W niedzielę w Żaganiu odbyło się kryterium uliczne, które było punktowane do klasyfikacji Pzkol. W najważniejszych wyścigach triumfowali  Mateusz Nowak (KTK-Kalisz) oraz Anna Harkowska (OKS Warmia i Mazury).

Joanna Dubieniecka z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów odniosła zwycięstwo w kategorii juniorek w Kryterium Ulicznym o Puchar Burmistrza Miasta Żagań, rozgrywanym w dniu 06.05.2012 roku w Żaganiu. Bardzo dobrą postawę podczas tego wyścigu pokazała Paula Guz, która zajęła III miejsce w wyścigu elity kobiet. Nie były to jedyne sukcesy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów podczas tej rywalizacji, ponieważ trzecia w kategorii młodziczek była Weronika Laszkiewicz.

Rywalizację w Żaganiu rozpoczęły starty młodzików. Tutaj wśród pań Weronika Laszkiewicz zajęła 3 miejsce a na 4 pozycji była Malwina Cholewa. Następnie przyszedł czas na start juniorek młodszych. 5 lokatę zajęła Paulina Zamaria, a 11 miejsce zajęła Wiatrak Nikola. W rywalizacji elity kobiet III miejsce zajęła Paula Guz, kolejno na 4 i 5 miejscu była Monika Brzeźna i Natalia Mielnik. Wśród juniorek zwycięstwo odniosła Joanna Dubieniecka. Jednym z ostatnich startów był wyścig juniorów, gdzie 22 lokatę zajął Rafał Pawłowski. Wygrał specjalista od przełajów Michał Paluta (LKS POM Strzelce Krajeńskie), który pokonał Łukasza Marcinkowskiego (KKS Gostyń) oraz Macieja Kasperkiewicza (KTK Kalisz).

Rywalizację w Żaganiu zakończył wyścig  orlików. Tutaj bardzo dobrze pokazali się nasi dwaj wychowankowie, którzy aktualnie ścigają się w grupie orlików w klubie Pacyfik Toruń. Adam Majorek zajął 3 miejsce, a na 4 pozycji zameldował się Mateusz Dubieniecki. Wyścig padł łupem Mateusza Nowaka (KTK-Kalisz), drugi był Hiszpan Pedro Macia Rivas (MKK Bolmet Trek Legnica).

Źródło: własne + LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Poprzedni artykułBank BGŻ Team podsumowuje „Grody”
Następny artykułGiro d`Italia: Wielka kraksa w cieniu zwycięstwa Matthew Goss`a (Video)