Tomasz Smoleń (Bank BGŻ) po finiszu z peletonu został triumfatorem Memoriału „Trochana”. Na kresce pokonał Andrzeja Bartkiewicz (Wibatech LMGK Ziemia Brzeska) oraz Sylwestra Janiszewskiego (CCC Polsat).

Kolarze do pokonania mieli 168 kilometrów, 8 rund, każda po 21 kilometrów. Pogoda w Baboszewie iście hiszpańska, lekki wiaterek i 30 stopni Celsjusza.

Na starcie stanęło 100 kolarzy, poza wszystkimi czołowymi polskimi drużynami, na Mazowsze przyjechali zawodnicy z Czech, Słowacji i Niemiec.

Pierwszy atak miał miejsce 15 kilometrów po starcie, odskoczyło wówczas trzech śmiałków: Damian Walczak (BDC MarcPol), Piotr Wojciechowski (KTK Kalisz) i Max Wasileben (Team Nutrixxion). Dzielna trójka mocno współpracowała, co przyniosło im przewagę 4:15 na 60 kilometrze.

Od tego momentu na czoło peletonu wyszli kolarze Banku BGŻ i CCC Polsat. Różnica szybko topniała, ostatecznie po 100 kilometrach nie było śladu po ucieczce.

Wtedy to mocno wzrosło tempo w peletonie, wielu kolarzy próbowało odskoczyć, jednak konretny „odjazd” to akcja czterech kolarzy, a byli to: Maros Kovac (Regional Trencin), Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol), Piotr Gawroński (CCC Polsat) i Michał Podlaski (Bank BGŻ).

Na dwie rundy przed końcem ich przewaga wynosiła około minuty, zaatakował jeszcze Jarosław Kowalczyk, odjechał współtowarzyszom ucieczki, jednak defekt sprawił, że nie mógł samotnie pognać do mety.

Na 10 kilometrów przed metą znowu cały, mocno przerzedzony peleton jechał razem. O losach wyścigu zdecydował finisz z grupy. Najszybciej na kresce zameldował się Tomasz Smoleń. Drugi Bartkiewicz, trzeci Janiszewski. Tuż za podium znaleźli się Adam Wadecki (BDC MarcPol) i Mariusz Wiesiak (Regionalna Wschodnia).

Tomasz Smoleń został nowym liderem BGŻ Proligi!

Pełne wyniki > tutaj

 

 

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
efff
efff

skoro sedziowie analizowali zapis wideo i niczego sie nie dopatrzyli niezgodnego z przepisami to nie wiem w trzym problem!!!co on chcial zeby go na kole do samej mety dowiózł!pozdrawiam

zbyszek
zbyszek

Wygrał pięknie,może to będzie nasz narodowy sprinter na szosie