Jan Barta (Team NetApp) wygrał kończącą wyścig Settimana Internazionale Coppi e Bartali czasówkę. Czech tym samym został triumfatorem wyścigu. Na drugiej pozycji rywalizację ukończył Bartosz Huzarski (Team NetApp).

Finałowa 14 kilometrowa jazda na czas miała zdecydować o losach wyścigu i tak też się stało. Jako ostatni na trasę wyruszył lider, czyli Huzarski. Polak spisał się dobrze, jednak nieco zabrakło do tego by obronić trykot lidera i tym samym triumfować we włoskiej imprezie. Kolarz z Sobótki stracił 26 sekund do zwycięzcy etapowego, a zarazem klubowego kolegi – Jana Barty.

Czech pojechał w czasie 16:46. Drugi rezultat to dzieło Adriano Maloriego (Lampre-ISD), a trzeci Stefano Garzelli`ego (Acqua & Sapone). “Huzar” etap skończył na 11. pozycji. 45. miejsce zajął Adrian Kurek (Utensilnord Named).

W całym wyścigu, Barta o 13 sekund pokonał Huzarskiego oraz o 21 Diego Ulissi`ego (Lampre-ISD).

Wyniki:

1 BARTA JAN TEAM NETAPP 16’46.18

2 MALORI ADRIANO LAMPRE – ISD 4.59

3 GARZELLI STEFANO ACQUA & SAPONE 9.92

4 MOSER MORENO LIQUIGAS – CANNONDALE 11.98

5 REDA FRANCESCO ACQUA & SAPONE 13.38

6 DE MARCHI ALESSANDRO ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 21.24

7 VOSS PAUL ENDURA RACING 22.59

8 KANGERT TANEL ASTANA PRO TEAM 22.67

9 ULISSI DIEGO LAMPRE – ISD 22.89

10 RABOTTINI MATTEO FARNESE VINI SELLE ITALIA 26.01

11 HUZARSKI BARTOSZ TEAM NETAPP 26.43 

12 FOFONOV DMITRIY ASTANA PRO TEAM 27.36

13 ROTH RYAN SPIDERTECH POWERED BY C10 28.80

14 KESSIAKOFF FREDRIK CARL WILHELM ASTANA PRO TEAM 29.63

15 SERPA PEREZ JOSE RODOLFO ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 31.30

16 SUTHERLAND RORY UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 34.54

17 ZAKARIN ILNUR ITERA – KATUSHA 35.31

18 VINOKUROV ALEXANDR ASTANA PRO TEAM 35.93

19 SCHORN DANIEL TEAM NETAPP 36.13

20 FELLINE FABIO ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 37.16

21 CAMANO ORTUZAR IKER ENDURA RACING 37.41

22 BOILY DAVID SPIDERTECH POWERED BY C10 37.74

23 BRANDLE MATTHIAS TEAM NETAPP 38.51

24 RUJANO GUILLEN JOSÉ ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 38.84

25 POZZOVIVO DOMENICO COLNAGO – CSF INOX 43.34

26 WETTERHALL ALEXANDER ENDURA RACING 43.79

27 RIGHI DANIELE LAMPRE – ISD 44.15

28 RICHEZE ARIEL MAXIMILIANO TEAM NIPPO 44.30

29 RICHEZE MAURO ABEL TEAM NIPPO 47.44

30 PONZI SIMONE ASTANA PRO TEAM 50.27

31 KOCHETKOV PAVEL ITERA – KATUSHA 51.96

32 RYBAKOV ALEXANDER ITERA – KATUSHA 52.25

33 DIETZIKER ANDREAS TEAM NETAPP 52.87

34 BETANCUR GOMEZ CARLOS ALBERTO ACQUA & SAPONE 54.02

35 DI LUCA DANILO ACQUA & SAPONE 54.35

36 CODOL MASSIMO ACQUA & SAPONE 54.65

37 SERRY PIETER TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 54.75

38 NOSE TOMAZ ADRIA MOBIL 55.00

39 CARUSO DAMIANO LIQUIGAS – CANNONDALE 55.58

40 DURASEK KRISTIJAN ADRIA MOBIL 55.94

41 PAGANI ANGELO COLNAGO – CSF INOX 56.51

42 BAILETTI PAOLO UTENSILNORD NAMED 56.51

43 DOWNING RUSSELL ENDURA RACING 58.65

44 ARMEE SANDER TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 58.77

45 KUREK ADRIAN UTENSILNORD NAMED 59.94 

46 DE MAAR MARC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 1’02.13

47 BRAMBILLA GIANLUCA COLNAGO – CSF INOX 1’02.29

48 DE JONGHE KEVIN TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 1’02.47

49 LOMBARDI OMAR COLNAGO – CSF INOX 1’02.97

50 AGOSTINI STEFANO LIQUIGAS – CANNONDALE 1’03.39

51 DEMPSTER ZAKKARI ENDURA RACING 1’03.46

52 CANUTI FEDERICO LIQUIGAS – CANNONDALE 1’03.58

53 DEIGNAN PHILIP UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 1’04.28

54 RUBIANO CHAVEZ MIGUEL ANGEL ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 1’04.92

55 FAILLI FRANCESCO FARNESE VINI SELLE ITALIA 1’05.10

56 BLIKRA HAAVARD TEAM OSTER HUS – RIDLEY 1’06.20

57 FRAPPORTI MARCO TEAM IDEA 1’06.31

58 WYSS MARCEL TEAM NETAPP 1’06.39

59 MANDRI RENE ENDURA RACING 1’09.13

60 OSORIO FRANCK COLOMBIA – COLDEPORTES 1’10.43

61 FAIRLY CALEB SPIDERTECH POWERED BY C10 1’11.85

62 UCIHMA KOHEI TEAM NIPPO 1’12.74

63 EIDSHEIM FILIP TEAM OSTER HUS – RIDLEY 1’13.06

64 VILA ERRANDONEA PATXI JAVIER UTENSILNORD NAMED 1’13.40

65 ZEITS ANDREY ASTANA PRO TEAM 1’13.72

66 BISOLTI ALESSANDRO TEAM IDEA 1’16.64

67 PALINI ANDREA TEAM IDEA 1’16.72

68 LOCATELLI STEFANO COLNAGO – CSF INOX 1’16.79

69 DECLERCQ TIM TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 1’18.87

70 RATTO DANIELE LIQUIGAS – CANNONDALE 1’19.84

71 KVACHUK OLEKSANDR LAMPRE – ISD 1’20.82

72 BENENATI CRISTIAN FARNESE VINI SELLE ITALIA 1’21.21

73 DONATI ALESSANDRO ACQUA & SAPONE 1’21.74

74 SEELDRAEYERS KEVIN ASTANA PRO TEAM 1’22.13

75 BARLA LUCA TEAM IDEA 1’22.43

76 GUARDINI ANDREA FARNESE VINI SELLE ITALIA 1’22.69

77 RODRIGUEZ JACKSON ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 1’23.38

78 FAJT KRISTJAN ADRIA MOBIL 1’23.77

79 GALTA FREDRIK S TEAM OSTER HUS – RIDLEY 1’24.69

80 VAN OVERBERGHE ARTHUR TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 1’25.37

81 GNEZDA MATEJ ADRIA MOBIL 1’25.89

82 DE MARIA GIUSEPPE TEAM IDEA 1’26.17

83 PAVLIN SIMON ADRIA MOBIL 1’27.02

84 SUAREZ SUAREZ JUAN PABLO COLOMBIA – COLDEPORTES 1’27.82

85 EUSER LUCAS SPIDERTECH POWERED BY C10 1’28.53

86 LOUDER JEFF UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 1’28.95

87 JONES CHRISTOPHER UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 1’31.94

88 SELLA EMANUELE ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 1’33.34

89 OSPINA NAVARRO DALIVIER COLOMBIA – COLDEPORTES 1’34.58

90 NEPOMNYACHSHIY YEVGENIY ASTANA PRO TEAM 1’35.14

91 CIAVATTA PAOLO ACQUA & SAPONE 1’35.79

92 ROGINA RADOSLAV ADRIA MOBIL 1’36.42

93 SARMIENTO TUNARROSA CAYETANO JOSÉ LIQUIGAS – CANNONDALE 1’36.52

94 MOKROV DMITRIY ITERA – KATUSHA 1’36.76

95 RODRIGUEZ GALINDO MICHAEL COLOMBIA – COLDEPORTES 1’37.21

96 BERDOS OLEG UTENSILNORD NAMED 1’37.91

97 KARIMOV RUSLAN TEAM IDEA 1’38.28

98 OCHOA CARLOS JOSÉ ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 1’38.61

99 ARREDONDO MORENO JULIA DAVID TEAM NIPPO 1’40.18

100 RUDASKOV SERGEI ITERA – KATUSHA 1’40.59

101 CORIONI CLAUDIO ACQUA & SAPONE 1’42.74

102 ZHDANOV ALEXANDER TEAM NIPPO 1’43.47

103 COMINELLI CRISTIAN TEAM IDEA 1’47.18

104 BOSISIO GABRIELE UTENSILNORD NAMED 1’48.21

105 BATTAGLIN ENRICO COLNAGO – CSF INOX 1’49.50

106 DELLE STELLE CHRISTIAN COLNAGO – CSF INOX 1’49.62

107 SHEYDYK OLEKSANDR LAMPRE – ISD 1’52.52

108 BENEDETTI CESARE TEAM NETAPP 1’53.10

109 FRUSTO HENRY TEAM NIPPO 1’58.61

110 CHALAPUD GOMEZ ROBINSON EDUARDO COLOMBIA – COLDEPORTES 1’59.85

111 GAROFALO VINCENZO TEAM NIPPO 2’02.39

112 FÖRSTER ROBERT UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 2’02.40

113 BAGGIO FILIPPO UTENSILNORD NAMED 2’02.89

114 MERTENS TIM TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 2’10.07

115 GONZALEZ BARRERA JAVIER COLOMBIA – COLDEPORTES 2’11.77

116 CLARKE JONATHAN UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 2’13.39

117 GIORDANI LEONARDO FARNESE VINI SELLE ITALIA 2’18.92

118 ZIESLER JOHAN TEAM OSTER HUS – RIDLEY 2’45.36

119 BOIFAVA SIMONE TEAM IDEA 3’17.15

120 OLMHEIM OLE MARTIN TEAM OSTER HUS – RIDLEY 4’26.74

NS SPEZIALETTI ALESSANDRO LAMPRE – ISD

NS KRIVTSOV DMYTRO LAMPRE – ISD

NS KONIG LEOPOLD TEAM NETAPP

Klasyfikacja generalna:

1 Jan Barta (NetApp)
2 Bartosx Huzarski (NetApp) a 13″
3 Diego Ulissi (Lampre Isd) a 21″
4 Stefano Garzelli (Acqua e Sapone) a 26″
5 Francesco Reda (Acqua e Sapone) a 29″

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej