78:04:47 17:09
25 LAGUTIN Sergey UZB VCD 78:09:59 22:21
26 LARSSON Gustav Erik SWE VCD 78:10:41 23:03
27 CAPECCHI Eros ITA LIQ 78:11:43 24:05
28 VANDEVELDE Christian USA GRM 78:12:15 24:37
29 SZMYD Sylvester POL LIQ 78:14:16 26:38 
30 SEELDRAYERS Kevin BEL AST 78:17:05 29:27
31 STETINA Peter USA GRM 78:19:11 31:33
32 CARUSO Damiano ITA LIQ 78:19:55 32:17
33 SLAGTER Tom Jelte NED RAB 78:21:37 33:59
34 HERRADA LOPEZ Jose’ ESP MOV 78:22:50 35:12
35 KANGERT Tanel EST AST 78:24:34 36:56
36 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC MOV 78:29:09 41:31
37 RUJANO GUILLEN Jose’ VEN AND 78:29:54 42:16
38 PINOTTI Marco ITA BMC 78:29:58 42:20
39 BAKELANTS Jan BEL RNT 78:34:13 46:35
40 DE CLERCQ Bart BEL LTB 78:34:40 47:02
41 ROHREGGER Thomas AUT RNT 78:36:11 48:33
42 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 78:37:25 49:47 
43 RODRIGUEZ Jackson VEN AND 78:38:28 50:50
44 SELLA Emanuele ITA AND 78:38:43 51:05
45 TXURRUKA Amets ESP EUS 78:41:33 53:55
46 OROZ UGALDE Juan Jose ESP EUS 78:41:35 53:57
47 PIRAZZI Stefano ITA COG 78:43:50 56:12
48 SAMOILAU Branislau BLR MOV 78:46:49 59:11
49 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP SKY 78:49:54 1:02:16
50 SANTAROMITA Ivan ITA BMC 78:54:25 1:06:47
51 FELLINE Fabio ITA AND 78:58:37 1:10:59
52 HUZARSKI Bartosz POL APP 79:06:38 1:19:00 
53 NIERMANN Grischa Jan GER RAB 79:07:09 1:19:31
54 RABOTTINI Matteo ITA FAR 79:08:31 1:20:53
55 PAUWELS Serge BEL OPQ 79:10:40 1:23:02
56 PETROV Evgeni RUS AST 79:11:02 1:23:24
57 ZAUGG Oliver SUI RNT 79:11:56 1:24:18
58 AGNOLI Valerio ITA LIQ 79:12:26 1:24:48
59 BARTA Jan CZE APP 79:13:30 1:25:52
60 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP EUS 79:14:33 1:26:55
61 OLIVEIRA Nelson POR RNT 79:15:23 1:27:45
62 GUSTOV Volodymir UKR SAX 79:15:40 1:28:02
63 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP KAT 79:16:33 1:28:55
64 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT 79:17:42 1:30:04
65 FAILLI Francesco ITA FAR 79:22:34 1:34:56
66 CLEMENT Stef NED RAB 79:24:55 1:37:17
67 GARATE Juan Manuel ESP RAB 79:26:09 1:38:31
68 MALORI Adriano ITA LAM 79:29:26 1:41:48
69 BAK Lars Ytting DEN LTB 79:30:31 1:42:53
70 PERGET Mathieu FRA ALM 79:30:53 1:43:15
71 MOUREY Francis FRA FDJ 79:36:11 1:48:33
72 GASPAROTTO Enrico ITA AST 79:37:59 1:50:21
73 GASTAUER Ben LUX ALM 79:38:32 1:50:54
74 DENIFL Stefan AUT VCD 79:38:39 1:51:01
75 SOUPE Geoffrey FRA FDJ 79:39:19 1:51:41
76 THOMAS Geraint GBR SKY 79:41:17 1:53:39
77 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM 79:41:24 1:53:46
78 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 79:41:27 1:53:49
79 VERMOTE Julien BEL OPQ 79:41:38 1:54:00
80 BATTAGLIN Enrico ITA COG 79:43:43 1:56:05
81 SPEZIALETTI Alessandro ITA LAM 79:43:48 1:56:10
82 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL AND 79:44:04 1:56:26
83 SABATINI Fabio ITA LIQ 79:44:09 1:56:31
84 PONZI Simone ITA AST 79:44:53 1:57:15
85 VELASCO MURILLO Ivan ESP EUS 79:45:42 1:58:04
86 BRUTT Pavel RUS KAT 79:47:27 1:59:49
87 GOLAS Michal POL OPQ 79:49:07 2:01:29 
88 WYSS Danilo SUI BMC 79:50:45 2:03:07
89 FRANK Mathias SUI BMC 79:51:38 2:04:00
90 SMUKULIS Gatis LAT KAT 79:53:14 2:05:36
91 VENTOSO ALBERDI Francisco J. ESP MOV 79:53:20 2:05:42
92 PAGANI Angelo ITA COG 79:55:55 2:08:17
93 TOSATTO Matteo ITA SAX 79:58:40 2:11:02
94 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL AND 79:59:01 2:11:23
