W sobotę w Górzycy rozpoczęła się kolejna edycja Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w młodszych kategoriach. W kategorii junior wygrał kolarz GKS Tarnowia Tarnowo Podgórne, Wojciech Sykała.

Podczas pierwszego dnia zmagań kolarze walczyli z czasem. Indywidualna jazda na czas rozegrana została na dystansie 10 i 17 kilometrów, w zależności od kategorii.

W kategorii junior 17 kilometrów najszybciej pokonał Wojciech Sykała, drugi czas wykręcił Paweł Woszczek (WLKS Krakus) – strata 50 sekund, najniższy stopień podium przypadł dla Borysa Korczyńskiego (ALKS Stal Grudziądz) – strata 51 sekund.

W juniorach młodszych wygrał Mikołaj Gutek (Mayday Lublin), a w młodzikach Dawid Łączkiewicz (UKS Koźmininka).

Warto odnotować fakt, że wśród seniorek najszybsza była mistrzyni świata na torze, Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

Jutro drugi dzień rywalizacji, tym razem zawodnicy pojadą ze startu wspólnego. Dystans w zależności od kategorii, od 26 do 91 kilometrów.