Francisco Ventoso (Movistar) po finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupki został zwycięzcą 4. etapu  Circuit Cycliste Sarthe. Liderem pozostał Australijczyk Luke Durbridge (GreenEdge).

Kolarze rywalizujący we francuskiej etapówce, do przejechania mieli 181 kilometrów z Angers do Pré-en-Pail. O losach etapu rozstrzygnął sprint z rozerwanego peletonu. Najlepszy okazał się Hiszpan Francisco Ventoso, który pokonał Juliena El Fares (Team Type 1) oraz Samuela Dumoulin (Cofidis,Le Credit En Ligne).

W pierwszej grupie przyjechał lider wyścigu – Luke Durbiridge i Australijczyk obronił koszulkę lidera. Drugi w generalce Manuele Boaro (SaxoBank) traci do niego 8 sekund. Trzeci jest Nelson Oliveira (Radioshack-Nissan-Trek).

Wyniki:

1 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team 4:50:37
2 Julien El Fares (Fra) Team Type1
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
4 Michel Kreder (Ned) Garmin-Barracuda
5 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
6 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
7 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
8 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Big Mat
9 Thierry Hupond (Fra) Argos – Shimano
10 Remi Cusin (Fra) Team Type1
11 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
12 Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat
13 Nelson Oliveira (Por) Radioshack-Nissan
14 Luke Durbridge (Aus) Greenedge Cycling Team
15 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank
16 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
17 Ben Hermans (Bel) Radioshack-Nissan
18 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
19 Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano
20 Ruben Plaza (Spa) Movistar Team
21 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller
22 Johannes Frohlinger (Ger) Argos – Shimano
23 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
24 David Lelay (Fra) Saur – Sojasun
25 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat
26 Andy Schleck (Lux) Radioshack-Nissan
27 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
28 Romain Zingle (Bel) Cofidis,Le Credit En Lig.
29 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun
30 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
31 David Zabriskie (USA) Garmin-Barracuda
32 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Barracuda
33 Andrew Talansky (USA) Garmin-Barracuda 0:00:05
34 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank
35 Nicolas Edet (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig
36 Jure Kocjan (Slo) Team Type1 0:01:09
37 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller
38 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Willems 0:02:33
39 Grégory Habeaux (Bel) Accent Jobs-Willems
40 Sébastien Rossler (Bel) Garmin-Barracuda
41 Ronan Racault (Fra) Auber
42 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
43 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Barracuda
44 Daniele Colli (Ita) Team Type1
45 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team
46 Alexander Efimkin (Rus) Team Type1
47 Romain Matheou (Fra) Veranda Rideau-Super U
48 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
49 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
50 Rudy Molard (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
51 Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano
52 Mickael Buffaz (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
53 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan
54 Daniel Teklehaianot (Eri) Greenedge Cycling Team
55 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
56 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
57 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
58 George Bennett (NZl) Radioshack-Nissan
59 Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox
60 Rafaa Chtioui (Tun) Team Europcar
61 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
62 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank 0:03:25
63 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team
64 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller 0:04:48
65 Event Verbist (Bel) Accent Jobs-Willems 0:05:07
66 Mathieu Drujon (Fra) Auber
67 Franck Vermeulen (Fra) Veranda Rideau-Super U
68 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
69 Françis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat
70 Thomas Damuseau (Fra) Argos – Shimano
71 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:18
72 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – Csf Inox
73 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
74 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox
75 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs-Willems
76 Benoît Jarrier (Fra) Veranda Rideau-Super U
77 Pieter Weening (Ned) Greenedge Cycling Team
78 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun
79 Nicolas Rousseau (Fra) Auber 0:06:59
80 Steven Tronet (Fra) Auber
81 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
82 Jonathan Thire (Fra) Auber 0:07:03
83 Wim De Voght (Bel) Accent Jobs-Willems 0:08:52
84 Andréa Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox
85 Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale
86 Justin Jules (Fra) Veranda Rideau-Super U
87 Fabien Bacquet (Fra) Auber
88 Kevin Denis (Fra) Veranda Rideau-Super U
89 Freddy Bichot (Fra) Veranda Rideau-Super U
90 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank 0:10:56
91 Martijn Verschoor (Ned) Team Type1
92 Omar Lombardi (Ita) Colnago – Csf Inox 0:11:14
93 Marco Coledan (Ita) Colnago – Csf Inox 0:11:28
94 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 0:12:32
95 Oleg Chuzhda (Ukr) Accent Jobs-Willems
96 Tristan Valentin (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
97 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
98 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank

Klasyfikacja generalna:

1 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team 4:50:37
2 Julien El Fares (Fra) Team Type1
3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
4 Michel Kreder (Ned) Garmin-Barracuda
5 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
6 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
7 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
8 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Big Mat
9 Thierry Hupond (Fra) Argos – Shimano
10 Remi Cusin (Fra) Team Type1
11 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
12 Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat
13 Nelson Oliveira (Por) Radioshack-Nissan
14 Luke Durbridge (Aus) Greenedge Cycling Team
15 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank
16 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
17 Ben Hermans (Bel) Radioshack-Nissan
18 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
19 Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano
20 Ruben Plaza (Spa) Movistar Team
21 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller
22 Johannes Frohlinger (Ger) Argos – Shimano
23 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
24 David Lelay (Fra) Saur – Sojasun
25 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat
26 Andy Schleck (Lux) Radioshack-Nissan
27 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
28 Romain Zingle (Bel) Cofidis,Le Credit En Lig.
29 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun
30 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
31 David Zabriskie (USA) Garmin-Barracuda
32 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Barracuda
33 Andrew Talansky (USA) Garmin-Barracuda 0:00:05
34 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank
35 Nicolas Edet (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig
36 Jure Kocjan (Slo) Team Type1 0:01:09
37 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller
38 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Willems 0:02:33
39 Grégory Habeaux (Bel) Accent Jobs-Willems
40 Sébastien Rossler (Bel) Garmin-Barracuda
41 Ronan Racault (Fra) Auber
42 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
43 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Barracuda
44 Daniele Colli (Ita) Team Type1
45 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team
46 Alexander Efimkin (Rus) Team Type1
47 Romain Matheou (Fra) Veranda Rideau-Super U
48 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
49 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
50 Rudy Molard (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
51 Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano
52 Mickael Buffaz (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
53 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan
54 Daniel Teklehaianot (Eri) Greenedge Cycling Team
55 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
56 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
57 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
58 George Bennett (NZl) Radioshack-Nissan
59 Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox
60 Rafaa Chtioui (Tun) Team Europcar
61 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
62 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank 0:03:25
63 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team
64 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller 0:04:48
65 Event Verbist (Bel) Accent Jobs-Willems 0:05:07
66 Mathieu Drujon (Fra) Auber
67 Franck Vermeulen (Fra) Veranda Rideau-Super U
68 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
69 Françis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat
70 Thomas Damuseau (Fra) Argos – Shimano
71 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:18
72 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – Csf Inox
73 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
74 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox
75 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs-Willems
76 Benoît Jarrier (Fra) Veranda Rideau-Super U
77 Pieter Weening (Ned) Greenedge Cycling Team
78 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun
79 Nicolas Rousseau (Fra) Auber 0:06:59
80 Steven Tronet (Fra) Auber
81 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
82 Jonathan Thire (Fra) Auber 0:07:03
83 Wim De Voght (Bel) Accent Jobs-Willems 0:08:52
84 Andréa Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox
85 Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale
86 Justin Jules (Fra) Veranda Rideau-Super U
87 Fabien Bacquet (Fra) Auber
88 Kevin Denis (Fra) Veranda Rideau-Super U
89 Freddy Bichot (Fra) Veranda Rideau-Super U
90 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank 0:10:56
91 Martijn Verschoor (Ned) Team Type1
92 Omar Lombardi (Ita) Colnago – Csf Inox 0:11:14
93 Marco Coledan (Ita) Colnago – Csf Inox 0:11:28
94 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 0:12:32
95 Oleg Chuzhda (Ukr) Accent Jobs-Willems
96 Tristan Valentin (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
97 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
98 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej