Francisco Ventoso (Movistar) po finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupki został zwycięzcą 4. etapu Circuit Cycliste Sarthe. Liderem pozostał Australijczyk Luke Durbridge (GreenEdge).
Kolarze rywalizujący we francuskiej etapówce, do przejechania mieli 181 kilometrów z Angers do Pré-en-Pail. O losach etapu rozstrzygnął sprint z rozerwanego peletonu. Najlepszy okazał się Hiszpan Francisco Ventoso, który pokonał Juliena El Fares (Team Type 1) oraz Samuela Dumoulin (Cofidis,Le Credit En Ligne).
W pierwszej grupie przyjechał lider wyścigu – Luke Durbiridge i Australijczyk obronił koszulkę lidera. Drugi w generalce Manuele Boaro (SaxoBank) traci do niego 8 sekund. Trzeci jest Nelson Oliveira (Radioshack-Nissan-Trek).
Wyniki:
1 | Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team | 4:50:37 | |
2 | Julien El Fares (Fra) Team Type1 | ||
3 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig. | ||
4 | Michel Kreder (Ned) Garmin-Barracuda | ||
5 | Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller | ||
6 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | ||
7 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
8 | Anthony Geslin (Fra) FDJ-Big Mat | ||
9 | Thierry Hupond (Fra) Argos – Shimano | ||
10 | Remi Cusin (Fra) Team Type1 | ||
11 | Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller | ||
12 | Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
13 | Nelson Oliveira (Por) Radioshack-Nissan | ||
14 | Luke Durbridge (Aus) Greenedge Cycling Team | ||
15 | Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank | ||
16 | Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun | ||
17 | Ben Hermans (Bel) Radioshack-Nissan | ||
18 | Jesus Herrada (Spa) Movistar Team | ||
19 | Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano | ||
20 | Ruben Plaza (Spa) Movistar Team | ||
21 | Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller | ||
22 | Johannes Frohlinger (Ger) Argos – Shimano | ||
23 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
24 | David Lelay (Fra) Saur – Sojasun | ||
25 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | ||
26 | Andy Schleck (Lux) Radioshack-Nissan | ||
27 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
28 | Romain Zingle (Bel) Cofidis,Le Credit En Lig. | ||
29 | Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun | ||
30 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | ||
31 | David Zabriskie (USA) Garmin-Barracuda | ||
32 | Thomas Dekker (Ned) Garmin-Barracuda | ||
33 | Andrew Talansky (USA) Garmin-Barracuda | 0:00:05 | |
34 | Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank | ||
35 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig | ||
36 | Jure Kocjan (Slo) Team Type1 | 0:01:09 | |
37 | Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller | ||
38 | Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Willems | 0:02:33 | |
39 | Grégory Habeaux (Bel) Accent Jobs-Willems | ||
40 | Sébastien Rossler (Bel) Garmin-Barracuda | ||
41 | Ronan Racault (Fra) Auber | ||
42 | Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale | ||
43 | Raymond Kreder (Ned) Garmin-Barracuda | ||
44 | Daniele Colli (Ita) Team Type1 | ||
45 | Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team | ||
46 | Alexander Efimkin (Rus) Team Type1 | ||
47 | Romain Matheou (Fra) Veranda Rideau-Super U | ||
48 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | ||
49 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
50 | Rudy Molard (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig. | ||
51 | Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano | ||
52 | Mickael Buffaz (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig. | ||
53 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | ||
54 | Daniel Teklehaianot (Eri) Greenedge Cycling Team | ||
55 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
56 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
57 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
58 | George Bennett (NZl) Radioshack-Nissan | ||
59 | Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox | ||
60 | Rafaa Chtioui (Tun) Team Europcar | ||
61 | Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team | ||
62 | David Tanner (Aus) Team Saxo Bank | 0:03:25 | |
63 | Maxim Belkov (Rus) Katusha Team | ||
64 | Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller | 0:04:48 | |
65 | Event Verbist (Bel) Accent Jobs-Willems | 0:05:07 | |
66 | Mathieu Drujon (Fra) Auber | ||
67 | Franck Vermeulen (Fra) Veranda Rideau-Super U | ||
68 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | ||
69 | Françis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat | ||
70 | Thomas Damuseau (Fra) Argos – Shimano | ||
71 | Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale | 0:06:18 | |
72 | Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – Csf Inox | ||
73 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team | ||
74 | Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox | ||
75 | Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs-Willems | ||
76 | Benoît Jarrier (Fra) Veranda Rideau-Super U | ||
77 | Pieter Weening (Ned) Greenedge Cycling Team | ||
78 | Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun | ||
79 | Nicolas Rousseau (Fra) Auber | 0:06:59 | |
80 | Steven Tronet (Fra) Auber | ||
81 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun | ||
82 | Jonathan Thire (Fra) Auber | 0:07:03 | |
83 | Wim De Voght (Bel) Accent Jobs-Willems | 0:08:52 | |
84 | Andréa Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox | ||
85 | Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale | ||
86 | Justin Jules (Fra) Veranda Rideau-Super U | ||
87 | Fabien Bacquet (Fra) Auber | ||
88 | Kevin Denis (Fra) Veranda Rideau-Super U | ||
89 | Freddy Bichot (Fra) Veranda Rideau-Super U | ||
90 | Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank | 0:10:56 | |
91 | Martijn Verschoor (Ned) Team Type1 | ||
92 | Omar Lombardi (Ita) Colnago – Csf Inox | 0:11:14 | |
93 | Marco Coledan (Ita) Colnago – Csf Inox | 0:11:28 | |
94 | Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar | 0:12:32 | |
95 | Oleg Chuzhda (Ukr) Accent Jobs-Willems | ||
96 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig. | ||
97 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat | ||
98 | Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank |
Klasyfikacja generalna:
1 | Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team | 4:50:37 | |
2 | Julien El Fares (Fra) Team Type1 | ||
3 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig. | ||
4 | Michel Kreder (Ned) Garmin-Barracuda | ||
5 | Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller | ||
6 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | ||
7 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
8 | Anthony Geslin (Fra) FDJ-Big Mat | ||
9 | Thierry Hupond (Fra) Argos – Shimano | ||
10 | Remi Cusin (Fra) Team Type1 | ||
11 | Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller | ||
12 | Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
13 | Nelson Oliveira (Por) Radioshack-Nissan | ||
14 | Luke Durbridge (Aus) Greenedge Cycling Team | ||
15 | Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank | ||
16 | Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun | ||
17 | Ben Hermans (Bel) Radioshack-Nissan | ||
18 | Jesus Herrada (Spa) Movistar Team | ||
19 | Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano | ||
20 | Ruben Plaza (Spa) Movistar Team | ||
21 | Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller | ||
22 | Johannes Frohlinger (Ger) Argos – Shimano | ||
23 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
24 | David Lelay (Fra) Saur – Sojasun | ||
25 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | ||
26 | Andy Schleck (Lux) Radioshack-Nissan | ||
27 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
28 | Romain Zingle (Bel) Cofidis,Le Credit En Lig. | ||
29 | Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun | ||
30 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | ||
31 | David Zabriskie (USA) Garmin-Barracuda | ||
32 | Thomas Dekker (Ned) Garmin-Barracuda | ||
33 | Andrew Talansky (USA) Garmin-Barracuda | 0:00:05 | |
34 | Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank | ||
35 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig | ||
36 | Jure Kocjan (Slo) Team Type1 | 0:01:09 | |
37 | Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller | ||
38 | Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Willems | 0:02:33 | |
39 | Grégory Habeaux (Bel) Accent Jobs-Willems | ||
40 | Sébastien Rossler (Bel) Garmin-Barracuda | ||
41 | Ronan Racault (Fra) Auber | ||
42 | Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale | ||
43 | Raymond Kreder (Ned) Garmin-Barracuda | ||
44 | Daniele Colli (Ita) Team Type1 | ||
45 | Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team | ||
46 | Alexander Efimkin (Rus) Team Type1 | ||
47 | Romain Matheou (Fra) Veranda Rideau-Super U | ||
48 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | ||
49 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
50 | Rudy Molard (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig. | ||
51 | Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano | ||
52 | Mickael Buffaz (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig. | ||
53 | Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan | ||
54 | Daniel Teklehaianot (Eri) Greenedge Cycling Team | ||
55 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
56 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
57 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
58 | George Bennett (NZl) Radioshack-Nissan | ||
59 | Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox | ||
60 | Rafaa Chtioui (Tun) Team Europcar | ||
61 | Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team | ||
62 | David Tanner (Aus) Team Saxo Bank | 0:03:25 | |
63 | Maxim Belkov (Rus) Katusha Team | ||
64 | Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller | 0:04:48 | |
65 | Event Verbist (Bel) Accent Jobs-Willems | 0:05:07 | |
66 | Mathieu Drujon (Fra) Auber | ||
67 | Franck Vermeulen (Fra) Veranda Rideau-Super U | ||
68 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | ||
69 | Françis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat | ||
70 | Thomas Damuseau (Fra) Argos – Shimano | ||
71 | Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale | 0:06:18 | |
72 | Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – Csf Inox | ||
73 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team | ||
74 | Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox | ||
75 | Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs-Willems | ||
76 | Benoît Jarrier (Fra) Veranda Rideau-Super U | ||
77 | Pieter Weening (Ned) Greenedge Cycling Team | ||
78 | Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun | ||
79 | Nicolas Rousseau (Fra) Auber | 0:06:59 | |
80 | Steven Tronet (Fra) Auber | ||
81 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun | ||
82 | Jonathan Thire (Fra) Auber | 0:07:03 | |
83 | Wim De Voght (Bel) Accent Jobs-Willems | 0:08:52 | |
84 | Andréa Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox | ||
85 | Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale | ||
86 | Justin Jules (Fra) Veranda Rideau-Super U | ||
87 | Fabien Bacquet (Fra) Auber | ||
88 | Kevin Denis (Fra) Veranda Rideau-Super U | ||
89 | Freddy Bichot (Fra) Veranda Rideau-Super U | ||
90 | Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank | 0:10:56 | |
91 | Martijn Verschoor (Ned) Team Type1 | ||
92 | Omar Lombardi (Ita) Colnago – Csf Inox | 0:11:14 | |
93 | Marco Coledan (Ita) Colnago – Csf Inox | 0:11:28 | |
94 | Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar | 0:12:32 | |
95 | Oleg Chuzhda (Ukr) Accent Jobs-Willems | ||
96 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig. | ||
97 | Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat | ||
98 | Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank |
Foto: bettiniphoto.net
Andrzej