95 DE MARCHI Alessandro ITA AND 79:59:29 2:11:51
96 MAES Nikolas BEL OPQ 79:59:52 2:12:14
97 SANTAMBROGIO Mauro ITA BMC 79:59:54 2:12:16
98 BONO Matteo ITA LAM 80:00:22 2:12:44
99 COLBRELLI Sonny ITA COG 80:02:16 2:14:38
100 BULGAC Brian NED LTB 80:04:14 2:16:36
101 CARRARA Matteo ITA VCD 80:04:35 2:16:57
102 SALERNO Cristiano ITA LIQ 80:06:47 2:19:09
103 HERMANS Ben BEL RNT 80:07:35 2:19:57
104 DIETZIKER Andreas SUI APP 80:08:36 2:20:58
105 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 80:08:50 2:21:12
106 ZEITS Andrey KAZ AST 80:09:10 2:21:32
107 BERARD Julien FRA ALM 80:09:18 2:21:40
108 BRANDLE Matthias AUT APP 80:09:51 2:22:13
109 HANSEN Adam AUS LTB 80:13:18 2:25:40
110 BENEDETTI Cesare ITA APP 80:13:56 2:26:18
111 RIGHI Daniele ITA LAM 80:14:10 2:26:32
112 BALLAN Alessandro ITA BMC 80:17:10 2:29:32
113 GATTO Oscar ITA FAR 80:17:40 2:30:02
114 LONGO BORGHINI Paolo ITA LIQ 80:17:59 2:30:21
115 LUND Anders DEN SAX 80:20:47 2:33:09
116 ROBERTS Luke AUS SAX 80:22:41 2:35:03
117 BAUER Jack NZL GRM 80:24:02 2:36:24
118 BODNAR Maciej POL LIQ 80:25:38 2:38:00 
119 MAZZANTI Luca ITA FAR 80:26:02 2:38:24
120 BEPPU Fumiyuki JPN OGE 80:29:47 2:42:09
121 ROLLIN Dominique CAN FDJ 80:34:27 2:46:49
122 SCHORN Daniel AUT APP 80:37:08 2:49:30
123 DE NEGRI Pier Paolo ITA FAR 80:38:53 2:51:15
124 ROSSELER Sebastien BEL GRM 80:39:35 2:51:57
125 KEUKELEIRE Jens BEL OGE 80:40:34 2:52:56
126 KUSCHYNSKI Aleksandr BLR KAT 80:41:35 2:53:57
127 DYACHENKO Alexsandr KAZ AST 80:42:32 2:54:54
128 SELVAGGI Mirko ITA VCD 80:43:45 2:56:07
129 GAZVODA Gregor SLO ALM 80:44:18 2:56:40
130 NIZZOLO Giacomo ITA RNT 80:44:37 2:56:59
131 VANENDERT Dennis BEL LTB 80:47:53 3:00:15
132 HAEDO Lucas Sebastian ARG SAX 80:49:16 3:01:38
133 MODOLO Sacha ITA COG 80:49:38 3:02:00
134 MEIER Christian CAN OGE 80:50:07 3:02:29
135 KEIZER Martijn NED VCD 80:51:15 3:03:37
136 CABEDO Victor ESP EUS 80:53:16 3:05:38
137 FAVILLI Elia ITA FAR 80:54:05 3:06:27
138 BOARO Manuele ITA SAX 80:54:52 3:07:14
139 KWIATKOWSKI Michal POL OPQ 80:54:53 3:07:15 
140 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRM 80:55:39 3:08:01
141 JORGENSEN Jonas Aaen DEN SAX 80:57:24 3:09:46
142 STANNARD Ian GBR SKY 80:57:24 3:09:46
143 SERGENT Jesse NZL RNT 80:59:51 3:12:13
144 BANDIERA Marco ITA OPQ 81:00:23 3:12:45
145 HUNTER Robert RSA GRM 81:00:40 3:13:02
146 DELAGE Mickael FRA FDJ 81:03:38 3:16:00
147 KAISEN Olivier BEL LTB 81:04:13 3:16:35
148 CAZAUX Pierre FRA EUS 81:05:56 3:18:18
149 CAVENDISH Mark GBR SKY 81:10:03 3:22:25
150 CHICCHI Francesco ITA OPQ 81:10:40 3:23:02
151 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 81:12:01 3:24:23
152 KRISTOFF Alexander NOR KAT 81:12:19 3:24:41
153 FERRARI Roberto ITA AND 81:13:18 3:25:40
154 IGNATYEV Mikhail RUS KAT 81:15:10 3:27:32
155 TUFT Svein CAN OGE 81:17:43 3:30:05
156 RASCH Gabriel NOR FDJ 81:19:03 3:31:25
157 EISEL Bernhard AUT SKY 81:19:57 3:32:19
158 COLEDAN Marco ITA COG 81:25:49 3:38:11
159 RASMUSSEN Alex DEN GRM 81:27:42 3:40:04
160 SEUBERT Timon GER APP 81:29:41 3:42:03
161 BALLONI Alfredo ITA FAR 81:31:46 3:44:08
162 SCHILLINGER Andreas GER APP 81:34:20 3:46:42
163 PHINNEY Taylor USA BMC 81:43:51 3:56:13
164 SAEZ DE ARREGUI Adrian ESP EUS 81:43:59 3:56:21
165 BOBRIDGE Jack AUS OGE 81:44:05 3:56:27
166 GUARDINI Andrea ITA FAR 81:55:04 4:07:26
167 MINGUEZ AYALA Miguel ESP EUS 81:55:49 4:08:11

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments