Domenico Pozzovivo (Colnago CSF) po samotnej akcji wygrał 8. etap Giro d`Italia. Bardzo aktywni byli Polacy. Uciekał Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM), a na ósmym miejscu przyjechał Bartosz Huzarski (NetApp)! Liderem pozostał Ryder Hesjedal (Garmin-Barracuda).

Ósmy odcinek Giro d`Italia 2012 to jeden z najdłuższych etapów na trasie tego wyścigu, który liczył sobie aż 229 kilometrów. Trasa prowadziła pomiędzy miejscowościami Sulmona oraz Lago Laceno. Profil pofałdowany, z dużą ilością małych, sztywnych wzniesień. 14 kilometrów przed kreską zaczynał się finałowy podjazd z maksymalnym nachyleniem 12% Wspinaczka kończyła się na 5 km przed kreską, skąd do mety pozostawał już tylko płaski odcinek.

Do ucieczki załapali się: Tomasz Marczynski (Vacansoleil-DCM), Andrei Amador (Movistar Team), Julien Berard (Ag2r-La Mondiale) oraz Miguel Minguez (Euskaltel-Euskadi). Grupka z mistrzem Polski wypracowała nawet 11 minut przewagi, jednak peleton rozpoczął zmniejszanie różnicy ze względu na Amadora, który miał małą stratę do najlepszych w wyścigu.

“Maniek” na trasie wygrał zarówno lotną, jak i górską premię. Wkrótce również wraz z wspomnianym już kolarzem z Kostaryki, Polak oderwał się od Francuza i Baska. Niestety w peletonie pracowały drużyny Katusha i Astana, co spowodowało, że duet został schwytany na 17,5 kilometra przed kreską przed finałowym podjazdem.

Tempo wciąż dyktowała Astana, jednak gdy droga zaczęła unosić się w górę, “rządy” w zasadniczej grupie objął Sylwester Szmyd i Liquigas-Cannondale. Na atak zdecydował się filigranowy Domenico Pozzovivo. Triumfator kwietniowego wyścigu Dookoła Trydentu oderwał się od reszty, która w ogóle nie zareagowała. Włoch szybko zyskał pół minuty przewagi, a pognać za nim zdecydował Bask Benat Intxausti (Movistar).

W grupce którą prowadził Szmyd, utrzymywali się wszyscy faworyci oraz Bartosz Huzarski. Nikt nie zdołał już dogonić 30-letniego Pozzovivo, co dało mu pierwsze w karierze zwycięstwo etapowe w Giro d`Italia. 23 sekundy za nim przyjechał Intxausti, a peletonik ze stratą 27 sekund przyprowadził Joaquim Rodriguez (Katusha). Na bardzo dobrym ósmym miejscu, finiszował “Huzar”.

Liderem pozostał Kanadyjczyk Hesjedal. Na drugie miejsce wskoczył Rodriguez. “Purito” traci do rywala 9 s. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest “Sylwas”, który zajmuje 16. miejsce ze stratą 1 minuty i 16 sekund do lidera.

Wyniki:

1 POZZOVIVO Domenico ITA COG 6:06:05 0:00 20″
2 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP MOV 6:06:28 0:23 12″
3 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT 6:06:32 0:27 8″
4 DE GENDT Thomas BEL VCD 6:06:32 0:27
5 CATALDO Dario ITA OPQ 6:06:32 0:27
6 CARUSO Damiano ITA LIQ 6:06:32 0:27
7 BRAMBILLA Gianluca ITA COG 6:06:32 0:27
8 HUZARSKI Bartosz POL APP 6:06:32 0:27 
9 RUJANO GUILLEN Jose’ VEN AND 6:06:32 0:27
10 GADRET John FRA ALM 6:06:32 0:27
11 HESJEDAL Ryder CAN GRM 6:06:32 0:27
12 TIRALONGO Paolo ITA AST 6:06:32 0:27
13 URAN URAN Rigoberto COL SKY 6:06:32 0:27
14 CUNEGO Damiano ITA LAM 6:06:32 0:27
15 SCARPONI Michele ITA LAM 6:06:32 0:27
16 BASSO Ivan ITA LIQ 6:06:32 0:27
17 KREUZIGER Roman CZE AST 6:06:32 0:27
18 SCHLECK Frank LUX RNT 6:06:32 0:27
19 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL SKY 6:06:32 0:27
20 PARDILLA BELLON Sergio ESP MOV 6:06:32 0:27
21 TSCHOPP Johann SUI BMC 6:06:32 0:27
22 GARATE Juan Manuel ESP RAB 6:06:32 0:27
23 NIEVE ITURALDE Mikel ESP EUS 6:06:32 0:27
24 CAPECCHI Eros ITA LIQ 6:06:32 0:27
25 SZMYD Sylvester POL LIQ 6:06:32 0:27 
26 SLAGTER Tom Jelte NED RAB 6:07:29 1:24
27 VISCONTI Giovanni ITA MOV 6:07:29 1:24
28 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT 6:07:29 1:24
29 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP EUS 6:07:29 1:24
30 RABOTTINI Matteo ITA FAR 6:07:29 1:24
31 VELASCO MURILLO Ivan ESP EUS 6:07:29 1:24
32 VANDEVELDE Christian USA GRM 6:07:29 1:24
33 PINOTTI Marco ITA BMC 6:07:29 1:24
34 CASAR Sandy FRA FDJ 6:07:29 1:24
35 LARSSON Gustav Erik SWE VCD 6:07:29 1:24
36 STETINA Peter USA GRM 6:07:29 1:24
37 BAKELANTS Jan BEL RNT 6:07:29 1:24
38 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 6:07:29 1:24 
39 SANTAROMITA Ivan ITA BMC 6:07:29 1:24
40 PAUWELS Serge BEL OPQ 6:07:29 1:24
41 DE CLERCQ Bart BEL LTB 6:07:29 1:24
42 ZAUGG Oliver SUI RNT 6:07:29 1:24
43 DUPONT Hubert FRA ALM 6:07:29 1:24
44 SEELDRAYERS Kevin BEL AST 6:07:29 1:24
45 BRUSEGHIN Marzio ITA MOV 6:07:44 1:39
46 DE GREEF Francis BEL LTB 6:07:52 1:47
47 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 6:08:27 2:22
48 RODRIGUEZ Jackson VEN AND 6:08:27 2:22
49 VERMOTE Julien BEL OPQ 6:08:27 2:22
50 LAGUTIN Sergey UZB VCD 6:08:27 2:22
51 NIERMANN Grischa Jan GER RAB 6:08:27 2:22
52 GUSTOV Volodymir UKR SAX 6:08:27 2:22
53 ULISSI Diego ITA LAM 6:08:27 2:22
54 OCHOA Carlos Jose’ VEN AND 6:08:27 2:22
55 SAMOILAU Branislau BLR MOV 6:08:27 2:22
56 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP SKY 6:08:27 2:22
57 DENIFL Stefan AUT VCD 6:08:47 2:42
58 ROHREGGER Thomas AUT RNT 6:09:25 3:20
59 CARRARA Matteo ITA VCD 6:11:29 5:24
60 VAITKUS Tomas LTU OGE 6:11:29 5:24
61 TXURRUKA Amets ESP EUS 6:11:29 5:24
62 PERGET Mathieu FRA ALM 6:11:29 5:24
63 BARTA Jan CZE APP 6:11:29 5:24
64 SELLA Emanuele ITA AND 6:11:29 5:24
65 CLEMENT Stef NED RAB 6:12:09 6:04
66 WYSS Danilo SUI BMC 6:12:09 6:04
67 MOUREY Francis FRA FDJ 6:12:09 6:04
68 HERRADA LOPEZ Jose’ ESP MOV 6:12:09 6:04
69 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP KAT 6:12:09 6:04
70 KANGERT Tanel EST AST 6:14:26 8:21
71 OLIVEIRA Nelson POR RNT 6:14:26 8:21
72 HERMANS Ben BEL RNT 6:15:58 9:53
73 VELITS Martin SVK OPQ 6:15:58 9:53
74 HANSEN Adam AUS LTB 6:15:58 9:53
75 LUND Anders DEN SAX 6:15:58 9:53
76 SPEZIALETTI Alessandro ITA LAM 6:15:58 9:53
77 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM 6:15:58 9:53
78 BEPPU Fumiyuki JPN OGE 6:15:58 9:53
79 BAUER Jack NZL GRM 6:15:58 9:53
80 TOSATTO Matteo ITA SAX 6:15:58 9:53
81 MAZZANTI Luca ITA FAR 6:15:58 9:53
82 GASPAROTTO Enrico ITA AST 6:17:33 11:28
83 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT 6:17:33 11:28
84 GOLAS Michal POL OPQ 6:17:44 11:39 
85 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL AND 6:17:44 11:39
86 SABATINI Fabio ITA LIQ 6:17:44 11:39
87 GASTAUER Ben LUX ALM 6:17:44 11:39
88 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 6:17:44 11:39
89 AGNOLI Valerio ITA LIQ 6:17:44 11:39
90 RIGHI Daniele ITA LAM 6:17:44 11:39
91 POZZATO Filippo ITA FAR 6:20:44 14:39
92 PONZI Simone ITA AST 6:20:44 14:39
93 SOUPE Geoffrey FRA FDJ 6:20:44 14:39
94 FAILLI Francesco ITA FAR 6:20:44 14:39
95 BENEDETTI Cesare ITA APP 6:20:44 14:39
96 SALERNO Cristiano ITA LIQ 6:20:44 14:39
97 HAEDO Lucas Sebastian ARG SAX 6:20:44 14:39
98 LANCASTER Brett AUS OGE 6:20:44 14:39
99 GOSS Matthew Harley AUS OGE 6:20:44 14:39
100 ROLLIN Dominique CAN FDJ 6:20:44 14:39
101 PETROV Evgeni RUS AST 6:20:44 14:39
102 BRUTT Pavel RUS KAT 6:20:44 14:39
103 KEIZER Martijn NED VCD 6:20:44 14:39
104 OROZ UGALDE Juan Jose ESP EUS 6:20:44 14:39
105 BODNAR Maciej POL LIQ 6:20:44 14:39 
106 MARCZYNSKI Tomasz POL VCD 6:20:44 14:39 6″ 
107 MALORI Adriano ITA LAM 6:20:44 14:39
108 BONO Matteo ITA LAM 6:20:44 14:39
109 LONGO BORGHINI Paolo ITA LIQ 6:20:44 14:39
110 SELVAGGI Mirko ITA VCD 6:20:44 14:39
111 SERGENT Jesse NZL RNT 6:20:44 14:39
112 FRANK Mathias SUI BMC 6:20:44 14:39
113 BRANDLE Matthias AUT APP 6:20:44 14:39
114 DIETZIKER Andreas SUI APP 6:20:44 14:39
115 COLBRELLI Sonny ITA COG 6:20:44 14:39
116 BATTAGLIN Enrico ITA COG 6:20:44 14:39
117 HOLLENSTEIN Reto SUI APP 6:20:44 14:39
118 VANENDERT Dennis BEL LTB 6:20:44 14:39
119 BAK Lars Ytting DEN LTB 6:20:44 14:39
120 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL AND 6:20:44 14:39
121 PAGANI Angelo ITA COG 6:20:44 14:39
122 DE MARCHI Alessandro ITA AND 6:20:44 14:39
123 BALLAN Alessandro ITA BMC 6:20:44 14:39
124 THOMAS Geraint GBR SKY 6:22:14 16:09
125 IMPEY Daryl RSA OGE 6:22:14 16:09
126 BOBRIDGE Jack AUS OGE 6:22:14 16:09
127 KENNAUGH Peter GBR SKY 6:22:14 16:09
128 VENTOSO ALBERDI Francisco J. ESP MOV 6:22:14 16:09
129 HAEDO Juan Jose’ ARG SAX 6:22:14 16:09
130 CHRISTENSEN Mads DEN SAX 6:22:14 16:09
131 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC MOV 6:22:14 16:09
132 ROBERTS Luke AUS SAX 6:22:14 16:09
133 KAISEN Olivier BEL LTB 6:22:14 16:09
134 SCHORN Daniel AUT APP 6:22:14 16:09
135 NIZZOLO Giacomo ITA RNT 6:22:14 16:09
136 KEUKELEIRE Jens BEL OGE 6:23:28 17:23
137 MAES Nikolas BEL OPQ 6:23:28 17:23
138 FELLINE Fabio ITA AND 6:23:29 17:24
139 LOCATELLI Stefano ITA COG 6:23:29 17:24
140 GATTO Oscar ITA FAR 6:23:57 17:52
141 BANDIERA Marco ITA OPQ 6:23:57 17:52
142 PIRAZZI Stefano ITA COG 6:24:56 18:51
143 FERRARI Roberto ITA AND 6:24:56 18:51
144 BELLETTI Manuel ITA ALM 6:24:56 18:51
145 COLEDAN Marco ITA COG 6:24:56 18:51
146 MODOLO Sacha ITA COG 6:24:56 18:51
147 CAZAUX Pierre FRA EUS 6:25:21 19:16
148 CABEDO Victor ESP EUS 6:26:15 20:10
149 LEEZER Thomas NED RAB 6:26:15 20:10
150 TUFT Svein CAN OGE 6:26:47 20:42
151 HUNTER Robert RSA GRM 6:26:47 20:42
152 ZEITS Andrey KAZ AST 6:26:47 20:42
153 SMUKULIS Gatis LAT KAT 6:26:47 20:42
154 HUNT Jeremy GBR SKY 6:27:21 21:16
155 EISEL Bernhard AUT SKY 6:27:21 21:16
156 STANNARD Ian GBR SKY 6:27:21 21:16
157 CAVENDISH Mark GBR SKY 6:27:21 21:16
158 DE NEGRI Pier Paolo ITA FAR 6:27:21 21:16
159 PHINNEY Taylor USA BMC 6:27:21 21:16
160 IGNATYEV Mikhail RUS KAT 6:27:21 21:16
161 SANTAMBROGIO Mauro ITA BMC 6:27:21 21:16
162 ROSSELER Sebastien BEL GRM 6:27:21 21:16
163 KUSCHYNSKI Aleksandr BLR KAT 6:27:21 21:16
164 RASCH Gabriel NOR FDJ 6:27:21 21:16
165 JORGENSEN Jonas Aaen DEN SAX 6:27:21 21:16
166 RASMUSSEN Alex DEN GRM 6:27:21 21:16
167 BOARO Manuele ITA SAX 6:27:21 21:16
168 FAVILLI Elia ITA FAR 6:27:21 21:16
169 BALLONI Alfredo ITA FAR 6:27:21 21:16
170 RENSHAW Mark AUS RAB 6:27:21 21:16
171 BROWN Graeme AUS RAB 6:27:21 21:16
172 BULGAC Brian NED LTB 6:27:21 21:16
173 SEUBERT Timon GER APP 6:27:21 21:16
174 SCHILLINGER Andreas GER APP 6:27:21 21:16
175 BILLE Gaetan BEL LTB 6:27:21 21:16
176 KRISTOFF Alexander NOR KAT 6:27:21 21:16
177 CHICCHI Francesco ITA OPQ 6:27:21 21:16
178 KWIATKOWSKI Michal POL OPQ 6:27:21 21:16 
179 MEIER Christian CAN OGE 6:27:21 21:16
180 MINGUEZ AYALA Miguel ESP EUS 6:27:21 21:16 4″
181 BOS Theo NED RAB 6:27:21 21:16
182 SAEZ DE ARREGUI Adrian ESP EUS 6:27:21 21:16
183 GAZVODA Gregor SLO ALM 6:27:21 21:16
184 BERARD Julien FRA ALM 6:27:21 21:16 2″
185 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRM 6:27:21 21:16
186 DYACHENKO Alexsandr KAZ AST 6:27:21 21:16
187 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 6:27:21 21:16
188 DELAGE Mickael FRA FDJ 6:27:21 21:16
189 DEMARE Arnaud FRA FDJ 6:27:21 21:16
190 BONNET William FRA FDJ 6:27:21 21:16
191 GUARDINI Andrea ITA FAR 6:31:19 25:14
Klasyfikacja generalna:

1 HESJEDAL Ryder CAN GRM 32:23:25 0:00
2 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT 32:23:34 0:09
3 TIRALONGO Paolo ITA AST 32:23:40 0:15
4 KREUZIGER Roman CZE AST 32:24:00 0:35
5 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP MOV 32:24:00 0:35
6 BASSO Ivan ITA LIQ 32:24:05 0:40
7 CARUSO Damiano ITA LIQ 32:24:10 0:45
8 CATALDO Dario ITA OPQ 32:24:11 0:46
9 SCHLECK Frank LUX RNT 32:24:13 0:48
10 CAPECCHI Eros ITA LIQ 32:24:17 0:52
11 URAN URAN Rigoberto COL SKY 32:24:18 0:53
12 SCARPONI Michele ITA LAM 32:24:19 0:54
13 POZZOVIVO Domenico ITA COG 32:24:20 0:55
14 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL SKY 32:24:35 1:10
15 CUNEGO Damiano ITA LAM 32:24:39 1:14
16 SZMYD Sylvester POL LIQ 32:24:41 1:16 
17 VANDEVELDE Christian USA GRM 32:24:43 1:18
18 PARDILLA BELLON Sergio ESP MOV 32:24:45 1:20
19 STETINA Peter USA GRM 32:24:48 1:23
20 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT 32:24:48 1:23
21 TSCHOPP Johann SUI BMC 32:24:53 1:28
22 DE GENDT Thomas BEL VCD 32:24:55 1:30
23 PINOTTI Marco ITA BMC 32:25:08 1:43
24 GARATE Juan Manuel ESP RAB 32:25:09 1:44
25 HUZARSKI Bartosz POL APP 32:25:12 1:47 
26 PAUWELS Serge BEL OPQ 32:25:19 1:54
27 VISCONTI Giovanni ITA MOV 32:25:26 2:01
28 BAKELANTS Jan BEL RNT 32:25:28 2:03
29 SEELDRAYERS Kevin BEL AST 32:25:40 2:15
30 BRUSEGHIN Marzio ITA MOV 32:25:49 2:24
31 SLAGTER Tom Jelte NED RAB 32:25:51 2:26
32 LARSSON Gustav Erik SWE VCD 32:25:51 2:26
33 GADRET John FRA ALM 32:26:03 2:38
34 RUJANO GUILLEN Jose’ VEN AND 32:26:04 2:39
35 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 32:26:06 2:41 
36 BRAMBILLA Gianluca ITA COG 32:26:06 2:41
37 ZAUGG Oliver SUI RNT 32:26:07 2:42
38 CASAR Sandy FRA FDJ 32:26:15 2:50
39 DE CLERCQ Bart BEL LTB 32:26:17 2:52
40 SANTAROMITA Ivan ITA BMC 32:26:17 2:52
41 DE GREEF Francis BEL LTB 32:26:42 3:17
42 NIEVE ITURALDE Mikel ESP EUS 32:26:43 3:18
43 ULISSI Diego ITA LAM 32:26:48 3:23
44 SAMOILAU Branislau BLR MOV 32:26:49 3:24
45 GUSTOV Volodymir UKR SAX 32:26:52 3:27
46 LAGUTIN Sergey UZB VCD 32:27:04 3:39
47 NIERMANN Grischa Jan GER RAB 32:27:20 3:55
48 DUPONT Hubert FRA ALM 32:27:35 4:10
49 ROHREGGER Thomas AUT RNT 32:28:09 4:44
50 VELASCO MURILLO Ivan ESP EUS 32:28:19 4:54
51 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP EUS 32:29:08 5:43
52 RODRIGUEZ Jackson VEN AND 32:29:09 5:44
53 BARTA Jan CZE APP 32:29:43 6:18
54 OCHOA Carlos Jose’ VEN AND 32:30:00 6:35
55 HERRADA LOPEZ Jose’ ESP MOV 32:30:00 6:35
56 SELLA Emanuele ITA AND 32:31:11 7:46
57 KANGERT Tanel EST AST 32:32:25 9:00
58 OLIVEIRA Nelson POR RNT 32:33:27 10:02
59 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP SKY 32:33:54 10:29
60 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL AND 32:35:56 12:31
61 GASPAROTTO Enrico ITA AST 32:37:24 13:59
62 MOUREY Francis FRA FDJ 32:38:29 15:04
63 RABOTTINI Matteo ITA FAR 32:40:05 16:40
64 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC MOV 32:40:23 16:58
65 OROZ UGALDE Juan Jose ESP EUS 32:41:23 17:58
66 WYSS Danilo SUI BMC 32:41:30 18:05
67 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT 32:41:43 18:18
68 SOUPE Geoffrey FRA FDJ 32:41:51 18:26
69 HANSEN Adam AUS LTB 32:42:30 19:05
70 FELLINE Fabio ITA AND 32:42:47 19:22
71 AGNOLI Valerio ITA LIQ 32:43:05 19:40
72 SPEZIALETTI Alessandro ITA LAM 32:43:25 20:00
73 TOSATTO Matteo ITA SAX 32:43:41 20:16
74 GOLAS Michal POL OPQ 32:43:56 20:31 
75 BATTAGLIN Enrico ITA COG 32:44:13 20:48
76 VERMOTE Julien BEL OPQ 32:44:30 21:05
77 PIRAZZI Stefano ITA COG 32:45:31 22:06
78 SABATINI Fabio ITA LIQ 32:46:27 23:02
79 SANTAMBROGIO Mauro ITA BMC 32:46:47 23:22
80 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 32:47:22 23:57
81 MALORI Adriano ITA LAM 32:48:43 25:18
82 BRUTT Pavel RUS KAT 32:49:32 26:07
83 POZZATO Filippo ITA FAR 32:49:58 26:33
84 PONZI Simone ITA AST 32:49:59 26:34
85 GASTAUER Ben LUX ALM 32:49:59 26:34
86 PERGET Mathieu FRA ALM 32:50:09 26:44
87 BERARD Julien FRA ALM 32:50:12 26:47
88 DIETZIKER Andreas SUI APP 32:50:17 26:52
89 FAILLI Francesco ITA FAR 32:50:41 27:16
90 CLEMENT Stef NED RAB 32:51:28 28:03
91 FRANK Mathias SUI BMC 32:52:27 29:02
92 VELITS Martin SVK OPQ 32:53:34 30:09
93 KWIATKOWSKI Michal POL OPQ 32:53:59 30:34 
94 HOLLENSTEIN Reto SUI APP 32:54:04 30:39
95 LUND Anders DEN SAX 32:54:46 31:21
96 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 32:54:50 31:25
97 BODNAR Maciej POL LIQ 32:55:19 31:54 
98 SMUKULIS Gatis LAT KAT 32:55:29 32:04
99 BALLAN Alessandro ITA BMC 32:55:34 32:09
100 ROBERTS Luke AUS SAX 32:56:47 33:22
101 COLBRELLI Sonny ITA COG 32:56:54 33:29
102 IMPEY Daryl RSA OGE 32:57:02 33:37
103 PETROV Evgeni RUS AST 32:57:25 34:00
104 CABEDO Victor ESP EUS 32:57:26 34:01
105 VENTOSO ALBERDI Francisco J. ESP MOV 32:58:05 34:40
106 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM 32:58:32 35:07
107 BRANDLE Matthias AUT APP 32:58:41 35:16
108 MARCZYNSKI Tomasz POL VCD 32:58:50 35:25 
109 PAGANI Angelo ITA COG 32:59:14 35:49
110 BENEDETTI Cesare ITA APP 33:00:04 36:39
111 DENIFL Stefan AUT VCD 33:00:36 37:11
112 BAK Lars Ytting DEN LTB 33:00:48 37:23
113 TXURRUKA Amets ESP EUS 33:04:46 41:21
114 CARRARA Matteo ITA VCD 33:06:49 43:24
115 MAES Nikolas BEL OPQ 33:07:21 43:56
116 ZEITS Andrey KAZ AST 33:07:22 43:57
117 GATTO Oscar ITA FAR 33:08:11 44:46
118 MAZZANTI Luca ITA FAR 33:08:14 44:49
119 BEPPU Fumiyuki JPN OGE 33:08:36 45:11
120 HERMANS Ben BEL RNT 33:08:50 45:25
121 BAUER Jack NZL GRM 33:08:58 45:33
122 DYACHENKO Alexsandr KAZ AST 33:09:06 45:41
123 THOMAS Geraint GBR SKY 33:09:42 46:17
124 VAITKUS Tomas LTU OGE 33:10:02 46:37
125 RIGHI Daniele ITA LAM 33:10:02 46:37
126 KENNAUGH Peter GBR SKY 33:10:27 47:02
127 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP KAT 33:10:36 47:11
128 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL AND 33:11:01 47:36
129 LOCATELLI Stefano ITA COG 33:11:58 48:33
130 BELLETTI Manuel ITA ALM 33:13:21 49:56
131 BONO Matteo ITA LAM 33:13:53 50:28
132 SELVAGGI Mirko ITA VCD 33:13:57 50:32
133 SCHORN Daniel AUT APP 33:14:58 51:33
134 CHRISTENSEN Mads DEN SAX 33:15:14 51:49
135 MEIER Christian CAN OGE 33:15:40 52:15
136 GAZVODA Gregor SLO ALM 33:15:55 52:30
137 LONGO BORGHINI Paolo ITA LIQ 33:16:19 52:54
138 VANENDERT Dennis BEL LTB 33:16:46 53:21
139 LANCASTER Brett AUS OGE 33:17:14 53:49
140 SERGENT Jesse NZL RNT 33:17:20 53:55
141 BOARO Manuele ITA SAX 33:17:46 54:21
142 HAEDO Lucas Sebastian ARG SAX 33:18:10 54:45
143 GOSS Matthew Harley AUS OGE 33:18:41 55:16
144 ROLLIN Dominique CAN FDJ 33:18:42 55:17
145 DE MARCHI Alessandro ITA AND 33:19:22 55:57
146 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRM 33:19:34 56:09
147 MODOLO Sacha ITA COG 33:20:04 56:39
148 HUNTER Robert RSA GRM 33:20:10 56:45
149 KEUKELEIRE Jens BEL OGE 33:20:25 57:00
150 JORGENSEN Jonas Aaen DEN SAX 33:20:30 57:05
151 STANNARD Ian GBR SKY 33:20:45 57:20
152 NIZZOLO Giacomo ITA RNT 33:22:15 58:50
153 DELAGE Mickael FRA FDJ 33:25:09 1:01:44
154 BANDIERA Marco ITA OPQ 33:27:04 1:03:39
155 KRISTOFF Alexander NOR KAT 33:28:17 1:04:52
156 KEIZER Martijn NED VCD 33:28:21 1:04:56
157 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 33:29:02 1:05:37
158 BILLE Gaetan BEL LTB 33:29:29 1:06:04
159 FAVILLI Elia ITA FAR 33:29:48 1:06:23
160 DEMARE Arnaud FRA FDJ 33:29:56 1:06:31
161 TUFT Svein CAN OGE 33:30:02 1:06:37
162 SALERNO Cristiano ITA LIQ 33:30:44 1:07:19
163 IGNATYEV Mikhail RUS KAT 33:30:45 1:07:20
164 RASCH Gabriel NOR FDJ 33:30:45 1:07:20
165 SEUBERT Timon GER APP 33:31:12 1:07:47
166 LEEZER Thomas NED RAB 33:31:18 1:07:53
167 HAEDO Juan Jose’ ARG SAX 33:31:38 1:08:13
168 CAZAUX Pierre FRA EUS 33:31:42 1:08:17
169 CHICCHI Francesco ITA OPQ 33:32:06 1:08:41
170 RENSHAW Mark AUS RAB 33:32:47 1:09:22
171 CAVENDISH Mark GBR SKY 33:32:54 1:09:29
172 DE NEGRI Pier Paolo ITA FAR 33:34:15 1:10:50
173 COLEDAN Marco ITA COG 33:35:23 1:11:58
174 SCHILLINGER Andreas GER APP 33:35:50 1:12:25
175 BULGAC Brian NED LTB 33:35:51 1:12:26
176 KAISEN Olivier BEL LTB 33:35:57 1:12:32
177 BALLONI Alfredo ITA FAR 33:36:54 1:13:29
178 KUSCHYNSKI Aleksandr BLR KAT 33:36:57 1:13:32
179 FERRARI Roberto ITA AND 33:38:39 1:15:14
180 EISEL Bernhard AUT SKY 33:38:52 1:15:27
181 BOBRIDGE Jack AUS OGE 33:38:57 1:15:32
182 BROWN Graeme AUS RAB 33:41:10 1:17:45
183 SAEZ DE ARREGUI Adrian ESP EUS 33:41:55 1:18:30
184 BONNET William FRA FDJ 33:47:06 1:23:41
185 RASMUSSEN Alex DEN GRM 33:48:16 1:24:51
186 ROSSELER Sebastien BEL GRM 33:49:28 1:26:03
187 PHINNEY Taylor USA BMC 33:50:56 1:27:31
188 MINGUEZ AYALA Miguel ESP EUS 33:52:22 1:28:57
189 HUNT Jeremy GBR SKY 33:54:04 1:30:39
190 GUARDINI Andrea ITA FAR 33:54:44 1:31:19
191 BOS Theo NED RAB 34:00:38 1:37:13

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej